پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

غزاله خوش خطی

تعداد سوال: ۱

خرید تنه آسیب دیده ویژه

تعداد بازدید ۲۶۶

سلام وقت بخیر بنده دیروز این گل رو خریدم،متاسفانه دفت نکردم و وقتی خونه آوردم دیدم تنه ش به این شکل هستش، آیا این گل آسیب دیده هستش؟ نگران هستم که گل آفت زده باشد و در حال از بین رفتن، ارتفاع برگ هاش حدود ۵۰ سانت هستش و در کل ۵ برگ زرد هم مشاهده شده

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۶-۱۲ ۱۲:۳۹:۴۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر بله تنه آسیب دیده است آیا نرم هم شده ؟

۱۴۰۲-۰۶-۱۳ ۰۹:۵۷:۱۳

غزاله خوش خطی

خیلی کم، شاید هم نشده ولی کمی نرمی حس میکنم که ممکنه تلقین باشه

۱۴۰۲-۰۶-۱۳ ۱۰:۰۳:۱۳

کارشناس شماره ۱

تنه ی بونسای باید کاملا سفت و سالم باشد . اگر تنه کمی هم نرم باشد میتواند حاکی از شروع بیماری قارچی باشد . بهتر است اگر امکان تعویض گیاه را دارید ان را به فروشنده مرجوع نموده و گیاهی سالم تهیه کنید . اگر نمیتوانید مرجوع کنید باید از سم قارچ کش استفاده کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۲-۰۶-۱۴ ۰۰:۱۵:۲۷

غزاله خوش خطی

سلام وقت بخیر من گل رو طبق حرف شما عوض کردم، از روز اول هر روز دو سه تا از برگ هاش میریزه، گفتم شاید چون جاش عوض شده بخاطر اون داره میریزه ولی الان یه هفته ست داره هر روز میریزه و نگرانم کرده که هیچی ازش نمونه، دلیلش چیه؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۶-۲۲ ۰۱:۲۹:۳۲

کارشناس شماره ۱

ایا گلدان را در محل نورگیر قرار داده اید ؟ و اینکه آیا در زمان تعویض ، خاک از ریشه جدا شده ؟

۱۴۰۲-۰۶-۲۲ ۱۰:۰۳:۳۳

غزاله خوش خطی

منزل ما در طبقه ۶ جنوبی هستش، گل کنار پنجره هست ولی نور مستقیم زیادی بهش نمیخوره، بله وقتی گل رو داخل گلدان میذاشتن ، مقدار زیادی از خاک اصلی رو ازش جدا کردند تا در گلدان جدید جا کنند که تا این حد بنظرم نیاز نبود و موقع جدا کردن من کمی از ریشه های گل رو میدیدم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۶-۲۲ ۱۰:۳۴:۰۶

کارشناس شماره ۱

گیاه بعلت جدا شدن خاک از ریشه دچار تنش شده . جنس گلدان اگر پلیمری است کمی تعیینِ زمانِ آبیاری را برای شما ، سختتر میکند چون گلدانهای پلیمری از نظر تهویه چندان مناسب نیستند . بهر حال فعلا اجازه دهید گلدان در کنار پنجره ی جنوبی قرار داشته باشد . و آبیاری را حتما با تست کردن خشکیِ خاک انجام دهید . برگهای ریخته شده روی سطح خاک را بردارید . اگر تمام شرایط محیطی مناسب و آبیاری درست باشد ، کم کم تعداد برگهایی که ریزش دارند کم میشود و وضعیت گیاه به ثبات میرسد . فعلا چون گیاه دچار تنش شده از هیچ نوع کود یا مایع ضد تنش استفاده نکنید و اجازه دهید ریشه ، که در اثر تعویض گلدان آسیب دیده ، ترمیم شود .

۱۴۰۲-۰۶-۲۳ ۱۸:۱۵:۲۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@