پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سارا صادق زاده

تعداد سوال: ۱

فیکوس لیراتا ویژه

تعداد بازدید ۱۵۶

سلام ، یش ماهه گیاه لیراتا دارم ولی برگاش یهو زرد شد و شروع به ریختن کرد فاصله آب دهی بیشتر کردم و ۱۰ روز یک بار سیراب میکنم، برگ جدیدی زرد نشده ، ولی تعداد برگ های قهوه ای بیشتر شده که دو سری با فاصله ۱۵ روز کاربندازیم اسپری کردم و برگ های قهوه ای رو کندم ، کود هم هر یک ماه میدم بهش. چیکار میتونم بکنم حالش بهتر بشه و برگ‌جدید بده

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۶-۱۴ ۲۱:۲۱:۰۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر .گیاه از نظر نور و تهویه در چه محیطی قرار دارد؟

۱۴۰۲-۰۶-۱۴ ۲۱:۲۳:۵۵

سارا صادق زاده

شبا درب بالکن حدود دو-سه ساعت باز میذارم و کولر رو دور کند میذارم برای گردش هوا ، با فاصله و روبروی پنجره شمالی هست حدودا ۷ متر فاصله داره، اسپری آب هم تقریبا هر روز براش. انجام میدم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۶-۱۴ ۲۱:۲۸:۰۲

سارا صادق زاده

این برگ امروز افتاد ، تمام برگهایی که قهوه ای بود کندم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۶-۱۴ ۲۱:۲۹:۲۸

کارشناس شماره ۱

محیط نگهداری مناسب اش نیست . باید در کنار پنجره ی جنوبی نگهداری شود . این گیاه طالب نور زیاد و تهویه ی بسیار عالی ، است .

۱۴۰۲-۰۶-۱۷ ۰۲:۲۲:۴۷

سارا صادق زاده

پنجره ما شمالی و غربی هست؟ الان برای تامین نورش چیکار باید بکنیم؟

۱۴۰۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۰۲:۵۱

کارشناس شماره ۱

در تراس و در جای کاملا سایه نگهداری کنید . و با شروع سرما انرا به داخل منتقل کنید زیرا با شروع سرما، رشد کندتر میشود و گیاه وارد فاز استراحت میشود . آبیاری را زمانی انجام دهید که خاک گلدان نسبتا خشک شده باشد و در فصول سرد آبیاری را کمتر کنید .در بهار و تابستان هر دو هفته یکبار به گیاه کود کلات آهن بدید.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کلات آهن
۱۴۰۲-۰۶-۱۷ ۱۱:۵۵:۲۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@