پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مرجان عطرسایی

تعداد سوال: ۱

گیاه آئونیوم بنفش ویژه

تعداد بازدید ۱۴۳

با سلام.ساقه گیاهم مدتهاست که خیلی خم شده بود ولی ما صبوری کردیم وچسبوندیمش به دیوار کمی بهتر شد هفته ای دوبا آبیاری میشد وکم کم گلهای جدید درآورده بود که یک گل فروشی بهم گفت باید اونقدر بهش آب بدی که از زیرگلدونی بیاد بیرون. وبعد از دوبار که اینکار رو کردم گل زیبای من پژمرده شد و الان همه گلبرگهای ریخته و نمیدونم چکار کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۶-۱۵ ۱۳:۰۸:۴۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر گیاه آئونیوم باید در فضای باز نگهداری شود. احتمال آسیب دیدگی ریشه وجود دارد . بهتره گیاه را از گلدان خارج کرده و وضعیت ریشه را چک کنید.

۱۴۰۲-۰۶-۱۷ ۰۲:۲۰:۲۳

مرجان عطرسایی

روزتون بخیر این گیاه بیش از یکساله که توی منزل و در کنار پنجره جنوبی پر نور نگهداری میشه و حالش خوب بود. اگه ریشه اش آسیب دیده باشه باید چکار کنم؟

۱۴۰۲-۰۶-۱۷ ۰۷:۵۳:۱۳

کارشناس شماره ۱

در صورت آسیب دیدگی ریشه باید از گیاه قلمه بگیرید و دوباره انرا ریشه دار کنید . زمانی که گیاهی که مناسب فضای آزاد است ، حدود یک الی دوسال در منزل دوام میآورد به این معنی نیست که ، گیاه را میتوان برای مدت طولانی در داخل نگه داشت ؛ زیرا برخی گیاهان که مناسب فضای آزاد هستند به مرور در داخل منزل ، ضعیف شده و از بین میروند . تمام ساکولنتها باید در هوای آزاد نگهداری شوند . ممکنست تا حدودی در منزل دوام بیاورند اما در نهایت از بین خواهند رفت .

۱۴۰۲-۰۶-۱۷ ۱۱:۵۲:۳۸

مرجان عطرسایی

متشکرم از راهنماییتون خب میتونید بهم یاد بدین چجوری قلمه گیری کنم؟ سه تا از ساقه هاشو امتحانی گذاشتم توی آب ببینم چی میشه اگه روش دیگه ای هست لطفا راهنماییم کنید ?

۱۴۰۲-۰۶-۱۷ ۱۲:۲۰:۵۵

کارشناس شماره ۱

ساقه را به اندازه ی ۱۰ الی ۱۵ سانت جدا کنید . بهتر از قلمه را در ماسه ی نرم ، یا خا‌ک مخصوص ساکولنتها ، بکارید تا ریشه دار شود . قلمه ها را در فضای آزاد و در محیطی سایه قرار دهید . گلدانی که سایز دهنه اش ۸سانتیمتر باشد برای کاشت قلمه مناسب است. آبیاری را زمانی که خاک کاملا خشک است و در حد رطوبترسانی، انجام دهید. قلمه ها نیاز به کوددهی ندارند .

۱۴۰۲-۰۶-۱۸ ۲۰:۵۵:۳۶

مرجان عطرسایی

متشکرم از معرفتتون. فرقی نمیکنه که ساقه گل دار یا بدون گل باشه؟

۱۴۰۲-۰۶-۱۸ ۲۱:۳۵:۰۱

کارشناس شماره ۱

خیر فرقی نمیکند . در هر دو صورت ریشه زایی انجام میشود .

۱۴۰۲-۰۶-۱۹ ۲۰:۱۷:۱۱

مرجان عطرسایی

ممنومم. نتیجه رو بهتون اعلام میکنم

۱۴۰۲-۰۶-۱۹ ۲۳:۲۹:۰۱

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۲-۰۶-۲۰ ۲۰:۱۹:۴۰

مرجان عطرسایی

سلام. برای جابجایی یک گلدان به گلدان بزرگتر اشکال نداره که خاکش خیس باشه؟

۱۴۰۲-۰۶-۳۱ ۱۳:۱۲:۳۱

مرجان عطرسایی

سلام دوباره ساقه آدنیوم که قبلا درباره اش گفتم هیچ ریشه ای نداره و وسط ساقه اش سیاه و سست هست به نظرتون بکارمش توی گلدون کوچکتر یا اگه راه دیگه ای میتونم انجام بدم ممنون میشم که بهم بگین

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۶-۳۱ ۱۶:۲۶:۵۷

کارشناس شماره ۱

بهتر است در هنگام جابجایی خاک خشک باشد و بصورت قالبی درآورده شود تا خاک از ریشه‌های گیاه جدا نشود. و در مورد آن ساقه ؛ قسمتهای سیاه و نرم یا خشک شده و آسیب دیده باید کاملا حذف شود . چون آن قسمتها ، زنده نیستند و توانایی ریشه زایی ندارند .

۱۴۰۲-۰۶-۳۱ ۲۰:۳۷:۲۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@