پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فرزانه یوسفی

تعداد سوال: ۱

سوراخ شدن برگ زاموفیلیا ویژه

تعداد بازدید ۱۱۳۸

سلام وقتتون بخیر من دو ماهه که زاموفیلیا خریدم از اولش که خریدم دو تا حالت سوختگی روی برگش داشت به هر گلخونه ای نشون دادم گفتن ممکنه ابیاریت زیاد بوده باشه ی پاجوش درورده که رشدش عالی بودولی الان وقتی داره برگش باز میشه نوک برگش انگاری کسی با ناخن بهش اسیب زده و نصف شده.دوباره که چک کردم دیدم نوک برگهای سبز و سرحالشم داره قهوه ای میشه البته خیلی کم.و اون سوختگی ها داره روی همون ساقه زیاد میشه.پشت برگهارو نگاه کردم هیچ کرم یا شته ای ندیدم و حالت چسبناک نداره میخواستم با سم دیازینون سم پاشی کنم ولی وقتی شته ندیدم پشیمون شدم.خاک گلدونم برام گلخونه عوض کرد زهکشی خوبی داره ولی ظاهرا هیچ خاک برگی توی خاکش نیس انگار خاکش شنی هس.لطفا راهنمایی کنید ممنونم

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۶-۱۸ ۱۳:۰۷:۵۱

فرزانه یوسفی

سلام مجدد الان که چک کردم دیدم این سوختگی ها هم بیشتر شده و هم روی برگهای دیگه شم داره میوفته و برگهای نوکش داره لوله میشه ابیاری هر هفته یکبار انجام میدم ولی تا الان تست رطوبت انجام نمیدادم هر پنجشنبه اب میدم.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۶-۱۸ ۱۳:۱۹:۳۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر . با سم کنفیدور گیاه را آبیاری نمایید و کمی هم روی برگها اسپری کنید . سمپاشی را در داخل منزل و در معرض نور زیاد، انجام ندهید. دو هفته بعد سمپاشی را به همین صورت تکرار کنید . لارو بعضی از حشرات بسیار ریز هستند و روی گیاه مشخص نیستند اما آثارشان روی برگهای جوان و یا گاهی اوقات برگهای قدیمی ، مشاهده میشود . آیا روی برگهای گیاه آب اسپری میکنید ؟

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۲-۰۶-۱۸ ۲۰:۴۵:۳۶

فرزانه یوسفی

نه تا الان اسپری نکردم ولی اول که گل و خریدم گلخونه بهم گفت که اینقد اب بهش بده تا از زیر گلدون خارج بشه منم چون ابی خارج نمیشد چند لیوان اب بهش میدادم تا اینکه خاکش و عوض کردم.و من چون در هفته دو روز خونه ام و کولر خاموشه و وقتی اخر هفته میرم خونه کولر همش روشنه ممکنه بخاطر تغییر دما باشه؟؟این سم و چجوری و چه مقدار باید بدم بهش

۱۴۰۲-۰۶-۱۸ ۲۰:۵۰:۱۸

کارشناس شماره ۱

سم را طبق دستور روی بسته بندی ، استفاده کنید . بهتر است محیطی که گیاه درآن قرار دارد کاملا بسته ، نباشد ، زیرا در غیر اینصورت دوباره به آفت دچار خواهد شد و سمپاشی چندان موثر ، نخواهد بود .

۱۴۰۲-۰۶-۱۸ ۲۰:۵۸:۳۹

فرزانه یوسفی

سم دیازینون بهتره یا کنفیدور؟؟بعد زمان سمپاشی کود دهی رو قطع کنم؟؟وسوال بعدی اینکه روی پاجوش ها بزنم؟چون ی پاجوش کوچیک تازه داره میزنه یکی ام در حال باز شدن

۱۴۰۲-۰۶-۱۸ ۲۱:۰۲:۱۱

کارشناس شماره ۱

بله فعلا کوددهی را قطع کنید چون باعث افزایش شیره ی گیاه میشود و این بسیار بابِ میلِ آفات است چون آفات از شیره ی گیاه تغذیه میکنند . کنفیدور بهتر است . بله روی پاجوش هم بزنید .

۱۴۰۲-۰۶-۱۸ ۲۱:۰۸:۴۳

فرزانه یوسفی

من گلدونم کوچیکه قطر بیست ارتفاعشم کمه ی استکان محلول سم کافیه براش؟؟

۱۴۰۲-۰۶-۱۸ ۲۱:۱۲:۰۸

کارشناس شماره ۱

یک استکان کم است. به اندازه ای پای گلدان بریزید که چند قطره از ته گلدان خارج شود .

۱۴۰۲-۰۶-۱۸ ۲۱:۱۳:۳۰

فرزانه یوسفی

باشه ممنونم فقط من دو هفته ای یکبار گیاهمو با یک استکان قارچ کش ابیاری میکردم اونو چی قطع کنم یا قارچ کش و بدم بازم؟؟

۱۴۰۲-۰۶-۱۸ ۲۱:۱۵:۵۴

کارشناس شماره ۱

بله نیازی به استفاده ی مداوم از قارچ کش نیست ، اینکار نه تنها از بروز بیماری قارچی جلوگیری نمیکند بلکه باعث آسیب‌دیدن گیاه میشود .

۱۴۰۲-۰۶-۱۹ ۲۰:۱۵:۴۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@