پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

علی

تعداد سوال: ۱

سلام وقت بخیر.گلهای کاج من در عرض ۳روز سبز رنگ خشک شدن.علتش چی میتونه باشه؟تا قبل از این حالشون خوب بود و اصلا مشکلی نداشتن ویژه

تعداد بازدید ۱۰۶

میشه لطفا راهنمایی کنید..علتش چی میتونه باشه

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۶-۱۸ ۱۶:۴۸:۳۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر. لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری به چه صورت و چه مقدار بوده؟

۱۴۰۲-۰۶-۱۸ ۲۰:۴۱:۳۴

علی

تقریبا یکروز درمیان و هرگلدان ۲لیتر

۱۴۰۲-۰۶-۱۸ ۲۰:۴۴:۵۴

کارشناس شماره ۱

کاج ها گیاهانی مقاوم به خشکی هستند اما زمانی که در گلدان نگهداری میشوند در تابستان به آبیاری روزانه نیاز دارند . همچنین باید گلدانها با فاصله از نرده یا دیوار یا سایر گلدانهای دیگر ، قرار داشته باشند تا هوا به خوبی در اطرافِ گیاه جریان داشته باشد ، در شرایطی که هوا گر باشد و گلدانها نزدیک بهم قرار داشته باشند ، کاج به یکباره دچار بیماری قارچی یا خشکیِ ناگهانی ، میشود . قسمتهای خشک و آسیب دیده را جدا کنید. اگر روی سطح خاک هم برگها ی خشک ریخته آنرا جمع اوری کنید . آبیاری را شبها انجامداده و روی برگها را نیز آب پاشی کنید البته با رعایت نکاتی که در مورد فاصله ی بین گلدانها بیان شد ، اینکار را انجام دهید . آیا به کاج هایتان کود آهن میدهید ؟

۱۴۰۲-۰۶-۱۸ ۲۱:۰۵:۰۸

علی

دوماه هست که خریدم و جابه جا شدن ۱ماه پیش با ضدعفونی خاک و دو هفته پیش با کود هیومیک اسید ابیاری کردم شبها با هر بار ابیاری مه پاشی میکردم امروز متوجه شدم ۳تا از کاج ها سبز خشک شدن

۱۴۰۲-۰۶-۱۸ ۲۱:۴۳:۵۴

کارشناس شماره ۱

در هنگام تعویض گلدان آیا از خاک سبک استفاده کردید؟

۱۴۰۲-۰۶-۱۹ ۲۰:۱۳:۳۹

علی

بله..اما خاک برای گلدانی بود که قبلا خشک شده بود

۱۴۰۲-۰۶-۲۰ ۱۴:۵۳:۴۸

کارشناس شماره ۱

کاج ها(غیر از کاج مطبق) به خاک باغچه با بافتی متوسط نیاز دارند . اگر خاک سبک باشد قبل از اینکه ریشه سیراب شود ، آب از گلدان خارج میشود .

۱۴۰۲-۰۶-۲۰ ۲۰:۲۲:۲۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@