پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه کریمی

تعداد سوال: ۲

سلام وقت بخیر ویژه

تعداد بازدید ۲۷۴

من گیاهان زیادی دارم و متاسفانه یکی از آنها برگ هایش حالت افتاده پیدا کردند و گفتم شاید تشنه اس و شروع کردم به آب دانش و در کنار اون به گیاه سانسوریا هم آب می‌دادم و اصلا متوجه این قضیه نبودم که هر گیاهی آبیاری آن فرق داره ... خلاصه بعد از چند روز دیدم برگ های سانسوریا شروع به زرد شدن کرد و گفتم شاید زیاد آب دادم و ی مدت آب ندادم تا اینکه تعداد برگ های زرد آن بیشتر شد و الان به شدت نگرانش هستم ، خواهش میکنم کمکم کنید تا حالش رو بهتر کنم ... ممنون از کمکتون 🙏

۱۴۰۲-۰۶-۲۰ ۱۹:۲۰:۱۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر ‌ لطفا عکس گیاه را ارسال کنید

۱۴۰۲-۰۶-۲۰ ۲۰:۱۵:۰۶

فاطمه کریمی

بفرمایید ?

۱۴۰۲-۰۶-۲۰ ۲۰:۱۹:۱۱

فاطمه کریمی

بفرمایید ?

۱۴۰۲-۰۶-۲۰ ۲۰:۲۱:۱۲

فاطمه کریمی

بفرمایید

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۶-۲۰ ۲۰:۲۶:۴۳

فاطمه کریمی

طرف دیگرش هم هست

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۶-۲۰ ۲۰:۲۹:۲۵

کارشناس شماره ۱

گیاه به علت انبوهی برگها و رطوبت زیاد دچار قارچ شده . برگهای آسیب دیده را جدا کنید. آبیاری را زمانی که خاک نسبتا خشک بود انجام دهید. بهتر است قبل از آبیاری خاک را تست کنید .میتوانید از سیخ چوبی برای تست خشکی خاک استفاده کنید.

۱۴۰۲-۰۶-۲۰ ۲۰:۳۰:۲۹

فاطمه کریمی

یعنی هیچ کار دیگه ای نمی‌خواد انجام بدم ؟... فقط بزارم آب جذب خاک بشه ؟‌... اینم اضافه کنم که وقتی گلدون رو چرخوندم دیدم غنچه زده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۶-۲۰ ۲۰:۵۲:۱۹

فاطمه کریمی

ی سوال دیگه داشتم و ممنون میشم که پاسخ بدید ... می‌خوام بدونم چند روز یک بار باید بهش آب بدم ؟ و اینکه الان جای گیاه تو پذیرایی خوبه ؟ آخه از نور آفتاب دور هستش

۱۴۰۲-۰۶-۲۰ ۲۳:۰۳:۲۲

کارشناس شماره ۱

غنچه نیست . پاجوش است که بصورت نابجا از وسط گیاه در حال روییدن است . فعلا آبیاری را کنترل کنید اگر ابیاری درست ، و تهویه مناسب باشد نیازی به سمپاشی نیست و مشکل برطرف خواهد شد . اگر ریشه در گلدان پر شده و سطح خاک از انبوهی برگها مشخص نیست میتوانید گلدان را با گلدانی که سایز دهانه اش بیشتر و عمق کمتری دارد تعویض نمایید . بله در پذیرایی جایش مناسب است . این گیاه به نور آفتاب نیاز ندارد اما با نور غیر مستقیم کافی ، نیاز دارد اگر از پنجره خیلی دور است ، فاصله را کمتر کنید . برای آبیاری اجازه بدید خاک نسبتا خشک شود و بعد گیاه را آبیاری نمایید. در فصل سرد آبیاری را کمتر انجام دهید تا گیاه دچار پوسیدگی نشود .

۱۴۰۲-۰۶-۲۲ ۰۹:۵۶:۴۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@