پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سارا کریمی

تعداد سوال: ۱

دونه سفید رنگ زیر برگ گیاه فیکوس ویژه

تعداد بازدید ۱۴۹

سلام . دیروز این گیاه رو گرفتم . امروز اومدم برگ ش رو تمیز کنم دیدم زیر چند تا از برگ هاش دونه های سفت سفید رنگ هست.این دونه ها چی هستند و چجوری باید از بین شون ببرم ؟ خاک ش هم اصلا خوب نیست بعد یک هفته میتونم خاک ش رو کلا عوض کنم ؟ از چ خاک و چه مکملی براش استفاده کنم ؟ ممنونم

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۶-۲۳ ۱۳:۲۷:۲۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر آیا بصورت پنبه‌ای و قابل پاک شدن است یا اینکه در بافت برگ نفوذ کرده؟

۱۴۰۲-۰۶-۲۳ ۱۸:۰۱:۲۴

سارا کریمی

تعداد سوال: ۱

سلام . سفت هستند و به بافت گیاه نفوذ کردند

۱۴۰۲-۰۶-۲۳ ۲۰:۰۵:۳۰

کارشناس شماره ۱

این لکه ها از بین نمیروند و بهتر است ابتدا برگهایی که آسیب بیشتری دارند را جدا کنید . سپس گیاه را با سم کنفیدور دوبار با فاصله ی دو هفته ، هم بصورت آبیاری و هم اسپری روی گیاه ، سمپاشی نمایید . سمپاشی را در داخل منزل و در معرض نور زیاد انجام ندهید.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۲-۰۶-۲۴ ۱۳:۰۱:۴۴

کارشناس شماره ۱

از خاکی با بافت متوسط استفاده کنید یعنی نه خاکی که خیلی سفت و متراکم باشد و نه خاک خیلی سبک . کود کلات آهن هر دو هفته یکبار از بهار تا اواخر تابستان استفاده شود . کوددهی در پاییز قطع شود .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کلات آهن
۱۴۰۲-۰۶-۲۴ ۱۳:۰۳:۴۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@