پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سمیه جعفری

تعداد سوال: ۱

بامبو ویژه

تعداد بازدید ۱۴۶

سلام روزبخیر.۱۰ روزه ۳شاخه بامبوگرفتم بدون ریشه هستن.امروز دیدم روی سطح آب ی لایه نازک سفیدک هست ک روی ساقه بامبوهانشسته و قسمت انتهای ساقه ها که تو آب هستن قهوه ای شده و لیچ افتاده.یطور ک انگار توخودِ ساقه آب رفته مونده.آب گلدون و طبق دستورالعمل عوض کردم اما بسیار نگرانم لطفا کمکم کنیدفقط ۱۰روزه خریدم واینکه نمیدونم چ حدی از ساقه باید تو آب باشه و چجوری مشگلمو حل کنم

۱۴۰۲-۰۷-۰۱ ۱۳:۰۲:۲۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر. لزج شدن اب بعلت تهویه ی نامناسب محیط و دمای بالای محیط است . اگر گلدان زیاده از حد به پنجره نزدیک است آنرا کمی دورتر قرار دهید اب را خالی کرده و حالت لزج را از روی گیاه و گلدان پاک کنید و مجددا آب تازه بریزید و یک تکه زغال در اب قرار دهید . اگر محیط گرم و بدون تهویه است باید آب گلدان زود به زود تعویض شود .

۱۴۰۲-۰۷-۰۲ ۰۲:۱۱:۵۷

کارشناس شماره ۱

لطفا عکس گیاه و گلدان را ارسال کنید

۱۴۰۲-۰۷-۰۲ ۰۲:۱۲:۲۲

سمیه جعفری

ببخشید گیاهم پایینش لیچ افتاده و قهوه ای شده آب لزج نشده و اصلا ب پنجره نزدیک نیست.حتی تهویه مناسبه و دمای اتاق گرم یا سرد نیست.گیاه من ریشه نداره تازه گرفتم بهم گفتن۲۰سانت تو آب باشه من همه این کارارو کردم اما امروز ک دیدم پایین ساقه قهوه ای و لزج شده یکم از ساقرو بریدم و تو اب تمیز گذاشتم.سوالم اینه ک من برای پیشگیری این مشکلاتش چیکار کنم؟البته روی برگاشم لکه های قهوه ای افتاده ۲تا از برگاشم از وسط ترک خورده

۱۴۰۲-۰۷-۰۲ ۰۳:۴۲:۱۳

کارشناس شماره ۱

لطفا تصویر گیاه را ارسال کنید

۱۴۰۲-۰۷-۰۲ ۱۰:۱۹:۲۴

سمیه جعفری

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۷-۰۲ ۱۱:۳۲:۳۶

کارشناس شماره ۱

تصویر گیاه ارسال نشده لطفا دوباره بارگزاری نمایید

۱۴۰۲-۰۷-۰۲ ۲۰:۰۲:۱۹

سمیه جعفری

سلام وقت بخیر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۷-۰۲ ۲۲:۳۶:۵۱

سمیه جعفری

مجدد ارسال کردم لطفا اگه نرسیدخدمتتون بفرمایین ازطریق واتس آپ تلگرام یاهرجای دیگه بفرستم براتون

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۷-۰۲ ۲۲:۴۰:۵۶

سمیه جعفری

سلام روز بخیر.ببخشیدعکسارو برای بارسوم ارسال کردم نمیدونم رسید ب دستتون یانه.اگه نرسیده لطفا بفرمایین کجا ارسال کنم.لطفا ج بنده رو بدید و بگید برای گیاهم چیکار کنم.

۱۴۰۲-۰۷-۰۴ ۱۳:۰۹:۱۱

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۷-۰۴ ۲۰:۲۲:۰۵

کارشناس شماره ۱

لکه ی قهوه ای رنگ را از روی گیاه بردارید و ته گیاه را به پودر قارچ کش آغشته کنید . بعد از یک ساعت گیاه را در گلدان با اب تمیز قرار دهید . جای گیاه گرم و بدون تهویه نباشد و آب را زود به زود تعویض کنید تا لزج نشود . چند تکه زغال هم همواره در آب قرار دهید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۲-۰۷-۰۴ ۲۰:۲۴:۵۵

سمیه جعفری

سلام وقت بخیر.ببخشید برای استفاده از قارچ کش میشه توضیح بدین ۳مرتبه ب فاصله ۳روز یعنی چی؟ و منظورتون از ذغال، ذغال خاصی هست یا همین معمولیا ک توبازار موجوده؟

۱۴۰۲-۰۷-۰۸ ۰۰:۲۹:۲۷

کارشناس شماره ۱

یعنی یکبار استفاده کنید و سه روز بعد دوباره استفاده کنید و دوباره سه روز دیگر ، مرحله ی سوم سمپاشی را انجام دهید

۱۴۰۲-۰۷-۰۸ ۱۵:۲۰:۵۸

سمیه جعفری

سلام وقت بخیر.ببخشید برای درمان میخوام شروع کنم سم پاشی.هربار ک سم زدم ب ساقه بامبوم بعدش بلافاصله بزارمش تو آب یا باید چندساعت بیرون ازگلدون باشه بعد بزارم تو آب؟

۱۴۰۲-۰۷-۱۰ ۱۲:۴۴:۱۷

سمیه جعفری

توکامنتاگفتین ته گیاه و به پودرآغشته کنم اماچیزی ک عکسشوفرستادین اسپری هست ومن خریدم،همینو ب ساقه گیاه بزنم؟ لطفا واضح وکامل راهنمایی کنید

۱۴۰۲-۰۷-۱۱ ۱۲:۴۹:۱۰

کارشناس شماره ۱

بله اگر اسپری هستش میتوانید اسپری کنید و اجازه بدید ۵ دقیقه بماند و بعد آنرا داخل آب قرار دهید .

۱۴۰۲-۰۷-۱۱ ۱۶:۰۵:۵۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@