پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ساحل نیکو

تعداد سوال: ۱

آفات دراسنا پرچمی ویژه

تعداد بازدید ۹۶

سلام گیاه دراسنای پرچمی دچار آفت شپشک شده و با داروی رفع شپشک درمان نشد ، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید ، چون گیاه داره به طور کامل از بین میره

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۷-۰۱ ۱۶:۲۷:۱۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر. اگر تراس کاملا سایه دارید گلدان را به آنجا منتقل کنید و ابتدا تمام قسمتهای گیاه را با فشار آب بشویی تا آفت از روی گیاه پاک شود . بعد از یک الی دوروز که گیاه خشک شد با سم کنفیدور هم بصورت آبیاری و هم اسپری کردن روی تمام قسمتهای گیاه ، سمپاشی را انجام دهید . سمپاشی با فاصله ی دو هفته و در سه نوبت تکرار شود . سمپاشی را در داخل منزل انجام ندهید. بعد از برطرف شدن کامل آفت ، گلدان را به مخیطی با تهویه ی خوب و دمایی متعادل (کمی خنک) و نور کافی منتقل کنید. رطوبت زیاد و تهویه ی نامناسب محیط و نوسان دمای محیط باعث شیوع مجدد این آفت میشود ، سعی کنید گلدان را در محیطی مناسب قرار دهید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۲-۰۷-۰۲ ۰۲:۰۵:۲۱

ساحل نیکو

گیاه من در سایز خیلی بزرگه جابه جایی به سختی انجام میشه ، در صورت سمپاشی در منزل چه مشکلی پیش رو میباشد؟

۱۴۰۲-۰۷-۰۲ ۱۲:۴۷:۱۶

کارشناس شماره ۱

سمپاشی در منزل برای سلامتی افراد خانواده و یا حیوانات خانگی ، مضر است . اگر نمیتوانید آنرا جابجا کنید سم را فقط بصورت آبیاری پای گیاه بریزید و از اسپری کردن خودداری کنید . قبل از آبیاری با سم ، حتما آفات را از روی گیاه پاک کنید و اگر کودک یا حیوان خانگی دارید بهتر است به گلدان نزدیک نشوند .

۱۴۰۲-۰۷-۰۲ ۲۰:۰۱:۴۹

ساحل نیکو

این سمی که معرفی فرمودید در سایت خودتان موجود نیست من از دیجی کالا مجبور به خریداری شدم ، اما برند معرفی‌شده نبود ، ولی نام دارو همان است مشکلی پیش نمیاد ؟

۱۴۰۲-۰۷-۰۲ ۲۰:۱۵:۱۸

کارشناس شماره ۱

خیر موردی ندارد . برند مهم نیست نوع سم مهم است .

۱۴۰۲-۰۷-۰۴ ۲۰:۲۸:۴۴

ساحل نیکو

چه مقدار دارو در چه میزان آب باید با هم ترکیب شوند ؟ روی بسته در هر لیتر ۶۵۰گرم نوشته ، اما ۶۵۰ گرم رو با چه چیزی باید اندازه گیری کنم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۷-۰۸ ۱۴:۴۴:۵۴

کارشناس شماره ۱

یک قاشق غذاخوری از سم را در یک لیتر آب حل کنید و استفاده کنید .

۱۴۰۲-۰۷-۰۸ ۱۵:۱۹:۳۶

ساحل نیکو

سلام وقت بخیر من طبق فرمایشات شما ۴ بار سم پاشی رو انجام دادم اما هنوز هم آفت به طور کلی از بین نرفته ? باز هم سم پاشی رو انجام بدم؟ راه دیگه ای برای رفع شپشک دراسینا پرچمی وجود ندارد؟

۱۴۰۲-۰۹-۲۷ ۱۹:۵۶:۱۴

کارشناس شماره ۱

باید محیط نگهداری را عوض کنید ، دیگر نیازی به استفاده از سم نیست زیرا اگر تهویه ی محیط مناسب نباشد و رطوبت و دما کنترل نشود افت میتواند در برابر سم مقاومت کند .

۱۴۰۲-۱۰-۰۲ ۰۸:۵۱:۱۸

ساحل نیکو

برای درخت دراسینا بخور سرد خوب نیست؟

۱۴۰۲-۱۰-۰۲ ۱۱:۴۷:۱۱

کارشناس شماره ۱

خیر . مخصوصا اگر در محیطِ بسته قرار داشته باشد ، بخور ( چه سرد و چه گرم ) باعث تشدید آفت میشود .

۱۴۰۲-۱۰-۰۳ ۰۷:۴۵:۳۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@