پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

محبوبه حاجی یی

تعداد سوال: ۳

پژمرده شدن گل ویژه

تعداد بازدید ۱۷۳

سلام مدتی است این گل را خریداری کردمبعد از مدتی پژمرده شد نورآن کم بود آبدهی زمان خشک شدن خاک گل اینکار را انجام می‌دادم بعدا ازین حالت جاش را عوض کردم آوردم کنار نور پنجر و عّبار پاشی میکنم و قبلا هم میکردم و براش جزیره هم درست کردم نمیدونم درست است یا نه لطفا راهنمایی ام کنید؟

۱۴۰۲-۰۷-۰۱ ۱۷:۰۲:۵۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا عکس گیاه را ارسال کنید

۱۴۰۲-۰۷-۰۲ ۰۲:۰۰:۰۳

محبوبه حاجی یی

سلام بله فک میکردم ارسال کردم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۷-۰۵ ۲۰:۳۶:۲۵

کارشناس شماره ۱

تصویر ارسال نشده لطفا تصویر گیاه را به همراه نام کاربری از طریق واتس اپ به شماره ۰۹۹۰۱۱۶۸۲۳۶ ارسال کنید

۱۴۰۲-۰۷-۰۵ ۲۳:۲۳:۴۹

کارشناس شماره ۱

لطفا گلدان را به مدت یک ساعت در ظرف آب قرار دهید و نتیجه کار را اطلاع دهید

۱۴۰۲-۰۷-۰۷ ۲۱:۳۳:۰۴

محبوبه حاجی یی

سلام همانطور که گفته بودید گل را در ظرف آب قرار دادم نمیدونم بهتر شده یا نه تصویر را ارسال میکنم خدمتتون

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۷-۰۹ ۱۶:۲۸:۴۴

کارشناس شماره ۱

متاسفانه تصویر ارسال نشده . واتس اپ بفرستید . آیا برگهای گیاه کمی از حالت افتادگی خارج شده و به سمت بالا رفته اند ؟

۱۴۰۲-۰۷-۰۹ ۲۲:۲۶:۳۵

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۷-۱۱ ۱۱:۲۳:۳۲

کارشناس شماره ۱

اگر گیاه هنوز بیحال است میتواند بعلت نامناسب بودن خاک باشد یا آسیب دیدن ریشه باید مورد بررسی قرار بگیرد . اگر گیاه سرحال نشده آنرا از خاک درآورده و وضعیت ریشه و زهکش ته گلدان را چک کنید. اگر ریشه دچار پوسیدگی یا آسیب دیده بود قسمتهای آسیب دیده را جدا کنید و گیاه را دوباره در گلدانی جدید با خاکبرگ تازه ، بکارید و گیاه را سیراب کنید . و بمدت دو الی سه روز در جایی با نور ملایم یا سایه قرار دهید تا به مرور شاداب شود . آبیاری را حتما با خشک شدن نسبی خاک انجام دهید و گیاه را در زمان آبیاری سیراب کنید. از هیچ کودی فعلا استفاده نکنید . لابه لای برگهای گیاه و ساقه را از نظر وجود آفت چک کنید و اگر اثری از آفت مشاهده کردید اطلاع دهید تا سم مناسب خدمتتان معرفی گردد .

۱۴۰۲-۰۷-۱۱ ۱۶:۰۱:۰۳

محبوبه حاجی یی

سلام روزتون بخیر ببخشید در مورد این گل ام که خدمتتون گفته بود حالش خیلی خوب نیست این که گفته بودید خاک را عوض کنم و ریشه را بررسی کنم این کار را نکردم خیلی وارد نیستم میترسم خشک بشه راه دیگه ای نداریم برای احیای این گل

۱۴۰۲-۰۷-۲۵ ۱۹:۵۰:۰۳

کارشناس شماره ۱

اگر قرار دادن در ظرف آب باعث سرحالی اش نشده و گیاه آفت هم ندارد ، باید حتما زهکش گلدان و سلامت ریشه مورد بررسی قرار بگیرد .

۱۴۰۲-۰۷-۲۵ ۲۱:۴۰:۰۲

کارشناس شماره ۱

سلام خانمی روزتون بخیر ببخشید فک نکنم بشه برای گل ام کاری کرد بار آخر به من گفته بودتد که خاک را عوض کنم واین‌کار را کردم و گلدون را هم عوض کردم ولی جالب که انگار اصلا ریشه نداشت و فقط ساقه بود ولی با این حال خاک را عوض کردم و آبیاری کردم ولی هنوز حالش خیلی خوب نیست لطفا راهنمایی ام کنید؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۸-۲۴ ۱۴:۴۷:۵۷

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر اگر گیاه ریشه ندارد باید آنرا از خاک درآورده و در آب قرار دهید تا دوباره ریشه بزند . وقتی ریشه ها یک سانت شدند میتوانید آنرا به خاک منتقل کنید.

۱۴۰۲-۰۸-۲۴ ۱۴:۴۹:۲۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@