پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شهاب الدین غلامی

تعداد سوال: ۱

زردی برگ ها خشک شدن از لب و لک دار شدن ویژه

تعداد بازدید ۱۳۳

سلام و وقتتون بخیر دو تا گلدون برگ انجیری دارم برگ ها از دور حالت خشکی پیدا کردن بیشتر برگ های قدیمی تر برگ های جدید نسبتا کوچیک تو یکی از گلدون ها و یه چیزی که خیلی معلومه برگ ها لک های زرد دارن که وسط اون لک ها قهوه ای شده علاعمم کمبود مواد غذایی در برگ گیاهان رو دیدم بیشتر به کمبود روی نزدیکه ولی خب من تجربه ای در این زمینه ندارم و گفتم جویای نظر مهندسین کشاورزی و دکتران گیاه پزشکی بشم ممنون میشم لطف کنید راهنماییم کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۷-۰۷ ۲۲:۰۳:۲۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری به چه صورت و به چه مقدار است و همچنین نحوه ی رطوبترسانی ؟ ایا گیاه در محیطی بسته و بدون تهویه قرار دارد ؟

۱۴۰۲-۰۷-۰۸ ۱۵:۱۶:۰۵

شهاب الدین غلامی

سلام بله محیط بسته و گل ها داخل پذیرایی خونه قرار دارن ولی چون به اندازه 12متر مربع گل دارم و تعدادشون زیاده رطوبت خونه همیشه تو رنج 40تا 58درصد هست البته واسه بعضیاشون جزیره درست کردم ولی برگ انجیری نه جزیره داره و نه مه پاشیش میکنم

۱۴۰۲-۰۷-۰۸ ۱۸:۱۱:۳۰

شهاب الدین غلامی

واسه آبیاری میزارم کامل خشک بشه خاک بعد آب میدم انگشت که میکنی داخل خاک به اندازه دو بند انگشت کامل خاک خشک خاکش هم زهکشیش خوبه خاک برگ پرلیت و شن کوه هست

۱۴۰۲-۰۷-۰۸ ۱۸:۱۳:۵۳

شهاب الدین غلامی

کود هم گاها 4 قاشق ورمی کمپست به خاکشون اضافه میکنم، تقریبا هر 2ماه

۱۴۰۲-۰۷-۰۸ ۱۸:۱۵:۳۵

کارشناس شماره ۱

خاک پرلیت و شن کوه برای برگ انجیری اصلا مناسب نیست . بهتره خاک را تعویض کنید و از مخلوط خاکبرگ به همراه کمی پیت ماس به نسبت سه به یک ، استفاده کنید. سه قسمت خاکبرگ و یک قسمت پیتماس . دقت داشته باشید که به جای پیتماس ، کوکوپیت خریداری ننمایید . برگی که نقطه های زنگ مانند دارد را قطع کنید . علت بروز این نقاط خاک و تهویه ی نامناسب است . برگ انجیری به محیطی با تهویه ی بسیارعالی نیاز دارد بهتر است گلدان را به محیط مناسبتری منتقل کنید . در در هر نوبت آبیاری هم ، حتما برگ انجیری را سیراب کنید . خشک شدن حاشیه ی برگها هم بعلت آبیاری نادرست یا ناکافیست . میتوانید قسمتهای خشکِ دورِ برگ را قیچی کرده و جدا کنید .

۱۴۰۲-۰۷-۰۸ ۱۸:۳۸:۰۱

شهاب الدین غلامی

سلام خاک رو دقیقا به چه صورت عوض کنم خاک برگ چقدر پیت ماس چقدر ورمی کمپوست هم اضافه کنم یا نه، چه کودی برای برگ انجیری مناسبه

۱۴۰۲-۰۷-۰۸ ۱۹:۴۰:۰۳

کارشناس شماره ۱

خاک برگ به اندازه ی کافی غذا دارد و برگ انجیری نیاز چندانی به تغذیه با کودهای خاص ، ندارد . همین که کیفیت خاک مناسب باشد و محیط نگهداری از نظر تهویه و نور شرایط مناسبی داشته باشد و آبیاری و رطوبترسانی به اندازه ی کافی انجام شود ، بسیار خوب رشد میکند . خاکبرگ دو قسمت و پیتماس یک قسمت ، میتوانید یک قسمت هم ورمی کمپوست به ترکیب خاک اضافه کنید . در هنگام کاشت زهکشی گلدان را به درستی انجام دهید اگر گلدان عمق اش زیاد است یک سوم گلدان را لایه ی زهکش بریزید میتوانید از پوکه درشت و تکه های زغال برای لایه ی زهکش استفاده کنید . اگر عمق گلدان کم است ، ۴ الی ۵ سانت برای لایه ی زهکش در نظر بگیرید . خاک را قبل از ریختن در گلدان خوب مخلوط کنید تا خا‌برگ با پیتماس و ورمی کمپوست بصورت یکنواخت مخلوط شود . بعد از کاشت ، گیاه را سیراب کنید و چند روز گلدان را در جایی نیمسایه و نسبتا خنک قرار دهید بعد از دو سه روز میتوانید گلدان را به محل اصلی منتقل کنید .

۱۴۰۲-۰۷-۰۹ ۱۵:۳۵:۱۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@