پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سمانه عبدالمالکی

تعداد سوال: ۱

ریزش برگ و ساقه شلفرا آمیت ویژه

تعداد بازدید ۱۲۴

با سلام دو ماه پیش یک شلفرا بسیار بزرگ خریدم خودم تعویض گلدان رو انجام دادم متاسفانه گل رو بسیار نزدیک به سطح گلدان گذاشته بودم. گل شروع به پژمردن کرد و کناره های برگها قهوه ای شد و برگها میریخت. یکبار کود قارچ کش دادم. یک بار هم کود ریشه زا. حالش بهتر نشد. فکر کردم ریشه پوسیده . دوباره خاک رو عوض کردم در ریشه پوسیدگی یا آفت ندیدم. گیاه رو سطح عمیق تری کاشتم با خاک برگ و خاک باغچه. زیرش پوکه ریختم و چک کردم که آب حتما خارج بشه. هفته ای یک الی دو بار آب میدم به مقداری که از زیر گلدان خارج بشه. همچنان برگ ها با ساقه پژمرده هستن و از ساقه ای اصلی کنده میشن میافتند! ممنون میشم راهنمایی کنید چطور نجاتش بدم؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۷-۱۲ ۱۸:۵۴:۵۱

سمانه عبدالمالکی

تعداد سوال: ۱

اینهم تصویرهای بیشتر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۷-۱۲ ۱۹:۰۷:۴۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر بخاطر کشت سطحی که انجام شده یکسری از ریشه های سطح خاک ازبین رفتند بخاطر همین توانایی جذب آب در گیاه کم شده در حال حاضر افتادگی برگ ها نشونه تنش ابی هست در هرابیاری لازم هست گیاه را سیراب کنید یعنی مطمين بشید اب از زیر گلدان خارج شده ولی اگر ساقه نرم یا لهیدگی داشت نشونه قارچ آوندی هست و قارچکش قوی مثل رورال تی اس نیاز هست تت کنترل بشه اگر سوالی بود بفرمایید

۱۴۰۲-۰۷-۱۳ ۱۱:۵۰:۰۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@