پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

راضیه شریفی

تعداد سوال: ۱

زرد شدن و افت در فتونیا ویژه

تعداد بازدید ۲۸۷

سلام من از تیرماه هست که دوستم بهم یه گلدون فیتونیا هدیه داد و خوب رشد کرد تا همین اواخر قدش بلند شد برگاش بیشتر شد هفته ی پیش یه حشره ی کوچولو سفید رنگ دیدم که خیلیم نرم بود ولی فقط همون یدونه بود که برش داشتم بعد چند روز پیش دیدم از ته گلدون یه کرم مشخص شده نمیدونم کرم خاکی بود یا نه بعد الان برگاش یه جورایی انگار جمع و مچاله شدن نرم شدن لبه ی بعضی هاش زرد شده و برگ های نزدیک خاک زرد میشن و میریزن کلا گل شادابی خودشو نداره میخوام بدونم باید از چه نوع سمی و چجوری و چه مقدار استفاده کنم همچنین باید برای تقویت شدن گلهام از چه نوع کودی استفاده کنم

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۳۱ ۱۱:۴۷:۰۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .فتونیا گیاهی رطوبت دوسته و به همین علت بسیار در معرض پوسیدگی و بیماریهای قارچی و افاتی مانند شپشک آردآلود قرار داره .کرم اگر کرم خاکی باشه برای گیاه ضرری نداره اما بعضی کرمها به گیاه آسیب میزنند .برای از بین بردن آفات میتونید از سم سوین استفاده کنید

۱۳۹۹-۰۶-۳۱ ۱۸:۴۴:۵۷

راضیه شریفی

تعداد سوال: ۱

میشه بگید سم سوین رو چجوری و چه مقدار باید استفاده کنم؟ مایع هست این سم یا به شکل پودری؟

۱۳۹۹-۰۷-۰۱ ۰۹:۳۲:۲۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

یک قاشق چایخوری از سم را در یک لیتر یا یک لیتر و نیم آب حل کنید و بصورت اسپری برروی گیاه و خاک گلدان بپاشید سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید . بعد از سمپاشی باید مراقب رطوبت و آبیاری باشید و تهویه ی محیط را بهتر کنید .سم سوین بصورت مایع در بازار موجوده . البته در قسمت ملزومات سایتِ کافه گلدون هم این سم موجود است .

۱۳۹۹-۰۷-۰۱ ۱۸:۳۵:۰۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@