پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ثمره هاشمی

تعداد سوال: ۱

خشک شدن ساقه‌ی فیکوس ویژه

تعداد بازدید ۲۲۲

سلام این فیکوس و دو سالی میشه داریم. حدود یکماه میشه برگ‌های فیکوس اینطوری آویزون شد و من سعی کردم به زمان آب‌اش دقت کنم. و در این مدت از کود برگ دهی و ضد قارچ هم استفاده کردم. مناسفانه هیچ تغییری نکرد و روز به روز بدتر شد و الان ساقه اش تا نصف خشک شده و برگهای پایین اش ریخته و داره بالایی ها زرد میشه. سوالم از شما اینه راهی داره حالش خوب بشه ؟ ممنونم

۱۴۰۲-۰۷-۳۰ ۱۰:۳۱:۱۵

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا عکس گیاهتون رو ارسال بفرمایید

۱۴۰۲-۰۷-۳۰ ۱۳:۲۶:۲۵

ثمره هاشمی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۷-۳۰ ۱۳:۳۷:۱۳

کارشناس شماره ۲

بله گیاهتون دچار تنش ابی شده تقریبا چند روز یکبار اب میدید و هربار چه مقدار ؟ هربار اب از زیر گلدون خارج میشه ؟ فعلا کوددهی و سم پاشی نکنید زمانی که گیاه تحت تنش هست توان جذب کود نداره مقدار ابیاری گیاه رو بفرمایید تا دقیق تر راهنمایی کنم

۱۴۰۲-۰۷-۳۰ ۱۴:۵۵:۲۲

ثمره هاشمی

من يكماه قبل رفتم سفر و خب مرتب آبياري نشد. الان هفته اي دوبار آبياري ميكنم و خب اگر آب زياد بديم از زيرش هم مياد بيرون.

۱۴۰۲-۰۷-۳۰ ۱۵:۴۸:۲۸

کارشناس شماره ۲

بله تنش ابی باعث این اتفاق شده و دوبار در هفته زیاد هست برای پیدا کردن زمان مناسب ابیاری از یک سیخ چوبی استفاده کنبد و در نصف ارتفاع خاک گلدان قرار بدید اگر سیخ چوبی خیس بود یعنی خاک گلدان هنوز خشک نشده و زمان ابیاری نبست اگر خاک گلدان خشک بود یعنی زمان ابیاری گیاهتون هست و هربار گیاه رو سیراب کنید تا حدی که چند قطره اب از زیر گلدون تخلیه بشه و فردا حدود ۵ ساعت گلدون رو داخل تشت اب قرار بدید ( حدود یک چهارم انتهای گلدون در آب باشه کافیه ) اجازه بدید گیاه از انتها آب جذب کنه

۱۴۰۲-۰۸-۰۱ ۰۲:۰۰:۰۱

ثمره هاشمی

خیلی ممنونم از راهنماییتون. با این کار و پیدا کردن زمان آبیاری ممکنه این خشکی پایین درست بشه ؟ احتیاج به قطع اون نیست ؟

۱۴۰۲-۰۸-۰۱ ۱۲:۳۵:۰۹

کارشناس شماره ۲

ببینید اگر در اثر ابیاری اشتباه ریشه از دست نرفته باشه بله برمیگرده ولی اگر ریشه دچار تنش ابی شده باشه خیر نیاز هست گیاه از خاک خارج بشه ریشه پوسیده حذف بشه و‌در خاک جدید کاشته بشه (تنش آ بی ریشه میشه ابیاری کم که ریشه های پایین کلدون خشک میشه هم ابیاری زیاد که باعث پوسیدگی ریشه میشه)

۱۴۰۲-۰۸-۰۱ ۱۳:۲۳:۰۲

ثمره هاشمی

بله پس من از سیخ چوبی استفاده میکنم و گیاه و در تشت اب میگذارم تا چند روز بعد به شما اطلاع بدم که چطور شد ؟

۱۴۰۲-۰۸-۰۱ ۱۳:۲۷:۰۴

کارشناس شماره ۲

تا حدود ۵ روز اگر تغییری نکرد اطلاع بدید

۱۴۰۲-۰۸-۰۱ ۱۳:۳۶:۱۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@