پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهرجو

تعداد سوال: ۶

سلام بامبو ی من ساقه اش چروکیده شده و برگهاش زرد کمکم کنید ! ویژه

تعداد بازدید ۱۴۸

بامبوی کوچولو که زرد و چروک شده چی کارش باید کرد ؟؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۸-۰۱ ۱۳:۰۲:۲۰

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر چند روز یکبار و هربار چه مقدار به گیاهتون آب میدید ؟ سوراخ زهکش زیر گلدون باز هست؟

۱۴۰۲-۰۸-۰۱ ۱۳:۱۷:۱۶

مهرجو

بله زهکش داره هر چهار پنج روز اب دادم بخاطر بی ابی اینطور شده ؟

۱۴۰۲-۰۸-۰۱ ۱۳:۲۳:۴۴

کارشناس شماره ۲

چروک شدن تنه نشونه ی تنش ابی هست این تنش میتونه بخاطر آبیاری زیاد و خاک باتلاقی یا ابیاری کم باشه یا بسته بودن زهکش و خاک سنگین اتفاق میافته بافت خاک و چک کنید ببینید وقتی مرطوب میشه حالت گلی و قالبی میشه؟ اگر این حالت باشه یعنی خاک بسیار سنگینه و مناسب نیست برای سنجش زمان آبیاری هم بین دو ابیاری ارتفاع خاک و با یک سیخ چوبی چک کنید هرزمان حدود یک سوم ارتفاع خاک گلدون خشک بود ابیاری کنید ولی در هر آبیاری گیاه رو سیراب کنید مطمئنن بشید اب از زیر گلدون خارج بشه

۱۴۰۲-۰۸-۰۱ ۱۳:۳۵:۴۴

مهرجو

بله حق با شماست خاکش مناسب نیست چطور باید تعویض کنم و چه خاکی براش بگیرم؟ ممنون از وقتی که میگذارید

۱۴۰۲-۰۸-۰۱ ۲۰:۰۸:۳۰

مهرجو

بنظرتون دوباره خوب میشه ؟

۱۴۰۲-۰۸-۰۱ ۲۰:۱۴:۲۲

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم ترکیب خاک کوکوپیت، پرلیت، پیت ماس و کمی ورمی کمپوست براش مناسبه البته بهتره یک سانت زیر گلدون پوکه بریزید و حتما چک کنید چند سوراخ زهکش داشته باشه اگر ریشه اسیب ندیده باشه بله میتونه دوباره جوونه بده

۱۴۰۲-۰۸-۰۱ ۲۲:۲۱:۵۳

مهرجو

خیلی ممنونم ☘️

۱۴۰۲-۰۸-۰۱ ۲۳:۲۴:۰۸

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم موفق باشید

۱۴۰۲-۰۸-۰۲ ۰۰:۱۷:۴۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@