پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فرناز کریمی

تعداد سوال: ۲

لکه بر رکی برگ گیاه ویژه

تعداد بازدید ۲۰۱

سلام. زاموفیلیای من لوله شدن و تغییر رنگ برگ داشت. ریشه بررسی شد و پوسیدگی به همراه حشرات ریز سفید در خاک داشت. ریشه های پوسیده جدا شد و در مانکوزب ۱۵ دقیقه گذاشته شد، به گلدان با سایز کوچک تر با زهکشی بالا منتقل شد. ۲ روز بعد با آمینو اسید آبیاری کردم. و همان روزمتوجه لکه قهوه ای سیاه کوچک با حاشیه زرد رنگ شدم بر روی ۳ الی ۴ برگ. آیا قارچ است؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۸-۰۷ ۱۲:۰۲:۳۰

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر سطح ساقه حالت نرم و ابکی هم میبینید ؟ ریشه پوسیدگی نداشت ؟

۱۴۰۲-۰۸-۰۷ ۱۵:۵۲:۳۰

فرناز کریمی

سلام مجدد. گفتم خدمت شما که ریشه پوسیده بود و اقدامات لازم رو انجام دادم. اون زمان متوجه این لکه نبودم

۱۴۰۲-۰۸-۰۷ ۱۶:۱۳:۴۵

فرناز کریمی

ساقه نرم نبود. چروکیده شده به دلیل همون پوسیدگی

۱۴۰۲-۰۸-۰۷ ۱۶:۱۴:۵۲

فرناز کریمی

سوال من ظاهر شدن لکه ی قهوه ای رنگ در عکس بر روی برگ هست. لطف میکنید عکس رو نگاه کنید؟

۱۴۰۲-۰۸-۰۸ ۲۱:۰۴:۳۴

کارشناس شماره ۲

سلام مجدد وقت بخیر ببینید گاهی علایم لکه برگی بدلیل قارچ های ریشه هست که بدلیل کنترل نشدن بعد از تعویض خاک تشدید میشه جهت کنترل قطعی لازمه ریشه چک بشه تا جایی که حالت نرم یا ریشه کاملا خشک و‌پوک میبینید کاملا جدا بشه ریشه سالم در محلول قارچکش کاربندازیم یا تیوفانات متیل حدود ۱۵ دقیقه قرار بگیره بعد بزارید کمی در محیط بیرون پینه ببنده و در خاک تمیز بکارید و مهمترین نکته در زامیفولیا ابیاری با قارچکش ۵ روز. بعد از تعویض خاک هست ابیاری فوری میتونه باعث گسترش الودگی بشه همزمان از قارچکش به لکه های برگ هم اسپری کنید و روند بیشتر شدن یا توقف لکه ها رو چک کنید

۱۴۰۲-۰۸-۰۹ ۰۱:۰۱:۰۲

فرناز کریمی

سلام. خیلی خیلی ممنون از توضیحات شما. من از مانکوزب استفاده کردم. بعد از تعویض. طبق گفته ی شما کارمندانی هم خریداری میکنم و استفاده میکنم.

۱۴۰۲-۰۸-۰۹ ۰۸:۳۱:۵۸

کارشناس شماره ۲

بله کاربندازیم یا تیوفانات متیل یا حتی رورال تی اس برای کنترل قارچ های ریشه موثرتر هستند.مانکوزب بیشتر خاصیت پیشگیری کننده داره تا درمان

۱۴۰۲-۰۸-۰۹ ۱۵:۲۹:۳۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@