پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شقایق شیرانی

تعداد سوال: ۱

برگ انجیری ویژه

تعداد بازدید ۱۲۳

سلام خسته نباشیدمن ی گیاه برگ انجیری دارم که دوماه گلدانش عوض کردم خاکش کرم داشت داروبراش خریدم بهش دادم وبعدشم قارچ کش الان ی برگ تازه داره میده ولی به این حال که توعکس هست میشه کمکم کنین که چیکارکنم ایاگلدونش براش کوچک نی طوری نیس عوض کنم ی بزرگ تربراش بخرم غبارپاشیش هم میکنم ممکنه مشکل دیگه ای داشته باشه

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۸-۱۰ ۱۳:۴۴:۴۱

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر زهکش زیر گلدون باز هست ؟ یعنی اب از زیرش خارج میشه ؟

۱۴۰۲-۰۸-۱۱ ۱۱:۳۱:۴۲

شقایق شیرانی

بله بازهست واب کاملاخارج میشه

۱۴۰۲-۰۸-۱۱ ۱۳:۰۱:۰۵

کارشناس شماره ۲

علایم زردی نوک برگ و بیحالی برگ ها به علت تنش ابی و بیماری های قارچی اتفاق میافته اگر این زردی برگ همراه با قهوه ای شدن برگ ها باشه نشونه بیماری قارچی و اگر فقط از نوک برگ زرد بشه نشونه تنش ابی هست و تنش ابی هم میتونه در اثر کم اب دادن در هر نوبت که گیاه کامل سیراب نمیشه و یا خاک بسیار سنگین و فاصله نزدیک ابیاری اتفاق بیافته این موارد و چک و رعایت کنید اگر طی یک هفته تا ده روز این علایم پیشروی داشت لازمه ریشه گیاه از نظر سلامت چک بشه برای ابیاری اجازه بدید یک سوم خاک گلدان خشک بشه بعد ابیاری کنید و هربار چک کنید تا اندازه ای اب بدید که گیاه سیراب بشه و چند قطره اب اضافی از زیر گلدون خارج بشه بافت خاک و کمی مرطوب کنید و در مشتتون بگیرید اگر بعد از مرطوب شدن حالت گلی بود نشون میده خاک سنگینه و باید کمی اصلاح خاک انجام بشه. اگر سوالی بود بفرمایید

۱۴۰۲-۰۸-۱۱ ۱۸:۱۵:۴۸

شقایق شیرانی

برگ هاش ازکنارش ولبه اش زردمیشه وبعدقهوه ای میشه ایانیازه گلدونش عوض کنم؟

۱۴۰۲-۰۸-۱۱ ۱۸:۳۵:۱۶

شقایق شیرانی

ایانیازه مجددقارچ کش بهش بدم

۱۴۰۲-۰۸-۱۱ ۱۸:۳۷:۳۶

کارشناس شماره ۲

بله اگر قهوه ای میشه حتما ریشه رو چک کنید اگر پوسیدگی داشت کامل جدا کنید و باقی مانده ریشه رودر محلول قارچکش تیوفانات متیل یا رورال تی اس قرار بدید ودر خاک جدید بکارید اگر خاک الوده باشه بیماری بازهم پیشرفت میکنه

۱۴۰۲-۰۸-۱۲ ۰۱:۰۷:۲۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@