پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نسیم یوسفی

تعداد سوال: ۲

پژمردگی زیپیلین ویژه

تعداد بازدید ۸۴

سلام وقتتون بخیر. من گیاهمو بهارسال پیش از گیاه مادر جدا کردم و تا اسفند توی اب نگهداری کردم. از اسفند توی خاک کاشتمش همون موقع جوونه زد و دوتا شدن. تا به امروز ک ۸-۹ ماه میگذره هیچ مشکلی نداشتن و خوب رشد کردن. توی تراس شمالی نگه میداشتم و هروقت سطح خاک خشک بود اب میدادم. هوا ک سرد شد توی خونه اوردم و گذاشتم پشت پنجره. گاهی هم پشت پنجره شرقی میزاشتم ک یه مقدار نور بهش بخوره. اما همین چندوقت پیش دیدم گیاه اصلی کم کم برگای پایینش پژمرده شد و ریخت و ساقه هم پژمرده و شل شد. وقتیبرگای پژمرده رو جداکردم متوجه شدم از ساقه چیزی در حد ۲-۳میلیمتر باقی مونده و گیاه ازبین رفت. و اینی ک میبینید همون جوونه س ک انقدی شده اما این هم داره پژمرده میشه. امیدی به بهبودیش هست؟لطفا کمکم کنید

۱۴۰۲-۰۸-۱۷ ۰۷:۲۲:۰۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا جهت بررسی دقیقتر عکس گیاه رو‌ارسال کنید

۱۴۰۲-۰۸-۱۷ ۱۳:۳۹:۳۷

نسیم یوسفی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۸-۱۷ ۱۳:۵۷:۴۹

نسیم یوسفی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۸-۱۷ ۱۳:۵۹:۲۳

کارشناس شماره ۲

گیاه رو از خاک خارج کنید ببینید ریشه اگر پوک و خشک یا لزج و نرم بود نشون دهنده ازبین رفتن ریشه است و کاری نمیشه کرد اگر ریشه سالم بود دوباره در اب بزارید تا احیا بشه بعد در خاک سبکتر بکارید و حتما بین دو ابیاری اجازه بدید یک سوم خاک خشک بشه

۱۴۰۲-۰۸-۱۸ ۰۱:۰۱:۱۹

نسیم یوسفی

خاک سبک یعنی مثل خاک برگ؟ این خاک رو هم گلخونه براش گذاشته. سوال دومم این هس دلیل این پژمردگی چی میتونه باشه؟ آفته یا ابیاری بی موقع؟

۱۴۰۲-۰۸-۱۸ ۰۱:۲۲:۲۲

کارشناس شماره ۲

دلیلش ابیاری اشتباه هست یعنی یا با فاصله نزدیک یا مقدار اب زیاد بین دو ابیاری لازمه یک سوم ارتفاع خاک گلدون خشک بشه و زهکش زیر گلدون حتما باید باز،باشه تا اب اضافی تخلیه بشه خاک سبکتر ومناسب ترکیبی از کوکوپیت، پرلیت، پیت ماس و کمی ورمکمپوست هست

۱۴۰۲-۰۸-۱۹ ۱۴:۴۵:۳۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@