پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ریحانه کریمی

تعداد سوال: ۱

زرد شدن درخچه انار ویژه

تعداد بازدید ۲۰۵

سلام من دو هفته پیش یک درخچه انار گرفتم ک از دسته بن سای ها هست. چندتام میوه انار کوچولو داره. من یک روز درمیون بهش اب دادم و تقریبا دو ساعت در مقابل نور افتاب پشت پنجره هست. اما الان داره زرد میشه و برگاش میریزه میوه ها هم پژمرده شدن. لطف میکنید راهنمایی کنید

۱۴۰۲-۰۸-۱۸ ۱۰:۵۵:۴۰

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا عکس گیاهتون رو ارسال میفرمایید

۱۴۰۲-۰۸-۱۸ ۲۱:۱۲:۳۲

ریحانه کریمی

شماره بدید در واتساپ ارسال کنم اینجا اپلود نمیشه

۱۴۰۲-۰۸-۱۹ ۰۲:۳۶:۲۸

ریحانه کریمی

برگا زرد شدن. لکه های سفید روی برگ سبز. میوه ها پژمرده شدن. این گیاه برای من خیلی مهمه یک روش دیگر برای پیگیری ب من معرفی کنید سپاسگزارم

۱۴۰۲-۰۸-۱۹ ۰۹:۰۳:۴۲

کارشناس شماره ۲

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۸-۱۹ ۱۴:۱۷:۳۶

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر عذرمیخوام یک عکس اضافی ادد شده ببینید نگهداری درختچه بونسای انار در محیط داخل منزل توصیه نمیشه چون رطوبت و تهویه مناسب گلخونه وجود نداره همین باعث میشه گیاه در محیط داخل منزل عمر بالایی نداشته باشه اقداماتی هست که میتونه عمر گیاه رو بیشتر کنه مثل قرار دادن گیاه در محیط نور اما به دور ازنور مستقیم افتاب قرار دادن در محیط دارای تهویه و تامین رطوبت مورد نیار بونسای با ساخت جزیره یا دستگاه بخور سرد ابیاری بونسای با خشک شدن یک سوم ارتفاع خاک گلدون و استفاده از کودهای تقویتی که لینکشو براتون میزارم اما گیاه شما در کنار این موارد درگیر افت هم شده.احتمالا دست به برگ که میزنید حالت چسبناک هم هست؟ برای درمان افت اول لازمه با ابپاشی افات رو به شکل فیزیکی حذف کنید وبعد از اون دو نوبت افتکش به فاصله ۸ روز اسپری کنید لینک افتکش و براتون میزارم بعد از درمان کامل میتونید از تقویتی هایی که میزارم استفاده کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature کود تقویت ریشه کود بونسای حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور) کود ارگانیک جلبک دریایی کود شیمیایی آمینه اسید
۱۴۰۲-۰۸-۱۹ ۱۴:۳۹:۳۴

ریحانه کریمی

من میخوام داخل اتاق نگهش دارم. راهکار شما اینه ک بعد افت زایی. بخور سرد روشن کنم و مستقیم پشت پنجره نزارم.درسته؟ مثلا کجای اتاق بهتره؟ اگه پشت پنجره باشه اما شیشه مات کن بچسبونم چطور؟ و اینکه بخور سرد چند ساعت روشن باشه؟

۱۴۰۲-۰۸-۱۹ ۱۵:۰۵:۴۳

کارشناس شماره ۲

بله البته عرض کردم داخل منزل عمر طولانی نداره با فاصله یک متری بخور کنار پنجره البته نچسبیده باشه چون سرمای زمستون باعث تنش میشه با فاصله یک و نیم متری پنجره قرار بدید

۱۴۰۲-۰۸-۲۰ ۱۷:۳۸:۳۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@