پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه بریهی

تعداد سوال: ۳

پتوس ویژه

تعداد بازدید ۱۹۴

سلام پتوسی گرفتم وچند گلدان را باهم دریک گلدان بزرگ گذاشتم و با دیدن زرد شدن برگ ها بعد از 45روز هیومک اسید بهشون دادم اما بازم برگ زرد ها متوقف نمیشه چگونه درمانشون کنم؟

۱۴۰۲-۰۸-۲۵ ۲۰:۰۸:۱۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر. لطفا تصویر گیاه را ارسال کنید . گلدان را مدتی در محیطی نسبتا خنک با تهویه ی خوب و نور ملایم قرار دهید . گیاه دچار شوک شده است . نیازی به استفاده از هیومیک اسید نبوده و این میتواند وضع گیاه را وخیم تر کند . آیا بعد از کاشت ، گیاه را سیراب کردید ؟

۱۴۰۲-۰۸-۲۶ ۰۰:۳۷:۰۴

فاطمه بریهی

بعد از 3روز سیرابش کردم نمی تونم عکسی بفرستم ارور میده

۱۴۰۲-۰۸-۲۶ ۰۰:۴۳:۲۶

کارشناس شماره ۱

عکس را به همراه نام کاربری از طریق واتس اپ به شماره ۰۹۹۰۱۱۶۸۲۳۶ ارسال نمایید تا در سایت بارگزاری کنیم .

۱۴۰۲-۰۸-۲۶ ۰۷:۴۷:۵۲

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۸-۲۶ ۱۲:۴۳:۵۴

کارشناس شماره ۱

باید بلافاصله بعد از کاشت ، گیاه را سیراب میکردید. حالا مدتی در محیطی که در کامنت قبل بیان شد گلدان را قرار دهید . برای آبیاری اجازه بدید خاک نسبتا خشک شود و بعد آبیاری را انجام دهید اما بین دو آبیاری ، حتما محیط ِ دور ِ گیاه را با اسپری کردن آب بصورت مه پاشی ، مرطوب نگه دارید . دمای محیط یکنواخت و نسبتا خنک باشد . برگهای زرد را جدا کنید . خاک گلدان نباید حاوی کوکوپیت و پرلیت باشد .

۱۴۰۲-۰۸-۲۶ ۱۲:۴۷:۱۷

فاطمه بریهی

می تونم ریشه زا بدم

۱۴۰۲-۰۸-۲۶ ۱۴:۱۲:۱۳

کارشناس شماره ۱

خیر نیازی نیست .

۱۴۰۲-۰۸-۲۷ ۰۷:۴۵:۱۷

فاطمه بریهی

براتون یه سری عکس فرستادم ندیدین؟ چه کار باید بکنم

۱۴۰۲-۰۸-۲۷ ۱۱:۲۵:۳۶

کارشناس شماره ۱

باید قسمتهای پوسیده را جدا کنید . خاک گلدان را قبل از آبیاری چک کنید تا رطوبت بیش از اندازه باعث پوسیدگی مجدد نشود . گلدان را در کنار آشپزخانه یا سرویس بهداشتی وبا سیستم صوتی و تصویری قرار ندهید . اگر محیط گیاه تهویه ی خوب نداشته باشد ، گیاه به مرور از بین خواهد رفت .

۱۴۰۲-۰۸-۲۷ ۱۳:۴۷:۵۰

فاطمه بریهی

اگه اینارو رعایت کنم خوب میشه

۱۴۰۲-۰۸-۲۷ ۱۵:۲۰:۱۸

کارشناس شماره ۱

بله بستگی به نگهداری و کنترل عوامل محیطی که خدمتتان عرض شد دارد .

۱۴۰۲-۰۸-۲۷ ۲۲:۲۸:۰۴

فاطمه بریهی

سلام برطبق توصیه هاتون عمل کردم اما حشره هایی داخل خاک بود به نظر نمیاد نرمال باشه چه کار کنم عکساشون توی واتساپ فرستادم

۱۴۰۲-۰۹-۰۳ ۱۵:۲۴:۳۷

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۹-۰۶ ۲۰:۲۵:۰۷

کارشناس شماره ۱

روی خاک املاح آب رسوب کرده است . خاک را تعویض کنید . یا یک لایه از خاک را بردارید و خاک تازه جایگزین کنید. اگر تعداد حشرات زیاد است و زنده اند با سم حشره کش سمپاشی کنید سمپاشی را در داخل منزل و در معرض نور زیاد انجام ندهید اما اگر حشرات مرده اند ، مشکلی نیست .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) سم مالاتیون (Malathion) سم حشره کش
۱۴۰۲-۰۹-۰۶ ۲۰:۲۹:۰۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@