پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

منصور آریا

تعداد سوال: ۱

زرد شد و خشک شدن برگ ها و ساقه گیاه ویژه

تعداد بازدید ۱۸۶

سلام وخسته نباشید من ۱۰روزی یکبار گیاهمو آب میدادم ولی انقدر می‌ریختم که آب از زیر گلدون میزد بیرون گلدون هم کنار پنجره آشپزخونه و چون پنجره به سمت نما هست از اول صبح تا حدود غروب نور به گیاه میخوره اول شروع کرد به زرد شدن برگ های یکی از ساقه ها بعد ساقه خشک شد و الان یک ساقه دیگه داره براش همین اتفاق می افته لطفا راهنمایی کنید که باید چیکار کنم سپاس

۱۴۰۲-۰۹-۱۸ ۱۵:۲۰:۰۷

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا عکس گیاهتون رو ارسال بفرمایید

۱۴۰۲-۰۹-۱۹ ۰۰:۱۲:۵۱

منصور آریا

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۹-۱۹ ۰۰:۱۹:۳۹

کارشناس شماره ۲

خب اون برگ و شاخه زرد اولی طبیعیه چون برگ مادری و قدیمی هست ولی برای تقویت پاجوش های دیگه و جلوگیری از زرد شدنشون لازمه تقویت بشن سه ماه یکبار اسید هیومیک به شکل ابیاری ماهی یکبار فسفر به شکل ابیاری ماهی یکبار پتاسیم به شکل ابیاری دوماه یکبار آهن به شکل ابیاری بین کودها ۱۰ روز تا ۲ هفته فاصله بزارید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 15-5-30 کود مایع هیومیک اسید protect nature کود تقویت ریشه کلات آهن
۱۴۰۲-۰۹-۲۱ ۰۶:۴۰:۲۹

منصور آریا

شاخه دیگه که براتون ارسال کردم و فقط ۲برگش زرده داخل عکس در حال حاضر کلیه برگهاش زرد شده و مثل اون یکی در حال خشک شدنه....شما میگید این طبیعیه؟؟اون شاخه بلندم حدودا یک ماهی هست که دراومده و رشد کرده

۱۴۰۲-۰۹-۲۲ ۱۳:۱۷:۱۰

کارشناس شماره ۲

خیر فقط شاخه قدیمی و مادری طبیعی هست اگر زردی در دو شاخه و شاخه جدید اتقاق بیافته دیگه طبیعی نیست و اصلی ترین دلیل پوسیدگی ریشه هست که میتونه بدلیل ابیاری زیاد بسته بودن زهکش یا خاک سنگین باشه بهتره اروم گیاه رو از خاک خارج کنید و سلامت ریشه رو بررسی کنید اگر ریشه پوسیدگی داشت قسمت پوسیده رو جدا کنید و قسمت باقی مانده در محلول قارچکش ضدعفونی بشه و در خاک جدید کاشته بشه لازمه زیر گلدون چندین سوراخ زهکش ایجاد کنید و حتما بین دو ابیاری اجازه بدید سه چهارم خاک خشک بشه بعد اب بدید

۱۴۰۲-۰۹-۲۳ ۲۰:۴۹:۴۷

منصور آریا

سپاس از راهنماییتون الان میشه خاکشو عوض کرد یا باید در فصل بهار این کار انجام بشه؟اگر الان تعویض خاک کنم باعث خشک شدن گیاه نمیشه؟ اگر بخوام عوض کنم باید از چه نوع خاکی استفاده کنم؟ اگر سایز گلدان کوچیکتر باشه باعث رشد بهتر و در اومدن پاجوش ها و ساقه های بیشتر میشه؟

۱۴۰۲-۰۹-۲۳ ۲۲:۰۳:۵۵

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم بله با رعایت نکات خاص میتونید تعویض کنید 48 ساعت قبلش گیاه رو ابیاری کنید بعد از تعویض خاک گیاه رو با قارچکش ابیاری کنید اگر قسمت پوسیده وجود داشت کامل جدا کنید و خاک هم تعویض بشه ترکیب کوکوپیت پرلیت پیت ماس و ورمی کمپوست براش مناسبه

۱۴۰۲-۰۹-۲۴ ۰۱:۳۱:۱۸

منصور آریا

اگر لطف کنید راجع به سایز گلدان هم نظرتون بگید ممنون میشم چون شنیدم اگر سایز گلدان کوچیک باشه باعث در اومدن ساقه های جدید میشه...آیا این موضوع صحت داره؟؟

۱۴۰۲-۰۹-۲۴ ۰۵:۵۸:۱۴

کارشناس شماره ۲

بله برای بعضی گیاهان بخصوص گیاهانی که پاجوش میدن این صدق میکنه هرچه سایز گلدون کوچکتر پاجوش ها بیشتر

۱۴۰۲-۰۹-۲۶ ۰۰:۴۶:۰۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@