پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مریم انصاری

تعداد سوال: ۵

آویزون شدن برگ فیکوس الاستیکا ویژه

تعداد بازدید ۱۵۳

با سلام فیکوس من مدتیه برگهاش رو به بالا نیست و حالت آویزون پیدا کرده، اوایل مدام برگ جدید در میوورد الان خیلی وقته هیچ برگ جدیدی نداده، برگ بالاییش هم همونطوری که در عکس می بینید یه لکه هایی داره

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۹-۲۰ ۱۰:۳۰:۱۴

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر میفرمایید چند روز یکبار ابیاری میشه ؟ و از زیر گلدون آب خارج میشه ؟

۱۴۰۲-۰۹-۲۱ ۰۶:۲۶:۴۱

مریم انصاری

هفته ای یکبار، بله از زیر گلدون آب خارج میشه

۱۴۰۲-۰۹-۲۱ ۰۶:۳۳:۴۰

کارشناس شماره ۲

به گیاهتون یک شوک رطوبتی بدید یعنی سطح خاک و کیسه بکشید ببرید داخل حموم یکم آب سطح برگاش بریزه فقط با فشار کم و اب ولرم و تغییرات و اطلاع بدید و این موارد تقویتی رو حتما بهش بدید سه ماه یکبار هیومیک اسید به شکل ابیاری جلبک دریایی دوماه یکبار به شکل ابیاری کود ریشه ماهی یکبار ابیاری کود پتاسیم ماهی یکبار ابیاری بین دو کودهی ۱۰ روز تا ۱۴ روز فاصله بزارید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 15-5-30 کود مایع هیومیک اسید protect nature کود تقویت ریشه کلات آهن
۱۴۰۲-۰۹-۲۱ ۰۶:۴۳:۲۷

مریم انصاری

خاک خیلی سفتی داره تقریبا وقتی که خشکه عینه بتون میمونه و نکته دیگه این برگ آخرشه که عکسش رو براتون ارستل می کنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۹-۲۱ ۰۶:۵۸:۵۳

کارشناس شماره ۲

بله علایم برگ نشون دهنده یک بیماری در اثر نوعی جلبک هست که در اثر رطوبت زیاد ایجاد میشه و اصلا گیاه رو غبار پاشی نکنید گلدون رو به محل پرنور تر منتقل کنید و حتما خاک گلدون رو تعویض کنید .ترکیب خاک خوب ترکیبی از کوکوپیت پرلیت پیت ماس و‌ورمی کمپوست هست بعد از تعویض گلدون اولین ابیاری با قارچکش انجام بشه

۱۴۰۲-۰۹-۲۱ ۲۲:۴۳:۲۵

مریم انصاری

سلام وقتتون به خیر فیکوسم بهتر شده ولی برگ بالاییش همون شکلیه به نظرتون بکنمش؟ یه سوال راجع به سرخسم دارم میونم ازتون بپرسم؟

۱۴۰۲-۱۱-۰۵ ۱۲:۲۸:۲۳

کارشناس شماره ۲

وقت بخیر بله میتونید جدا کنید فقط قسمت جدا شده رو حتما با قارچکش ضدعفونی کنید و بله سوال سرخس رو در تاپیک جدا مطرح بفرمایید هستم در خدمتتون

۱۴۰۲-۱۱-۰۵ ۱۹:۳۶:۵۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@