پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

الهام صهبا

تعداد سوال: ۲

زاموفیلیام داره زرد میشه ویژه

تعداد بازدید ۲۵۲

حدود ۴سالی هست که زاموفیلیا دارم مدام پاجوش زده و خیلی پر و خوب شده بود یه مدتی به توصیه یه گلفروش تو آبش آهن می‌ریختم که خیلی پاجوشاش بیشتر شد آهن را متوقف کردم ، کوچکترین شاخش زرد شد و خشک شد بعد دومی هم، الان میبینم بقیه هم دارن زرد میشن چکار کنم متوقف بشه

۱۴۰۲-۰۹-۲۳ ۱۰:۴۱:۵۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا عکس گیاهتون رو ارسال بفرمایید

۱۴۰۲-۰۹-۲۳ ۲۱:۰۶:۵۷

الهام صهبا

نکنه دیگه این که ساقه ها به ترتیب از پایین زرد میشن و خشک میشن و ساقه بعدی از پایین زرد میشه و...

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۹-۲۵ ۰۹:۵۴:۳۷

کارشناس شماره ۲

چند روز یکبار و هربار چه مقدار بهش اب میدید؟

۱۴۰۲-۰۹-۲۶ ۰۰:۴۴:۴۹

الهام صهبا

قبلا هر هفته آب همراه پودر آهن میدادم تا جایی که از زیر گلدان بیرون میزد آبیاری را متوقف میکردم ، خیلی سرحال بود و تند تند پاجوش میزد، گفتن آهن هر دفعه شاید خوب نباشه آهن رامتوقف کردم و این زودی‌ها بعد قطع آهن اتفاق افتاد؟ یعنی باید ادامه میدادم؟ و این که با شروع سرما تقریبا ۲ هفته یکبار آب میدم

۱۴۰۲-۰۹-۲۶ ۰۱:۰۱:۴۰

کارشناس شماره ۲

بله هم ابیاری زیاد بوده هم کوددهی بین دو ابیاری اجازه بدید سه چهارم خاک خشک بشه بعد اب بدید و هربار گیاه رو سیراب کنید برای چک خشکی خاک از سیخ چوبی استفاده کنید و کود اهن و سه ماه یکبار بدید کافیه

۱۴۰۲-۰۹-۲۷ ۰۱:۴۳:۵۰

الهام صهبا

با توقف آبدهی زردشدن متوقف میشه؟ یا باید کار دیگه ای کنم

۱۴۰۲-۱۰-۰۳ ۰۷:۱۸:۳۷

کارشناس شماره ۲

اگر پوسیدگی اتفاق نیوفتاده باشه بله برای چک کردن میتونید اروم شاخه زرد رو بیرون بکشید ببینید راحت از،خاک خارج میشه و حالت لهیدگی داره؟ اگر داشت بهتره سلامت ریشه با بیرون اوردن گیاه از خاک چک بشه و در صورت وجود پوسیدگی قسمت پوسیده جدا بشه باقی مانده ریشه حدود ۲۰ دقیقه در محلول قارچکش قرار بگیره بعد در خاک تمیز جدید کاشته بشه

۱۴۰۲-۱۰-۰۴ ۲۳:۵۶:۰۲

الهام صهبا

شاخه های زرد به راحتی خارج نشد اما با قیچی جدا کردم، آبیاری را متوقف کردم زرد شدن متوقف شده است، دوهفته هست آبیاری نکردم ، سیخ چوبی یک سومش خیس می‌شود، کی آبیاری شروع بشه؟ با چه حجمی؟ کود دهی چطور؟

۱۴۰۲-۱۰-۰۸ ۲۱:۵۳:۱۱

کارشناس شماره ۲

بین دو ابیاری برای زامیفولیا لازمه سه چهارم خاک خشک بشه پس،سیخ چوبی و در ارتفاع سه چهارم قرار بدید و ۶۰ ثانیه نگهدارید اگر بعدش خیس بود یعنی هنوز خاک خشک نشده و زمان ابیاری نیست کوددهی میتونه با کود رقیق پتاسیم بالا شروع بشه

۱۴۰۲-۱۰-۱۰ ۰۱:۱۴:۵۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@