پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

hanieh

تعداد سوال: ۳

فیکوس ویژه

تعداد بازدید ۱۲۷

سلام فیکوس من برگهاش سیاه میشه ۲ تاش افتاد بقیه هم داره همونجوری میشه

۱۴۰۲-۰۹-۲۷ ۰۹:۵۵:۲۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا عکس گیاهتون رو ارسال بفرمایید

۱۴۰۲-۰۹-۲۷ ۲۳:۳۹:۵۰

hanieh

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۹-۲۸ ۰۸:۴۳:۱۶

hanieh

چرا جواب نمیدین

۱۴۰۲-۰۹-۲۹ ۱۹:۰۸:۴۵

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر عذرمیخوام بخاطر تاخیر پیش امده

۱۴۰۲-۰۹-۲۹ ۲۲:۴۷:۴۰

کارشناس شماره ۲

روز یگیاهتون دچار لکه برگی قارچی شده و برای کنترل لازمه دو تا سه نوبت قارچکش به سطح برگ ها اسپری کنید و همزمان به شکل ابیاری به گیاه بدید از قارچکش پنکونازول استفاده کنید و 9 روز یکبار به مدت سه مرتبه اسپری پاشی کنید سطح برگ اصلا غبارپاشی نکنید و بین دو ابیاری هم اجازه بدید حداقل یک سوم خاک خشک بشه بعد ابیاری کنید و زهکش زیر گلدون رو چک کنید که باز باشه و بعد هرابیاری اب اضافی از زیر گلدون تخلیه بشه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش پنکونازول
۱۴۰۲-۰۹-۲۹ ۲۲:۴۹:۵۶

hanieh

زهکشی درسته اب خارج میشه من این گل ۲ ماه هست که خریدم برای قارچ کش من متوجه نشدم چجوری باید انجام بدم یعنی مثلا امروز که قارچ کش میزنم ۹ روز دیگه دوباره قارچ کش بزنم وفاصله بین این ۹ روز فقط ابیاری بشه؟ و اگر این کار درسته من باید چند بار قارچ کش بزنم؟ قارچ کش رو با اسپری روی برگها بزنم و هم زمان روی خاکش هم ابیاری کنم؟

۱۴۰۲-۰۹-۳۰ ۱۱:۰۷:۵۷

کارشناس شماره ۲

بله ببینید قارچکش رو شما تهیه میکنید و‌طبق دستور مصرف مثلا ۲ سی سی قارچکش رو با یک لیتر اب مخلوط میکنید و محلول به دست اومده رو سطح برگ ها اسپری میکنید و همزمان به شکل اب ابیاری هم به گیاه میدید دوباره ۹ روز بعد دقیقا همینکار و تکرار میکنید البته دقت کنید هربار محلول قارچکش جدید درست کنید و از باقی مانده قبلی نریزید و این سم پاشی سه بار با فاصله ۹ روز یعنی روز اول روز ۱۰ ام وروز ۱۹ ام انجام میشه گیاه رو در پر نورترین قسمت منزل نگهداری کنید

۱۴۰۲-۱۰-۰۳ ۱۷:۱۰:۲۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@