پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگ ها وسوختن ویژه

تعداد بازدید ۱۲۲

فیکوس ابلق مدتی هست بعد تعویض خاک گلدان برگها زرد میشه می‌ریزد از قبل این ماجرا هم لبه برگها همشون حالت سوخته شده قهوه‌ای داشتند

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۰-۰۶ ۲۰:۴۸:۴۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری به چه صورت هستش و خاک گلدان چه بافتی داره سبک یا سنگین؟ آیا داخل خاک کوکوپیت و پرلیت وجود دارد؟

۱۴۰۲-۱۰-۰۹ ۲۰:۵۹:۱۳

کاربر

آبیاری به صورت هفتگی انجام میشه قبل از اینکه خاک گلدان که سنگین بود عوض کنم همین جور بود وخر خاکی داشت که خاک را عوض کردم وسبک ریختم کوکوپیت پرلیت کود برگ و کمپوست گلدان را پر کردم. دو روز یکبار هم غبار پاشی میکنم.

۱۴۰۲-۱۰-۱۰ ۲۲:۵۲:۵۸

کارشناس شماره ۱

خاک ِ فیکوس ها نباید زیاد سبک باشد . بهتر است بافت متوسط داشته باشد . به گیاه هوای تازه برسانید فیکوس ها به محیطی پرنور با تهویه ی عالی نیاز دارند . خاک را اصلاح کنید . فیکوس نباید در محیط کاملا بسته قرار داشته باشد . آبیاری را زمانی انجام دهید که خاک گلدان نسبتا خشک شده باشد. برگهای آسیب دیده را جدا کنید .

۱۴۰۲-۱۰-۱۱ ۰۸:۳۹:۴۶

کاربر

درود بر شما پشت پنجره هست نور عالی هوا هم پنجره باز و بست میشه قبل از تعویض خاک هم همینطور بود بعد تعویض خاک برگها دارن زرد میشه و خراب چند روز پیش هم بهش کود آمینو اسید دادم گفتم شاید استرس وارد شده باشه

۱۴۰۲-۱۰-۱۱ ۱۰:۳۵:۳۴

کارشناس شماره ۱

محیط تون مناسبش نیست و گیاه دارد واکنش نشان میدهد . لطفا از موقعیت گیاه در کنار پنجره عکس ارسال کنید و بفرمایید چند ساعت در روز پنجره باز است؟

۱۴۰۲-۱۰-۱۱ ۱۱:۴۱:۱۸

کاربر

دوتا فیکوس بنجامین هم کنارش هستند ولی اونا مشکلی ندارند.بنجامین به این حساسیت داره رشد می‌کنه ولی این فیکوس ابلق اینجوری شده

۱۴۰۲-۱۰-۱۱ ۱۴:۱۷:۴۴

کاربر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۰-۱۱ ۱۴:۱۹:۵۲

کارشناس شماره ۱

فیکوس ابلق نسبت به بنجامین حساس تر و کند رشد تر است و از نظر محیط ، به شرایط مطلوب تری نیاز دارد .

۱۴۰۲-۱۰-۱۴ ۰۱:۳۲:۵۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@