پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهراجعفری

تعداد سوال: ۳

اگلونما ویژه

تعداد بازدید ۱۵۵

با عرض سلام و خسته نباشید من‌تقریبا به مدت ۶ ماه یک گل اگلونما هدیه گرفتم و تا مدت این ۶ ماه عالی بود تا اینکه تقریبا یکماه پیش متوجه کرم های سفید و ریز و انواع سوسک و مورچه در زیر گلدانی بودم دربارش تحقیق کردم‌ و خاک مخصوص گلهای اپارتمانی و خاک برگ توی گلدون کاشتمش و چند رو بعد شروع کرد به بیحال شدن تا ایکه به یک گلفروشی بردیم و ریشه رو برسی کرد که پوسیده بود و توی کوپیت و پرلیت کاشت و بهم قارچ کش مانکوزب داد ولی امروز دیدم برگاش داره بشدت زرد میشه پس دوباره درشون اوردم و دیدم که ریشه حسابی اسیب دیده قسمتهای خرابش رو جدا کردم و با قارچ کش مانکوزب ضد عفونیشون کردم و اونرو توی اب گذاشتم بنظرتون به حالت اول برمیگرده خیلی دوستش دارم

۱۴۰۲-۱۰-۱۷ ۱۴:۲۹:۵۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا عکس گیاه را ارسال کنید

۱۴۰۲-۱۰-۱۷ ۲۳:۲۶:۱۸

زهراجعفری

سلام نمیدونم چرا عکسهادفرستاده نمیشن

۱۴۰۲-۱۰-۱۸ ۰۹:۱۲:۵۵

زهراجعفری

چیکار باید بکنم که عکسها براتون فرستاده بشه من خیلی تلاش کردم راه دیگه ای نیست که براتون بفرستم

۱۴۰۲-۱۰-۱۸ ۰۹:۲۱:۴۲

زهراجعفری

پس چرا کسی جواب سوال منو نمیده؟؟؟!!!

۱۴۰۲-۱۰-۱۹ ۲۲:۴۶:۲۰

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۰-۲۱ ۰۹:۴۳:۴۳

کارشناس شماره ۱

تا زمانی که قلمه ها نوک ریشه نزده اند انها را در آب نگه دارید . مراقب باشید که اب گرم نشود . اب را تقریبا هرروز تعویض کنید و یک تکه زغال در آب قرار داده و محل گلدان نیمسایه و نسبتا خنک باشد . بعد از اینکه ریشه یک الی دو سانت رشد کرد گیاه را در گلدانی کوچکتر و حاوی خاکبرگ بکارید .

۱۴۰۲-۱۰-۲۱ ۱۷:۱۶:۴۱

زهراجعفری

یعنی امکان اجیای مجدد هست چون خیلی ریشه اش خراب شده بود

۱۴۰۲-۱۰-۲۳ ۱۸:۲۵:۵۸

کارشناس شماره ۱

اگر ساقه سفت و محکم باشد و نرم و یا قهوه ای نشده باشد , بله ریشه زایی انجام خواهد شد و گیاه بصورت طبیعی به رشد خود ادامه می دهد . فقط زمانی که گیاه نوک ریشه زد , آنرا از آب خارج کرده و در خاکبرگ و در گلدانی کوچک بکارید و اجازه ندهید که ریشه های گیاه بیش از حد در آب رشد کنند .

۱۴۰۲-۱۰-۲۳ ۲۱:۳۴:۴۰

زهراجعفری

یعنی خاکش باید حتما خاک برک خالص باشه نیازی به کوکوپیت و پرلیت نیست و اینکه نیازی نیست قبل از کاست از هیومیک اسید و یا قارچ کش استفاده کنیم و حتما باید همون اول که ریشه کرد بکارمش یا بزارم یکم بزرگ بشه

۱۴۰۲-۱۰-۲۳ ۲۳:۵۳:۰۸

کارشناس شماره ۱

کوکوپیت و پرلیت و هیومیک اسید نیاز نیست . به محض اینکه ریشه ها یک الی دو سانت شدند به خاک منتقل کنید .

۱۴۰۲-۱۰-۲۴ ۱۰:۵۴:۰۷

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۱-۲۵ ۱۴:۲۶:۰۹

کارشناس شماره ۱

گیاه سمت چپ را میتوانید به خاک منتقل کنید . سمت راستی را بگزارید داخل اب تا کمی بیشتر ریشه بزند .

۱۴۰۲-۱۱-۲۵ ۱۴:۲۷:۰۶

زهراجعفری

خیلی ممنون از لطفتون ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم اگه مایل بودین پاسخ بدین من یک گل داودی و یک اطلسی دارم داودی رو امروز به گلدون جدید انتقال دادم و به علاوه خاک خودش که کاملا درگیر ریشه بود کمی هم خاکبرگ اضافه کردم قبلا گل میداد اما یه ندت شروع کرد گلاش پلاسیده بشن گلاشو چیدم تا دوباره فرصت گلدهی پیدا کنم چکار میتونم بکنم در مورد گیاه اطلسی هم خشک شده و خاک اون رو هم با کمی کوکوپیل و پرلیت همراه کردم امکانش هست برگرده؟ خیلی متشکرم

۱۴۰۲-۱۱-۲۵ ۱۶:۳۱:۲۷

کارشناس شماره ۱

فصل گلدهی داوودی به اتمام رسیده است . داوودی به خاکباغچه نیاز دارد و خاکبرگ برایش مناسب نیست . اطلسی هم به ترکیبی از خاکباغچه و کودحیوانی نیاز دارد . اطلسی برای گلدهی زیاد به هوای تازه و التاب مستقیم نیاز دارد و زمانی که خاکش نسبتا ۶شک بود باید کاملا سیراب شود .

۱۴۰۲-۱۱-۲۶ ۱۹:۲۹:۳۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@