پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نوشین اسدییان

تعداد سوال: ۴۳

بنجامین آمستر ویژه

تعداد بازدید ۳۴۱

سلام روز بخیر خوشبختانه با راهنمایی های شما در مجموع حال گیاهم خوب است ولی چند سئوال داشتم آیا ممکن است با خنک شدن هوا مجددا برگ ریزش داشته باشد دوم اینکه ضایعاتی در برگها از ابتدای خرید گیاه در برگها وجود داشت که من زیاد به آنها توجه نکردم ولی نگران پیشرفت آن هستم و می خواستم علت را جویا شوم عکس آنرا برایتان می فرستم آیا ممکن است ضایعات پیشرفت کنند؟برای جلوگیری از پیشرفت چه کنم؟ سوم اینکه فاصله گلدان تا پنجره حدود ۶ متر است ولی پنجره بسیار بزرگ و جنوبی است آیا لازم است گیاه را به پنجره نزدیک کنم در ضمن نور آفتاب مستقیم از پنجره رد می شود.و سئوال آخر اینکه گلدان گیاه سفالی است و آثاری از نم در انتهای گلدان مشهود است آیا این نم زدگی که مرتب بیشتر هم می شود نشانه ای از مشکل در آبیاری یا زهکشی نیست. معمولا بیش از ۲ لیتر که آب بدهم از تهگلدان آب خارج می شود.

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۰۲ ۰۹:۵۶:۴۹

نوشین اسدییان

عکس دیگری از برگها

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۰۲ ۱۰:۰۰:۰۳

نوشین اسدییان

پارگی در برگها

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۰۲ ۱۰:۰۱:۲۱

نوشین اسدییان

عکس نم زدگی در انتهای گلدان

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۰۲ ۱۰:۰۲:۴۶

نوشین اسدییان

فاصله گیاه تا پنجره بزرگ نورگیر

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۰۲ ۱۰:۰۴:۴۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .خداروشکر که حال گیاهتون خوبه و ممنون از شما که با دقت از گیاهتون مراقبت کردید . برگهای آسیب دیده رو میتونید از گیاه جدا کنید .اگر دوباره برگها دچار این سوختگی ها و پارگی ها شدند باید گیاه دوباره مورد بررسی قرار بگیره که از طریق همین تاپیک میتونید با ما در ارتباط باشید .در مورد رطوبت ته گلدان خدمتتون عرض کنم که چون سایز گلدان بزرگ است بهتره که بین دو آبیاری اجازه بدید خاک گلدون کمی خشک بشه بعد ابیاری رو انجام بدید .بهتره در زیرگلدانی مقداری سنگریزه بریزید و گلدان را روی سنگریزه ها قرار بدید تا تهویه در قسمت ته گلدان به خوبی انجام بشه . ریزش برگها اگر شرایط و دما و آبیاری یکنواخت باشه دیگه رخ نمیده اما اگر نوسان دما داشته باشید و یا آبیاری نامنظم و یا کم و زیاد انجام بشه ممکنه گیاه دوباره بصورت ریزش برگها واکنش نشون بده .از نظر دریافت نور اگه گیاه در حال رشد و برگها بصورت نرمال رشد میکنند فاصله مناسبه اما اگر مشاهده کردید که برگهای جدید گیاه ضعیف و فاصله ی بین برگها زیاد شده میتوانید گلدان را کمی نزدیکتر به منبع نور قرار بدید .اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۷-۰۲ ۱۱:۲۰:۲۷

نوشین اسدییان

سلام و عرض ادب خانم کاظمی گرانقدر بنظرم میرسه که خاک گلدان در عرض چهار ماهی که گلدان عوض شده و نزد من بوده است فرونشسته و کم شده است آیا نیاز به اضافه کردن خاک هست؟ طبق نظر شما گلدان را بلند کردن و چند چوب ۳ سانتی گذاشتم تا هوا رو بدل شود ولی داخل زیر گلدانی چند حشره دیدم

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۲۷ ۰۹:۰۷:۲۰

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .اگر ریشه ها از سطح خاک بیرون نیامده اند نیازی به اضافه کردن خاک نیست .چه نوع حشراتی را مشاهده کردید پشه ی سیاه ؟ حال عمومی گیاه چطوره ؟

۱۳۹۹-۰۷-۲۷ ۱۱:۳۶:۳۸

نوشین اسدییان

ضایعات حدود ۴ تا از برگهایی که از قبل کمی آسیب داشتند پیشرفت کرد و افتادند ولی حال عمومی گیاه بنظرم خوب است و جوانه های زیبایی زده است. کمی از ریشه بنظرم بیرون زده.عکس را ملاحضه بفرمائید.

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۲۷ ۱۵:۳۸:۳۷

نوشین اسدییان

لطفا در مورد رسیدگی‌های لازم به ریشه های هوایی هم راهنمایی فرمائید گاهی در انتهای ریشه ها سفیدک می بینم که با پارچه تمیز می کنم آیا جای نگرانی نیست؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۲۷ ۱۵:۴۲:۳۳

نوشین اسدییان

خیلی عذر می خوام که تعداد سئوالاتم زیاده هر وقت لازم بود بفرمائید از یک آیتم سئوال جدید وارد شوم. سپاسگزارم

۱۳۹۹-۰۷-۲۷ ۱۵:۴۴:۱۸

نوشین اسدییان

این هم عکس حشره ای که زیر گلدان پیدا کردم و راجع به آن سئوال کردم

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۲۷ ۱۹:۰۵:۲۶

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .خداروشکر که حال گیاهتون بهتره .بنجامین آمستر قطعا با وجود سرما خزان میکند و حتی ممکن است تمام برگهای خود را از دست بدهد.بهتر است اگر برایتان امکان دارد گلدان را در مکان مناسبتری از نظر دما قرار دهید .در زمستان حداقل تا 15 درجه را تحمل میکند .وجود لکه های خشک و قهوه ای برروی برگها میتواند ناشی از صدمات نوری و یا سایر تنش های محیطی باشد بهتره برگهای آسیب دیده را از گیاه جدا کرده و مدتی گیاه را زیر نظر داشته باشید و ببینید دوباره این لکه ها ظهور پیدا میکنند یا خیر ؟ گاهی اوقات این لکه ها بعلت شیوع بیماری قارچی نیز میتواند ایجاد شود .آمستر گیاهی سایه دوست است و غبارپاشی در نور زیاد هم میتوان باعث بروز چنین لکه هایی در برگها شود .نیازی نیست گلدان را به پنجره نزدیک کنید .اگر در موقعیت فعلی حال گیاه خوب است بهتر است شرایطش را تغییر ندهید .علت نمدار بودن ته گلدان سفالی اینست که خاک انتهای گلدان رطوبت را دیرتر از دست میدهد و یا جمع شدن آب در زیرگلدانی باعث رطوبت دائمی انتهای گلدان میشود . اگر رطوبت در حال زیاد شدن است بهتر است آبیاری را مقداری کمتر کنید و هر زمان رطوبت انتهای گلدان کم شد آبیاری را بصورت کامل انجام دهید و یا اینکه گلدان را کمی کج کرده و با وسیله ای مانند پیچ گوشتی , کمی سوراخ انتهای گلدان را بازتر کنید .مراقب باشید با اینکار به ریشه ها آسیبی وارد نشود . البته میتوانید در بهار خاگ گلدان را تعویض و زهکش ته گلدان را هم بررسی و اصلاح نمایید .

۱۳۹۹-۰۷-۲۸ ۰۰:۳۰:۳۷

نوشین اسدییان

البته درختچه در منزل است و سرما نمی بیند در مورد حشره ای که عکسش را فرستادم آیا نیاز به پیگیری و سم پاشی دارد؟ آیا حشره آبدزدک است؟ در مورد ریشه های هوایی کار خاصی نباید انجام بدهم این عکس گیاه در منزل است.

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۲۸ ۰۹:۴۳:۵۲

کارشناس شماره ۱

حشره ای که تصویر آنرا ارسال کرده اید نوعی بید است .البته به ماهی نقره ای معروف است .این حشره در مکانی های گرم و مرطوب فعالیت میکند . اگر تعداد این حشره کم است, با کنترل رطوبت میتوانید آنها را از بین ببرید . درمورد ریشه ها ی هوایی گیاه نیازی نیست کاری انجام دهید فقط زمانی که این ریشه ها به سطح خاک رسیدند آنها را داخل خاک قرار دهید تا موادغذایی بیشتری به گیاه برسانند .سفیدکهای انتهای ریشه های هوایی ممکن است در اثر رطوبت یا به جا ماندن املاح ایجاد شوند البته بهتر است از نظر اینکه این سفیدکها آثار به جا مانده از آفت شپشک آردآلود هستند یا خیر , مورد بررسی قرار بگیرند. میتوانید عکس واضح سفیدک را ارسال نمایید .در مورد بنجامین آمستر نیازی نیست تاپیک جدید تعریف نمایید هر تعداد سوال راجع به این گیاه دارید میتوانید در همین تاپیک مطرح کنید .در اسرع وقت پاسخگو هستیم .

۱۳۹۹-۰۷-۲۸ ۲۳:۴۶:۵۸

نوشین اسدییان

سفیدک را تمیز کردم و فعلا مشکلی ندارد اگر دوباره موردی دیدم حتما مجدد مشورت می کنم. از اینکه اطلاعات بسیار خوب و کاملی ارائه می دهید و صادقانه به گیاهان مهر می ورزید سپاسگزارم.

۱۳۹۹-۰۷-۲۹ ۰۷:۵۲:۲۵

کارشناس شماره ۱

متشکرم موفق باشید

۱۳۹۹-۰۷-۲۹ ۱۰:۵۸:۱۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@