پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سپیده منیری

تعداد سوال: ۱

گیاه بونسای ویژه

تعداد بازدید ۱۷۵

سلام خسته نباشید ببخشید من یه گیاه بونسای هدیه گرفتم ده روزی میشه الان چند روزه به شدت برگ هاش داره میریزه هم برگ سبز هم خشک شده طبق گفته گلفروشی یکبار آب بهش دادم و دوسه بار هم اسپری کردم به برگ هاش

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۰-۲۶ ۱۱:۴۳:۴۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید؟

۱۴۰۲-۱۰-۲۶ ۲۲:۴۶:۲۸

سپیده منیری

حدوداً دو لیوان آب

۱۴۰۲-۱۰-۲۶ ۲۳:۴۰:۵۰

کارشناس شماره ۱

برگهای ریخته شده روی سطح خاک گلدان را بردارید . گلدان را به کنار پنجره ی نورگیر منتقل کنید . آبیاری را زمانی انجام دهید که خاک گلدان نسبتا خشک شده باشد و بعد گیاه را آبیاری نمایید.

۱۴۰۲-۱۰-۲۷ ۰۸:۳۹:۲۶

سپیده منیری

میخوام ببرمش شمال منزل مادر اشکالی نداره؟؟ میشه یه اطلاعات کامل درمورد نحوه آبیاری و نگهداری گل بهم بدید که از این به بعد چجوری باشه؟ مثلا چندروز یکبار و چقدر آب بهش بدم؟ نیاز به بوخور سرد و تعویض خاک داره؟ نیاز به اسپری کردن آب هم داره؟؟

۱۴۰۲-۱۰-۲۷ ۱۱:۲۳:۴۴

کارشناس شماره ۱

نیاز به بخور ندارد . اما در تابستان بهتر است گاهی اوقات برگها را با اسپری کردن آب مورد شست و شو قرار دهید . بله اگر محیط تان مناسبش نیست میتوانید به شمال منتقل کنید . نحوه ی ابیاری در کامنت قبل بیان شد . برای آبیاری نمیتوان روز تعیین کرد ، ملاک خشک بودن نسبی خاک گلدان ، است . از بهار تا اواخر تابستان ماهی یکبار کود اهن و سه بیست به تناوب استفاده شود . پاییز کوددهی قطع شود .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20 کلات آهن
۱۴۰۲-۱۰-۲۷ ۱۳:۱۱:۱۹

سپیده منیری

بله چشم ممنونم از پاسخگوییتون این محصولات چطوری باید تهیه کنم؟؟

۱۴۰۲-۱۰-۲۷ ۱۸:۳۶:۲۷

کارشناس شماره ۱

موفق باشید . از طریق سایت میتوانید تهیه کنید .

۱۴۰۲-۱۰-۲۷ ۲۲:۳۵:۴۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@