پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مروارید خزلی

تعداد سوال: ۱

فیکوس بلک. زرد شدن و ریختن برگها ویژه

تعداد بازدید ۹۶

سه ماهه گلدون فیکوس بلک خریدم اوایلش یکی دو تا برگ زرد شد ریخت و من متوجه نقطه های ریز قهوه ای و سفید پشت برگهاش شدم و سم دیازینون رو سه بار سه هفته اسپری کردم و خوب شد.تا الان که حدود ده روزه که برگها آویزون شدن و تعداد زیادی از برگهاش یهو زرد شدن و ریختن و من متوجه تعداد نسبتا زیادی هزارپای مرده روی خاک گلدونش شدم. هفته ای یک بار دو و نیم الی سه لیوان آب بهش میدم. الان هم پشت اکثر برگهاش در حال زرد شدنه. البته خونه هم مقداری گرمه و من لای پنجره رو باز میذارم

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۰-۲۷ ۱۴:۲۹:۰۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر فیکوسها به محیطی با تهویه و نور عالی نیاز دارند . مکانی که گلدان را قرار داده اید از نظر نور و تهویه برای این گیاه مناسب نیست . برای آبیاری اجازه بدید خاک نسبتا خشک شده و بعد گیاه را سیراب کنید.

۱۴۰۲-۱۰-۲۷ ۲۲:۳۵:۰۱

مروارید خزلی

جلوی پنجره هست کارشناس محترم. هم نور هست هم تهویه. توی عکس مشخص نیست؟ خاکش هم کاملا خشک میشه و بهش آب میدم. اگه کمکی میتونید بکنید بفرمایید

۱۴۰۲-۱۰-۲۷ ۲۳:۳۶:۲۱

کارشناس شماره ۱

پنجره در تصویر رویت شده . این میزان نور و این محیط برای این گیاه کافی و مناسب نیست . باید محیط نگهداری عوض شود .

۱۴۰۲-۱۰-۲۸ ۲۲:۱۱:۰۲

مروارید خزلی

بذارم داخل تراس درست میشه؟ با توجه به اینکه هوا سرد هست نذاشتم بیرون.

۱۴۰۲-۱۰-۲۸ ۲۲:۵۴:۲۰

مروارید خزلی

منظور از این محیط دقیقا چه ویژگی محیط هست که مناسب نیست؟

۱۴۰۲-۱۰-۲۸ ۲۲:۵۵:۵۷

کارشناس شماره ۱

پنجره کوچک است . نورگیر کم است . محیط گیاه محدود است . این گیاه به محیطی با فضای بازتر ، نیاز دارد . نورگیر باید قدی باشد تا گیاه بتواند نور کافی دریافت کند البته در نیمه ی دوم سال . در نیمه ی اول سال بهتر است در تراس سایه آفتاب ، نگهداری شود .

۱۴۰۲-۱۰-۲۹ ۲۳:۳۱:۰۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@