پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

محسن سرخان

تعداد سوال: ۱

زرد شدن تنه بامبو از بالا ویژه

تعداد بازدید ۸۰

با سلام.من پنج شاخه بامبو دارم با قد بلند حدود کمی بیشتر از ۲ متر.یکی از آنها از بالا شروع به زرد شدن کرده و ساقه همینجور به طرف پایین قرمز میشه و بعدشم خشک.چه کاری باید انجام بدم؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۰-۲۸ ۰۱:۱۵:۳۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر . فاصله و ارتفاع ِ بالای گیاه ، با سقف چقدر است ؟

۱۴۰۲-۱۰-۲۸ ۲۲:۰۵:۱۶

محسن سرخان

حدود یک متر و نیم

۱۴۰۲-۱۰-۲۸ ۲۳:۲۶:۵۵

محسن سرخان

جدیدا هم یک شاخه دیگه خیلی کوچک از بعد از پیچ بامبو به سمت بالا جوانه زده و رشد میکنه

۱۴۰۲-۱۰-۲۸ ۲۳:۲۹:۱۸

کارشناس شماره ۱

زردی ناگهانی میتواند بعلت نوسان دمای ناگهانی محیط یا گرما و یا ماندگی آب گلدان ، و یا فساد ریشه باشد . گاهی اوقات استفاده ی بیش از نیاز گیاه از کودهای تقویتی و ییا برعکس کمبود مواد غذایی نیز میتواند از مهمترین عوامل زرد شدن گیاه باشد . اگر گلدان لزج شده اب آنرا خالی کرده و آنرا کاملا شست و شو دهید تا این حالت برطرف شود . اگر روی ریشه ها و یا ساقه ها لزج شده باید برطرف شود . ریشه های پوسیده یا سیاه شده را جدا کنید . اگر از کود تقویتی استفاده میکنید فعلا استفاده از انرا متوقف کنید . اب گلدان را زود به زود تعویض کرده و گلدان را در محیطی خنکتر با تهویه ی بهتر قرار دهید . قسمت زرد و قرمز شده ی ساقه را جدا کنید و اگر بعد از جدا کردن متوجه شدید که آوند ساقه در حال تغییر رنگ دادن و یا رنگش غیر طبیعیست ان ساقه را کلا دور بیاندازید .

۱۴۰۲-۱۰-۲۹ ۲۳:۲۵:۳۰

محسن سرخان

قسمت زرد شده را که جدا کردم باید موم یا شمع بزنم که هوا نکشه یا نیازی نیست؟زغال داخل اب بندازم یا نه برای قارچ.تشکر

۱۴۰۲-۱۰-۳۰ ۰۰:۰۸:۴۸

کارشناس شماره ۱

موم یا شمع نیازی نیست . بله یک تکه زغال همواره در آب گلدان ، قرار داشته باشد .

۱۴۰۲-۱۰-۳۰ ۰۹:۳۸:۱۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@