پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فرزانه محمودي

تعداد سوال: ۱

سلام ،من يه گلدان بزرگ ليراتا دارم كه برگ هاي سالم و سبزش داره از پايين شل ميشه و در واقع ساقه ي برگ هاش انگار نرم شده و زود جدا ميشه و بعضي از بزرگاش هم سفيد و توسي شده و خشك ...چيكار كنم ؟ عكسشو ميفرستم ویژه

تعداد بازدید ۱۱۸

لطفا نحوه و اندازه ابياري صحيح و مقدار مناسب كود مايع و نوع ان را بفرماييد

۱۴۰۲-۱۱-۰۱ ۱۲:۴۹:۵۴

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۱-۰۱ ۱۳:۳۳:۴۸

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر میفرمایید چند روز یکبار به گیاهتون آب میدید و هربار چه مقدار؟ و برای تامین رطوبتش بخور سرد یا جزیره داره؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۱-۰۱ ۱۳:۳۷:۳۴

فرزانه محمودي

سلام من هفته ايي يكبار ابياري ميكنم حدود ٢ تا ٣ ليتر و گاهي بخور سرد ميزارم زيرش البته يه ماهي مشغله داشتم نتونستم بخور بزارم براش و اينكه چند تا گلدون زانفوليا دارم كه پايين اين گلدون ليراتا گذاشته بودم نمي دونم شايد اونا هم تاثير داشتن توي خراب شدن ليراتا چون خودشون هم چند تا زرد شدن

۱۴۰۲-۱۱-۰۱ ۱۳:۴۴:۱۹

فرزانه محمودي

البته الان زامفوليا ها رو گذاشتم كنارتر ولي امروز همينجوري دست ميزدم به برگاي ليراتا دونه دونه شل ميشد و ميوفتاد

۱۴۰۲-۱۱-۰۱ ۱۳:۴۶:۲۶

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر بله فیکوس لیراتا بدلیل برگ های پهن و زادگاه اصلی که مناطق مرطوب بوده به رطوبت نسبی بالای 50 درصد نیاز داره که با دستگاه بخور سرد فراهم میشه وقتی رطوبت کمتر از حد نیاز هست برگ ها شروع به ریزش می کنند و از طرفی بدلیل تنه چوبی به ابیاری منم با خشک شدن نصف ارتفاع خاک نیاز داره پس بین دو ابیاری لازمه با سیخ چوبی خشکی خاک رو چک کنید بعد اقدام به ابیاری کنید و زهکش گلدون رو چک کنید که اب اضافی تخلیه بشه با رعایت این موارد اگر ریزش برگ همراه لکه برگی اتفاق افتاد نشونه بیماری قارچی هست و باید ریشه گیاه از نر سلامت بررسی بشه

۱۴۰۲-۱۱-۰۳ ۲۳:۵۵:۲۷

فرزانه محمودي

ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد چيكار كنم من ديروز مجبور شدم خودم پودر ضد قارچ ريختم توي ابش و دادم و اسپري ضد قارچ هم به برگاش زدم ولي همچنان ريزش داره....ميشه لطفا راهنمايي كنيد كه ميتونم دوباره ضد قارچ بدم يا نه ؟ فاصله هر بار چقدر بايد باشه؟

۱۴۰۲-۱۱-۰۴ ۰۰:۰۴:۴۱

فرزانه محمودي

بخور سرد بزارم همش روشن باشه يعني؟

۱۴۰۲-۱۱-۰۴ ۰۰:۰۵:۴۴

کارشناس شماره ۲

بله حتما بخور سرد روزانه حدود 5 ساعت فقط دقت کنید مدت زمان هرروز رو مثل هم بزارید کم و زیاد کردن زمان خودش باعث تنش میشه و فاصله یک متری از گیاه هم قرار بدید قارچکش پنکونازول براتون لینکش و میزارم دوبار به فاصله 7 روز اسپری کنید و همزمان به شکل ابیاری و هفت روز بعد دقیقا همین سم پاشی و تکرار کنید

۱۴۰۲-۱۱-۰۴ ۰۰:۲۵:۰۳

کارشناس شماره ۲

لینک قارچکش پنکونازول

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش پنکونازول
۱۴۰۲-۱۱-۰۴ ۰۰:۲۵:۲۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@