پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نیلوفر ورچه ئی

تعداد سوال: ۱

سلام وقت بخیر ویژه

تعداد بازدید ۱۹۴

من گیاه زاموفیلیا رو از مرداد هدیه گرفتم داخل گلدان استوانه بود روی ی برگش سوراخ بود فکر کردم در اثر جابجایی هست ولی کم کم بقیه برگها هم سوراخ و ترک دار شدن شاخه ها هم کج شدن با ی نکون آروم از خاک در اومد ریشه ها پوسیده و سیاه بودن قسمتهای پوسیده رو گرفتم داخل خاک جدید گذاشتم الان به این صورت شده که تو عکس هست چکارش کنم لطفا راهنمایی کنید برگاش کم رنگ شده و حالت چروک دارن پیدا میکنن

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۱-۰۸ ۱۲:۵۷:۳۲

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر علایم چروک و جمع شدن برگ ها بدلیل تنش شدید ابی اتفاق افتاده گیاه زامیفولیا به ابیاری کم نیاز داره بین دو ابیاری اجازه بدید سه چهارم خاک خشک بشه بعد ابیاری کنید حدودا ۳ هفته یکبار البته بسته به دمای خونه متفاوت میشه و حتما لازمه هربار سیراب بشه ومطمئن بشید چند قطره اب اضافی از زیر گلدون خارج شده و هرچی گلدون کوچکتر باشه برای سلامت گیاه و پاجوش زنی بهارهست باتوجه به وضعیت گیاه شما بهتره گیاه رو از خاک خارج کنید سلامت ریشه رو بررسی کنید اگر سالم بود یک هفته در اب بگذارید یکم بهتر بشه وضعیتش بعد دوباره در ماسه یا خاک سبک. بگذارید تا ریشه دوانی کنه

۱۴۰۲-۱۱-۰۹ ۱۸:۱۹:۰۸

نیلوفر ورچه ئی

ممنون از راهنمایتون علت سوراخ شدن برگها چی هست ممکنه کنه یا حشره زده باشه

۱۴۰۲-۱۱-۰۹ ۱۸:۲۷:۳۸

نیلوفر ورچه ئی

ریشه رو بررسی کردم یکم پوسیده و سیاه شده بود پوسیده ها رو گرفتم ریشه رو داخل محلول ریشه زا گذاشتم و داخل خاک گذاشتم به نظر شما درست میشه

۱۴۰۲-۱۱-۰۹ ۱۸:۳۰:۰۰

نیلوفر ورچه ئی

من ۱۰ روز یکبار آبیاری انجام میدم

۱۴۰۲-۱۱-۰۹ ۱۸:۳۶:۰۶

کارشناس شماره ۲

ببینید بهتره خشکی ارتفاع خاک و در نظر بگیرید برای اینکار از یک سیخ چوبی استفاده کنید هرزمان سه چهارم خاک خشک بود ابیاری کنید بله خوردگی برگ میتونه در اثر خسارت افت باشه که برای کنترل لازمه سم افتکش دو نوبت به فاصله 8 روز سم پاشی کنید و همزمان به شکل ابیاری به گیاه بدید

۱۴۰۲-۱۱-۰۹ ۲۰:۰۲:۱۶

کارشناس شماره ۲

اگر ریشه کامل پوسیده باشه دوباره باید در خاک سبک ریشه دار کنید اگر پوسیدگی در حدی باشه که اوندهای گیاه رو درگیر کرده باشه یعنی تا ساقه بالا اومده باشه احتمال زنده موندن گیاه کم هست برای سوراخ برگ هم عرض کردم احتمال خوردگی افت هست عکس سوراخ برگ نیفتاده ولی با توجه به اینکه ریشه نداره افتکش در خاک نمیخواد فعلا سم افتکش نیاز نداره

۱۴۰۲-۱۱-۰۹ ۲۰:۲۳:۰۴

نیلوفر ورچه ئی

ممنون مرسی از راهنماییتون میشه لطفا علت خمیده شدن شاخه ها رو هم بگید که طبیعی هست یا گل مشکل داره

۱۴۰۲-۱۱-۰۹ ۲۰:۴۲:۳۰

کارشناس شماره ۲

خمیده شدن شاخه ها در اثر تنش ابی اتفاق افتاده وقتی اب و شیره ی گیاهی به خوبی در گیاه جریان پیدا نکنه قسمت بالایی ساقه مواد غذایی مناسب دریافت نمیکنه و در نتیجه شاخه ها خم می شوند

۱۴۰۲-۱۱-۰۹ ۲۲:۵۶:۱۱

نیلوفر ورچه ئی

خیلی خیلی ممنون

۱۴۰۲-۱۱-۰۹ ۲۳:۱۳:۴۵

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۲-۱۱-۱۰ ۲۳:۱۰:۱۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@