پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

قیصری

تعداد سوال: ۱

سوختگی حاشیه چندین برگ به یکباره در یک ساقه ویژه

تعداد بازدید ۱۱۵

درود برشما.وقتتون بخیر.گلم در گلدانی به ارتفاع۶۰سانتی متر قرارداره،هر دوهفته یکباربه اندازه یک ونیم لیتر آب که کلرش رفته و کمی اب از ته گلدان خارج میشه.شرایط دما متعادل هست.امروزبه یکباره دیدم یکی از ساقه هاش حاشیه چندین برگش دچارسوختگی شده.در فصل پاییز و زمستان کود دهی نداشتم.فقط دو بار هیومیک اسید دادم.حدود۲سال هم هست خاکش را عوض نکردم.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.البته عکس گل را خدمتتون ارسال میکنم. باسپاس

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۱-۰۸ ۱۸:۴۷:۳۷

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر گیاهتون علایم بیماری قارچی نشون میده که در اثر باقی موندن اب در خاک اتفاق میافته بهتره گیاه رو از خاک خارج کنید سلامت ریشه و ریزوم رو چک بفرمایید اگر قسمت پوسیده یا لهیدگی داشت کاملا جدا کنید باقی مانده ریشه رو در قارچکش بزارید حدود 20 دقیقه و بعد در خاک جدید و تمیز بکارید و دقت کنید بعد از تعویض خاک زامیفولیا تا 5 روز ابیاری انجام نشه و بعد 5 روز ابیاری با قارچکش انجام بشه و به طور کلی برای ابیاری زامیفولیا بهتره اجازه بدید حدود سه چهارم ارتفاع خاک گلدون خشک بشه بعد ابیاری کنید. یک مورد هم قبل تعویض خاک چک کنید گاهی علایم لکه برگی در اثر قرار گیری برگ در مجاورت سرما یا گرمای شدید اتفاق میافته اگر این مورد پیش نیومده ریشه چک بشه

۱۴۰۲-۱۱-۰۹ ۱۸:۱۲:۲۳

قیصری

یک دنیاسپاس.چه خاکی برای تعویض مناسب هست و به چه نسبتی؟آیا سایز گلدانم مناسب هست یاخیر؟?

۱۴۰۲-۱۱-۰۹ ۲۳:۳۰:۵۲

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم ترکیب خاک کوکوپیت پرلیت پیت ماس و کمی ورمی کمپوست مناسبه سایز گلدون هم یک سایز بزرگتر کافیه

۱۴۰۲-۱۱-۱۰ ۲۳:۰۹:۴۵

قیصری

درود برشما.سپاس. به نسبت مساوی مخلوط کنم؟

۱۴۰۲-۱۱-۱۰ ۲۳:۱۷:۱۰

کارشناس شماره ۲

کوکوپیت، پرلیت و پیت ماس هرکدوم‌یک پیمانه و ورمی کمپوست یک سوم پیمانه

۱۴۰۲-۱۱-۱۲ ۲۳:۴۴:۱۹

قیصری

ممنون از راهنماییتون.همیشه شاد باشید

۱۴۰۲-۱۱-۱۳ ۰۰:۰۰:۲۹

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۲-۱۱-۱۳ ۱۰:۵۷:۳۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@