پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

یاسمن گلابی

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگ نهال لیمو ویژه

تعداد بازدید ۱۰۹

سلام وقتتون بخیر ببخشید من یه نهال لیمو دارم حدود دو الی سه سالشه الان نک برگاش خشک شده تایم اب دهیش هفته ای یه باره ولی اب میدیم خیلی دیر میره پایین و اینکه به دلیل همیشه میوه دار بودنش نمیشه جاشو عوض کرد ممنون میشم راهنمایی کنید و لازم به ذکر است که متاسفانه من نمیتونم عکس بارگذاری کنم ممنون میشم یه راه ارتباطی دیگه برای ارسال عکس در اختیارم بزارید

۱۴۰۲-۱۱-۱۱ ۰۹:۰۹:۰۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا عکس گیاه را ارسال کنید

۱۴۰۲-۱۱-۱۲ ۱۲:۲۷:۴۵

یاسمن گلابی

ببخشید ذکر کردم مشکل ارسال عکس دارم

۱۴۰۲-۱۱-۱۲ ۲۱:۵۷:۵۴

کارشناس شماره ۱

عکس را به همراه نام کاربری از طریق واتس اپ به شماره ۰۹۹۰۱۱۶۸۲۳۶ ارسال کنید

۱۴۰۲-۱۱-۱۳ ۲۱:۴۵:۵۰

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۱-۱۴ ۲۳:۰۱:۴۱

کارشناس شماره ۱

درختان میوه باید در فضای آزاد نگهداری شوند . گلدان را در یک روز آفتابی ، به هوای آزاد منتقل کنید . تهویه ی نامناسب ، آبیاری ناکافی و رطوبت کم باعث خشکی برگها میشود . اگر آب دیر در خاک نفوذ میکند کمی سطح خاک را سیخک بزنید و گیاه را سیراب کنید طوری که آب از ته گلدان خارج شود .

۱۴۰۲-۱۱-۱۴ ۲۳:۰۴:۰۰

یاسمن گلابی

مرسی ممنون میشم اگه کود یا تقویتی مناسبی هم براش معرفی کنید که کنار راهکارهاتون استفاده کنم

۱۴۰۲-۱۱-۱۴ ۲۳:۲۱:۲۸

کارشناس شماره ۱

هرسال ، اواسط اسفند یک لایه از خاک گلدان را بردارید و با کود دامیِ کاملا پوسیده مخلوط کنید و پای گیاه بریزید . چون از میوه هایش استفاده میکنید استفاده از کودهای شیمیایی توصیه نمیشود . بعد از اتمام میوه دهی سرشاخه های درخت را هرس کنید تا به مرور درختچه ای پرشاخ و برگ و قوی داشته باشید .

۱۴۰۲-۱۱-۱۵ ۰۹:۳۷:۱۵

یاسمن گلابی

بازم ممنون ازتون ولی مشکلی که هست این نهال هر چهار فصل میوه داره میوه هم نباشه شکوفه داره راجب این موضوع هم میشه راهنماییم کنید چیکار کنم؟

۱۴۰۲-۱۱-۱۵ ۰۹:۴۹:۳۵

کارشناس شماره ۱

در اسفند ماه هرس را انجام دهید ساقه هایی که گل یا میوه ندارند را فقط هرس کنید

۱۴۰۲-۱۱-۱۷ ۰۷:۴۰:۳۰

یاسمن گلابی

بله ممنون از پاسخ دهیتون

۱۴۰۲-۱۱-۱۷ ۰۹:۱۶:۳۰

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۲-۱۱-۱۷ ۲۳:۳۵:۵۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@