پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهراجعفری

تعداد سوال: ۳

ماداگاسکار ، ائونیوم بلک و طلائی ،ادونیوم ویژه

تعداد بازدید ۹۹

سلام وقتتون بخیر من چند تا گل داشتم که میخواستم راجع بهشون سوالانی رو بکنم اول اینکه ماداگاسکار من برگهاش کمکم زرد میشه و میریزه تته هم یکم نرم شده اما یه سری چیزهای براق روی سرش هست که نمیدونم افته یا نه دوم شرایط نگهداری ائونیوم بلک و طلایی چیه ائونیوم بلک رو گذاشتم پست پنجره و هم افتاب و سایه میخوره ابش هم وقتی سطحش خشک شد میدم ولی ریزش برگهاش زیاده و در اخر من یک بن سای ائونیوم دارم که روی سرش که جونه میزنه یه چیزای ریز سفیدی هست چک کردم افتی زیر برگا نبود ممنون میشم راهنمایی کنید

۱۴۰۲-۱۱-۱۸ ۱۹:۰۱:۱۸

زهراجعفری

سلام خواهش میکنم یکی سوال منو جواب بده ماداگاسکار من داره از بین میره روی برگاش لکه های قهوه ای زیاد شدن

۱۴۰۲-۱۱-۱۹ ۱۸:۳۸:۴۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا عکس گیاه را ارسال کنید

۱۴۰۲-۱۱-۲۰ ۱۰:۱۱:۳۷

زهراجعفری

سلام وقت شما هم بخیر عکسها اپلود نمیشن

۱۴۰۲-۱۱-۲۰ ۱۰:۴۲:۵۶

کارشناس شماره ۱

لطفا عکسها را به همراه نام کاربری از طریق واتس اپ به شماره ۰۹۹۰۱۱۶۸۲۳۶ ارسال کنید تا در سایت بارگزاری کنیم.

۱۴۰۲-۱۱-۲۰ ۱۲:۵۶:۴۷

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۱-۲۳ ۰۷:۳۱:۴۴

کارشناس شماره ۱

اگر تنه ی ماداگاسکار در حال نرم شدن است فورا آنرا از خاک خارج کرده و دو روز روی روزنامه ودر جایی خشک قرار دهید . اگر بعد از این مدت تنه کمی سفت شده بود میتوان به ادامه ی حیات اش امیدوار بود اما اگر تنه به همانصورت نرم باقی بماند ممنشت گیاه از بین برود . افراط و تفریط در آبیاری و تهویه ی نامناسب از مهمترین علل ِ بروز این آسیب است . بهتر است اگر تراس داری گیاه را در بهار و تابستان در تراس قرار دهید . وجود ذرات براق روی برگهای بالایی حاکی از وجود آفت است که نیاز به سمپاشی دارد اما فعلا اولویت بهبود وضعیت تنه ی گیاه است . آئونیوم ها و کلا ساکولنتها در داخل منزل دوام نمیآورند و باید در هوای آزاد نگهداری شوند .

۱۴۰۲-۱۱-۲۳ ۰۷:۳۷:۱۱

کارشناس شماره ۱

ادنیوم به سمپاشی نیاز دارد. از سم دیازینون یا ایمیداکلوپراید استفاده کنید. سمپاشی را در داخل منزل و در معرض نور زیاد، انجام ندهید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۲-۱۱-۲۳ ۰۷:۴۰:۲۴

زهراجعفری

تنه کمی نرم شده یعنی بعد از اینکه از خاک بیرون اوردمش تا چند وقت بعد از اینکه سعت شد میتونم بکارم و اینکه من متاسفانه تراس ندارم ولی هوای ازاد جریان دارند و اینکه ایا ائونیوم ها به افتاب نیاز دارن و تو فصل تابستان هم میتونم اونا رو بیرون بزارم فروشنده گفت که باید در نیم سایه و هوای خنک باشه حرفش درسته یا احتیاج به افتاب داره؟

۱۴۰۲-۱۱-۲۳ ۰۹:۰۳:۵۸

زهراجعفری

واینکه من هر هرفته ابیاری میکردم ولی بعد متوجه شدم، که باید هر ۱۰روز ابیاری کنم و قبل از ابیاری با سیخ چوبی تست میکردم وقتی خاک کاملا خشک بود بهش اب میدادم بعد از ابیاری هم مقدار کمی اب با فاصله زمانی خارج میشد عذر میخوام من یک دراسنا پرچمی هم دارم نوک برگاش داره خشک میشه چیکار باید کنم

۱۴۰۲-۱۱-۲۳ ۰۹:۰۹:۳۰

کارشناس شماره ۱

بله بعد از سفت شدن میتوانید مجددا انرا در خاک بکارید فقط باید مراقب آبیاری باشید که گیاه دچار مشکل پوسیدگی نشود . برای آبیاری تمام گیاهان روز تعیین نکنید و آبیاری را با توجه به خشک بودن نسبی خاک انجام دهید . بله آئونیوم به نور خورشید نیاز دارد اما چون تا بحال در داخل نگهداری شده اگر به یکباره در معرض نور خورشید قرار بگیرد دچار سوختگی برگ میشود . بهتر است کم کم گیاه را به نور خورشید عادت دهید . نور خورشید باعث میشود گیاه قویتر و رنگ برگها تیره تر و خوشرنگتر شود .

۱۴۰۲-۱۱-۲۴ ۰۹:۱۳:۵۰

کارشناس شماره ۱

علت خشک شدن نوک برگهای دراسنا پرچمی ، کمبود اب و رطوبت و گرما و خشکی محیط یا نوسان دمای محیط است . سعی کنید محیط نگهداری پرنور و با تهویه ی خوب و نسبتا خنک باشد . وقتی خاک خشک است ، در زمان آبیاری ، گیاه را سیراب کنید .

۱۴۰۲-۱۱-۲۴ ۰۹:۱۵:۵۰

زهراجعفری

خیلی ممنون از راهنمایی خوبتون

۱۴۰۲-۱۱-۲۴ ۰۹:۱۸:۳۱

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۲-۱۱-۲۴ ۰۹:۲۰:۳۲

زهراجعفری

سلام مم امروز ماداگاسکار رو از خاک دراوردم خکش کاملا خشک بود ممکنه که از کم ابی نرم شده باشه عکسش رو به شماره ای که دادین میفرستم

۱۴۰۲-۱۱-۲۴ ۱۰:۳۳:۴۸

زهراجعفری

سلام وققتون بخیر لطفا سوال من رو زودتر مورد برسی قرار بدید چون گیاه بیرون از خاکه خیلی متشکرم عکس ها رو هم براتون فرستادم

۱۴۰۲-۱۱-۲۴ ۱۶:۴۴:۵۳

کارشناس شماره ۱

اگر ریشه ها سالم باشند بله از کم ابی هم تنه چروک و نرم میشود البته به شرطی که این نرم شدگی بصورت ابکی نباشد . در این صورت میتوانید گیاه را چند دقیقه در اب قرار دهید تا تشنگی اش برطرف شود .

۱۴۰۲-۱۱-۲۵ ۰۸:۰۲:۲۹

زهراجعفری

چطور میتونم مطمئن بشم که تز کم ابی هست تنه انگار حالت چروک پیدا کرده اولش اثلا متوجه نشدم و ریشه ها بعضیاش پوک و تو خالی شدن پایین ترین فسمت تنه که نزدیک ریسه هست کاملا سفت و محکمه و برگای گیاه کاملا سبز هستند عکسش رو تو واتساب فرستادم نمیدونم چرا ارسالش نکردن هموز

۱۴۰۲-۱۱-۲۵ ۰۹:۴۶:۰۹

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۱-۲۵ ۱۴:۲۱:۲۱

کارشناس شماره ۱

اگر قسمت پایینِ تنه سفت و محکم باشد و فقط قسمت بالایی چروک شده باشد از کم آبی است . بله ریشه ها ناسالم هستند و باید حذف شوند . چون این گیاه در زمستان دوران استراحت خودرا میگذراند ممکنست ریشه زاییِ مجدد ، بسیار کند انجام شود و یا حتی گیاه به علتِ آسیبی که دیده دچار شوک شده و اصلا ریشه های جدید تشکیل نشود . بهرحال فعلا اقداماتی که عنوان شد را انجام دهید اگر گیاه آوند اش آسیب جدی ندیده باشد میتوان به احیاء مجدد ان امیدوار بود . اگر تراس دارید گلدان را در معرض نور آفتاب قرار دهید .

۱۴۰۲-۱۱-۲۵ ۱۴:۲۵:۱۶

زهراجعفری

گیاه رو به مدت یک ساعت توی اب جوش سرد شده گذاشتم حس کردم کمی بدنه سفت تر شده و کاشتمش الان بزازمش تو افتاب مستقیم اخه تا حالا جلوی افتاب مستقیم نذاشتمش

۱۴۰۲-۱۱-۲۵ ۱۴:۴۲:۵۴

کارشناس شماره ۱

برگها را جدا کنید و جلو افتاب مستقیم بگزارید . زمانی که مجددا شروع به برگزایی کرد آبیاری را بصورت منظم و کافی انجام دهید .

۱۴۰۲-۱۱-۲۶ ۱۹:۲۶:۲۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@