پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

Zahra

تعداد سوال: ۱

زرد شدن چند برگ از پایین ویژه

تعداد بازدید ۱۷۴

سلام خسته نباشید چند ماه میگذره که این گیاه رو دارم و چند تا پاجوش هم زده اخیرا متوجه شدم که چند تا از برگ هاش از پایین زرد شدن تقریبا هر سه هفته یکبار ابیاری میکنم و جاش هم بغل پنجره ست ولی نور زیادی بهش نمیخوره ممنون میشم راهنماییم کنین

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۱-۱۹ ۲۲:۵۱:۵۴

Zahra

چند عکس دیگه هم قرار دادم

۱۴۰۲-۱۱-۱۹ ۲۲:۵۶:۴۱

Zahra

چند عکس دیگه هم قرار دادم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۱-۱۹ ۲۲:۵۹:۵۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا بفرمایید در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید

۱۴۰۲-۱۱-۲۰ ۱۰:۱۲:۱۳

Zahra

به اندازه ی تقریبا نصف یک لیوان آب میریختم. و مقداری اب از پایین گلدان خارج میشد (ریشه ابیاری میشد). فکر نمیکنم مشکل از ابیاری باشه چون در طول سه چهار ماهی که دارمش به همین میزان اب میریختم و از اخرین آبیاریم دو هفته میگذره ولی این حالت زرد شدن اخیرا به وجود اومده. و اینکه فقط سه تا از برگ ها زرد شدن و باقی مثل همیشه هستن و پاجوش ها هم ظاهرا مثل قبل هستن. جای گلدون هم عوض نشده و تنها اتفاقی که اخیرا افتاد این بود که بخاری برقی رو چندبار روشن کردم و اتاق یه مقدار گرم تر از سابق شد. امروز دیدم یکی از اون برگ هایی که متمایل به زرد شده، از گوشه داره جمع میشه. ممنون میشم راهنمایی کنین علت این اتفاق چیه و چیکار باید انجام بدم. عکسش رو هم قرار دادم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۱-۲۰ ۱۲:۱۸:۲۱

کارشناس شماره ۱

سنگهای روی سطح خاک گلدان را بردارید. خاک را با سیخک زدن کمی زیرو رو کنید . دمای گرم محیط و تهویه ی نامناسب و رطوبت زیاد ، و یا نوسان دمای محیط میتواند باعث بروز این مشکل شده باشد . برگ آسیب دیده را جدا کنید. اگر زرد شدن برگها ادامه پیدا کرد گیاه را از خاک خارج کنید . و قسمتهای آسیب دیده را جدا کنید و اجازه دهید کمی ته ساقه خشک شود بعد گیاه را در گلدانی کوچکتر و در خاک تازه ، بکارید . آبیاری را زمانی انجام دهید که خاک گلدان نسبتا خشک شده باشد و سعی کنید محیط نگهداری نسبتا خنک و تهویه ی خوبی داشته باشد . اگر گلدان کنار پنجره است مراقب باشید که نور خورشید روی برگها نتابد .

۱۴۰۲-۱۱-۲۰ ۱۲:۵۵:۲۸

Zahra

چطور باید برگ اسیب دیده رو جدا کنم؟ من اطلاعاتی در این خصوص ندارم ممنون میشم نحوه انجامش رو کامل توضیح بدید

۱۴۰۲-۱۱-۲۰ ۱۳:۲۲:۴۳

کارشناس شماره ۱

اگر گیاه را از خاک خارج کنید میتوانید انرا از ساقه به ارامی جدا کنید .اما اگر گیاه از خاک خارج نشده باشد اجازه دهید برگی که اسیب دیده روند طبیعی خود را طی کند و وقتی کاملا از بین رفت و پوسید ، به راحتی از گیاه جدا میشود و میتوانید انرا از خاک خارج کنید

۱۴۰۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۴۴:۱۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@