پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

محمدزاده

تعداد سوال: ۱

لکه های قهوایی گل فیکوس لیراتا ویژه

تعداد بازدید ۱۳۹

سلام شبتون بخیر من 23روز هست که فیکوس لیراتا خریدم از وقتی آوردیم خونه برگهای پایین آویزون بود و یکی دوتا برگش از نوک پاره شده بود و یدونه برگ کوچیکشم هم لکه قهو ه ای داشت اما الان همه برگ هاش هم لکه های قهوه ای داره هم از نوک داره سیاه میشه هم سفید میشه برگ هایش خیلی میترسم گلم خراب بشه خواهش میکنم علتش و بگید که چیکار کنم که گلم خوب بشه خیلی ممنون

۱۴۰۲-۱۱-۲۴ ۲۳:۲۰:۲۴

محمدزاده

ببینید قبلا پایین اش اینقدر افتاده نبود برگ هایش ولی الان قسمت پایینی گل برگهاش خیلی افتاده شده و لکه های قهوای روز به روز زیاد میشه تا حالا اصلا کود و قارچ کش استفاده نکردم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۱-۲۴ ۲۳:۲۴:۱۴

محمدزاده

اینم عکس امروز هست از گل میتونم از نزدیک عکس برگها هم بفرستم هم برگها پاره شده از نوک .هم لکه های قهوه ای افتاده .هم سفید شدن برگها

۱۴۰۲-۱۱-۲۴ ۲۳:۲۶:۵۱

محمدزاده

اینم عکس های امروز

۱۴۰۲-۱۱-۲۴ ۲۳:۲۹:۰۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر . فیکوس ها گیاهانی هستند که به محیطی پرنور با تهویه ی عالی نیاز دارند . اگر محیط تهویه ی خوبی نداشته باشد فورا واکنش نشان داده و برگها خشک و سیاه شده و میریزند . برای آبیاری اجازه دهید خاک نسبتا خشک شود و بعد آبیاری را انجام دهید. تغذیه با کود آهن برای این گیاه مفید است و بهتر است در فصل رشد ماهی یکبار با کود کلات آهن تغذیه شود . رطوبت هم نقش مهمی در سلامتی این گیاه دارد اما اگر محیط مناسب نباشد ، رطوبت زیاد باعث بروز بیماری قارچی میشود. گلدان را نزدیک لوازم صوتی و تصویری قرار ندهید و محیط اش را تعویض و با توجه به موارد بیان شده گلدان را به محیط مناسبتری منتقل کنید . برگهای آسیب دیده را جدا کنید چون دیگر ترمیم نمیشوند .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کلات آهن
۱۴۰۲-۱۱-۲۵ ۰۷:۵۶:۰۱

محمدزاده

چرا میخوام از برگ ها عکس بزارم ببینید نمیشه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۱-۲۵ ۱۰:۳۲:۴۴

محمدزاده

خوب نگفتین قارچ کش بزنم یا نه کی باید بزنم یعنی لازم نیست خاکش رو نگاه کنیم ببینیم ریشه ها پوسیده شدن یا نه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۱-۲۵ ۱۰:۴۲:۳۳

محمدزاده

فقط 3.4تا برگ سالم مونده یعنی میگین همه برگهای که خراب شده رو بکنم و راستی از سه جا برگ تازه داره در میاد اما اونا هم سوراخ شدن علتش چیه تو خونه ما هوای تازه نیست چون بچه کوچیک دارم نمیتونم در و پنجره رو باز کنم چیکار کنم میتونم گل رو ببرم بزارم تو راه رو اونجا هواش خنک هست

۱۴۰۲-۱۱-۲۵ ۱۰:۴۵:۵۳

کارشناس شماره ۱

سوراخ شدن برگهای تازه روییده بعلت وجود افت است . بهتر است از سم کنفیدور هم بصورت آبیاری و هم اسپری روی گیاه استفاده کنید . سمپاشی را در داخل منزل و در معرض نور زیاد انجام ندهید . اما نیاز به سم قارچ کش نیست چون تا زمانی که محیط گیاه ، مناسب گیاه نباشد ، سمپاشی با سم قارچ کش موثر نخواهد بود . توصیه میکنیم که گیاهان را با توجه به محیطی که دارید خریداری نمایید تا تلفات کمتری داشته باشید . فیکوس ها ، یوکا ، باباادم و .. گیاهانی هستند که به تهویه ی عالی و نور زیاد ، نیاز دارند و در داخل منازلی که این شرایط را دارا نیستند ، دوام چندانی نخواهند داشت .

۱۴۰۲-۱۱-۲۵ ۱۴:۳۲:۵۵

محمدزاده

تو آشپزخونه نور هست میتونم ببرم آشپزخونه رو کابینت بزارم تا از پنجره هم هوا هم نور بزنه بهش یا آشپزخانه براش خوب نیست

۱۴۰۲-۱۱-۲۵ ۱۵:۰۷:۵۲

محمدزاده

اینم بگم که وقتی گل آوردیم خونه درست از بالای گل نوک ساقه که دوتا هم برگ رو ساقه بود شکسته شد و کندیم انداختیم بیرون همون جایی که شکسته ساقه قهوه ای شده و بعد به مرور برگ ها هم لکه های قهوه ای افتاده علت قهوه ای شدن برگ‌ها می‌تونه از اون ساقه شکسته شده باشه که بهش قارچ کش نزدیم جایی شکسته شده ساقه ما قارچ کش نزدیم

۱۴۰۲-۱۱-۲۵ ۱۵:۴۹:۰۰

کارشناس شماره ۱

خیر اشپزخانه محیط مناسبی نیست . خیر علت سیاه شدگی ساقه ی شکسته شده نیست . اگر محیط مناسب بود از همان قسمتی که ساقه شکسته شده بود جوانه زایی انجام میشد . گیاه مشکل نامناسب بودن محیط ، دارد و نمیتواند خودرا با محیط سازگار کند .

۱۴۰۲-۱۱-۲۶ ۱۹:۱۲:۱۸

محمدزاده

خوب حرف آخرم اینه چیکار کنم حال گل خوب بشه باید بهش نور و هوا بخوره تا خوب بشه

۱۴۰۲-۱۱-۲۶ ۱۹:۴۲:۲۵

کارشناس شماره ۱

بله ، هوای تازه در حال حاضر در اولویت قرار دارد .

۱۴۰۲-۱۱-۲۶ ۲۰:۲۴:۵۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@