پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

محبوبه حاجی یی

تعداد سوال: ۳

جدا شدن گیاه ویژه

تعداد بازدید ۱۲۷

سلام روزتون بخیر ببخشید من یه گلدون اشک تمساح داشتم که یکی از شاخ هایش سنگین و بزرگ شده بود و شکست الان درون ظرف آب قرار دادم نمیدونم تا الان ا ز این گیاه نداشتم آیا ریشه میزنه که بتونم دوباره بکارم اش ؟

۱۴۰۲-۱۱-۲۷ ۱۳:۲۶:۵۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا عکس گیاه را ارسال کنید

۱۴۰۲-۱۱-۲۷ ۱۷:۰۶:۵۳

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۱-۲۸ ۰۹:۱۹:۴۴

کارشناس شماره ۱

بله ریشه زایی انجام میشود بهتر است قلمه را به دو یا سه قسمت تقسیم کنید و در آب قرار دهید . وقتی ریشه ها یک سانت شدند انها را به خاک منتقل کنید .

۱۴۰۲-۱۱-۲۸ ۰۹:۲۰:۵۶

محبوبه حاجی یی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۲-۱۸ ۱۳:۵۰:۴۶

محبوبه حاجی یی

سلام روزتون خوش ببخشید در وات ساپ عکس گلها را ارسال کردم گل بامبو ضعیف و رنگ آن کم شده ریشه سالم به نظر سالم است ولی برگ ها کمی نرم و نوک آن زرد شده بی زحمت راهنمایی بفرمایید آب داخل تنگ هم به اندازه یک وجب است

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۲-۱۸ ۱۴:۳۹:۲۷

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر . آب گلدان هر چند وقت یکبار تعویض میشود ؟ آیا ریشه یا ساقه لزج هم شده است ؟

۱۴۰۲-۱۲-۱۸ ۲۲:۴۲:۰۸

محبوبه حاجی یی

سلام روزتون خوش ریشه و ساقه لزج نشده هر زمان آب کم میشه آب جوشیده سرد اضافه میشه و آب دیر به دیر عوض میشه

۱۴۰۲-۱۲-۲۰ ۰۸:۵۲:۰۲

کارشناس شماره ۱

مدتی ، اب را زودتر تعویض کنید و یک تکه زغال همواره در آب گلدان قرار دهید . محیط گیاه از نظر نور چه وضعیتی دارد؟ و ایا به گیاه قطره تقویتی یا کود میدهید؟

۱۴۰۲-۱۲-۲۰ ۲۱:۳۵:۰۹

محبوبه حاجی یی

سلام زغال در آب نیست و اینکه نور با فاصله و تقریبا کم است قطره هم نمیدونم چه اسمی دارد گلفروشی داده که چندی وقت یکبار استفاده میکنند

۱۴۰۲-۱۲-۲۳ ۰۷:۵۸:۲۹

کارشناس شماره ۱

استفاده از قطره را متوقف کرده و به گیاه نور بیشتری برسانید .

۱۴۰۲-۱۲-۲۳ ۲۱:۱۵:۱۶

محبوبه حاجی یی

سلام شبتون خوش من گل نخل مرداب داشتم که اون را قلمه زدم و در آب ءداشتم که ریشه زده و جوانه دا ه ولی نمیدونم چرا چند تا از جوانه ها زرد به نظر میاد بفرمایید چکار کنم ؟ عکس را در وات ساپ‌ارسال میکنم نمیتونن بارگذاری ‌کنم ممننون

۱۴۰۲-۱۲-۲۶ ۲۱:۲۲:۳۹

کارشناس شماره ۱

باید آنرا به خاک منتقل کنید و محیط گیاه کمی خنک و با تهویه ی خوب باشد . ضمنا هر چه نور گیاه بیشتر باشد گیاه قویتر و سالمتر خوااد بود .

۱۴۰۲-۱۲-۲۸ ۰۶:۱۷:۱۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@