پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

بذرافشان

تعداد سوال: ۱

سلام وقت بخیرگل بنجامین خریداری کردم دوماه میشه اما هنوز برگ می‌ریزه. ویژه

تعداد بازدید ۷۲

ساقه های بالای گیاه حالت پوسته پوسته دارد لطفا راهنمایی کنید چیکارکنم

۱۴۰۲-۱۱-۳۰ ۱۹:۳۸:۵۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا عکس گیاه را ارسال کنید

۱۴۰۲-۱۲-۰۱ ۱۴:۰۳:۲۰

بذرافشان

سلام گل بنجامینم ریشه هاش هم کمی دیده میشه واصلا انگشت داخل خاکش نمیشه کردچون خاکش خیلی سفته ولکه های قهوه ای مثل سوختگی روی بعضی ازبرگهامیوفته وکناره های برگهاونوک برگهاهم بعضیاشون حالت قهوه‌ای وخشکی میگیرن که بعد هموناخشک میشن ومیریزن.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۲-۰۱ ۲۰:۲۷:۲۰

بذرافشان

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۲-۰۱ ۲۰:۲۸:۳۸

بذرافشان

من واسه نور گیاه ازلامپ گیاه بافاصله ۸۰ سانت ازگل استفاده میکنم . واسه رطوبت از دستگاه بخورسرد که کنارگلدان هست توعکس استفاده میکنم. وابیاری هم هروقت خاک خشک باشه انجام میدم هفته ای یکبار

۱۴۰۲-۱۲-۰۱ ۲۰:۳۱:۰۳

بذرافشان

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۲-۰۱ ۲۰:۳۳:۲۳

کارشناس شماره ۱

بنجامین گیاهی است که از نظر تهویه بسیار پرتوقع است . اگر محیط تهویه ی خوبی نداشته باشد، یا نوسان دما داشته باشد و یا اگر محیط بسیار شلوغ و بدون فضای کافی ، برای گیاه باشد و .. باعث میشود گیاه فورا واکنش نشان داده و دچار ریزش برگ شود ، افراط و تفریط در آبیاری، وجود افاتی مانند شپشک آردآلود و یا سپردار نیز میتواند موجب ریزش برگها شود . اما مهمترین اقدامی که میتوان برای سرحال نگهداشتن بنجامین انجام داد قرار دادن گلدان در محیطی پرنور با تهویه ی خوب است . گلدان در آشپزخانه و یا در کنار سیستم صوتی و تصویری قرار نداشته باشد . در اطراف گیاه فضای خالیِ کافی وجود داشته باشد و شلوغ نباشد یا اینکه گیاه نزدیک به دیوار نباشد . حداقل ۵۰ سانت از هر طرف باید خالی باشد تا گیاه دچار آسیب نشود . برای رطوبترسانی از روش جزیره استفاده کنید . اگر جنس گلدان پلیمری یا فلزی است حتما آنرا تعویض کرده و از گلدان پلاستیکی رنگ تیره استفاده کنید .

۱۴۰۲-۱۲-۰۲ ۰۷:۵۷:۰۶

بذرافشان

سلام روزتون بخیر چون خاک گلدان سفت هست واب دیرجذب میشه نیازی نیست خاک گل عوض بشه ؟؟؟ ممنون از توضیحات خوبتون گلدون من کنارتلوزیون هست البته بایک متر فاصله تهویه هواهم خوبه .

۱۴۰۲-۱۲-۰۲ ۱۰:۰۷:۴۸

کارشناس شماره ۱

بهتره در بهار ، خاک گلدان را با اضافه کردن خاکبرگ ، کمی سبک کنید . البته مراقب باشید که خاک زیاده از حد سبک نشود . همین که بافت خاک متوسط باشد کافیست . گلدان را به کنار پنجره ی نورگیر منتقل کنید و از کنار تلویزیون بردارید .

۱۴۰۲-۱۲-۰۳ ۱۰:۴۱:۳۸

بذرافشان

سلام روزتون بخیر ممنون از راهنماییتون ،?

۱۴۰۲-۱۲-۰۳ ۱۲:۱۳:۵۵

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۲-۱۲-۰۴ ۰۹:۰۳:۰۶

بذرافشان

سلام عصر بخیر من یک گل بنجامین دارم امروز وقتی گلدونش روعوض کردم دیدم خیلی کرم خاکی وهزارپاداره داخلش خواستم بپرسم چه سمی واسه ازبین بردنشون باید استفاده کنم که به گل بنجامین آسیب نرسه .

۱۴۰۲-۱۲-۱۸ ۱۶:۵۴:۴۹

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر . کرم های خاکی برای خاک مفیدند و نیازی به از بین بردن آنها نیست . هزارپاها هم اگر به تعداد کم باشند مشکلی برای گیاه ایجاد نمیکنند و حتی به پوسیدگی بافت خاک کمک میکنند و از ریشه های پوسیده و بقایای زائد موجود در خاک تغذیه میکنند .اما اگر نسبت به وجود این جانوران در خاک و در منزل حساس هستید میتوانید از سم دیازینون استفاده کنید . سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon)
۱۴۰۲-۱۲-۱۸ ۲۲:۴۰:۳۸

بذرافشان

تعدادشون زیاده و اینکه توخونه هزارپادیدم واسه همین می‌خوام ازبین ببرمشون. سم دیازینون روبااب حل کنم و بعد گل رو آبیاری کنم ... یک مرحله کافیه سم بدم یا باز بایدتکرار بشه واین که اگر بایدتکرار بشه چند روز بعد تکرار بشه ممنون میشم راهنمایی کنید....

۱۴۰۲-۱۲-۱۸ ۲۳:۱۳:۱۰

کارشناس شماره ۱

بله . در زمان ابیاری با سم سعی کنید خاک گلدان نسبتا خشک باشد . یک قاشق چایخوری از سم را در یک لیتر اب حل کنید و پای گلدان بریزید . رطوبت را کمتر کرده و تهویه را بهبود بخشید تا دوباره این جانوران را در خاک مشاهده نکنید .

۱۴۰۲-۱۲-۱۹ ۰۸:۰۷:۱۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@