پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نسرین رامه

تعداد سوال: ۳

پایین برگشتن برگ گیاه کروتون ویژه

تعداد بازدید ۸۹

گلدان کروتون من برگهایش به سمت پایین خم شده علتش چیه

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۲-۰۳ ۱۱:۴۱:۱۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری به چه صورت و به چه مقدار بوده است ؟

۱۴۰۲-۱۲-۰۴ ۰۸:۲۴:۴۵

نسرین رامه

سلام و احترام اوایل هفته ای دوبار با سرد شدن هوا هفته ای یک بار البته این اتفاق زمانی افتاد که من شب قبلش برگهاش رو با دستمال نمدار تمیز کردم. نمی دونم ربطی داره یانه

۱۴۰۲-۱۲-۰۴ ۲۱:۵۲:۴۲

کارشناس شماره ۱

گیاه کروتون کمی حساس است . برای تمیز کردن برگها به جای کشیدن دستمال روی برگها ، بهتر است از روش غبارپاشی از فاصله ی دور استفاده کنید . البته آویزان شدن ناگهانی برگها بیشتر به علت تشنگی گیاه یا نوسان ناگهانی دما ایجاد میشود . گیاه را در محیطی با تهویه ی بهتر قرار دهید و بین دو آبیاری اجازه دهید خاک گلدان نسبتا خشک شود و بعد در این فصل به اندازه ای به گیاه اب دهید که چند قطره آب از زیر گلدان خارج شود . اگر خاک گلدان بیش از اندازه سبک است مقدار بیشتری آب در گلدان بریزید تا ریشه سیراب شود . دمای محیط باید یکنواخت باشد . این گیاه به نور زیاد نیاز دارد . ایا در زیرو روی برگها مخصوصا برگهای بالایی که جوان هستند اثری از آفت مشاهده میکنید ؟

۱۴۰۲-۱۲-۰۵ ۱۲:۵۴:۵۹

نسرین رامه

سلام زیر و روی برگها آفت نیست ولی یه تعدادی از برگهای آویزان شده از شاخه جدا شده وافتاده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۲-۰۵ ۲۱:۵۸:۴۷

کارشناس شماره ۱

گلدان را نیم ساعت در ظرف آب قرار دهید و نتیجه ی کار را اطلاع دهید

۱۴۰۲-۱۲-۰۵ ۲۲:۱۹:۴۸

نسرین رامه

سلام همانطور که فرمودید گلدان کروتون را نیم ساعت در ظرف آب قرار دادم. الان بعد چهار ساعت احساس می کنم کمی برگها بهتر شده باید مدتی بگذره تا نتیجه بهتر مشخص بشه. عکس جدید رو می فرستم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۲-۰۶ ۱۶:۴۴:۵۶

کارشناس شماره ۱

عکس ارسال نشده لطفا دوباره تلاش کنید . اگر تمام برگها سرحال نشده اند نیم ساعت دیگر اجازه دهید در ظرف آب بماند .

۱۴۰۲-۱۲-۰۷ ۰۸:۴۵:۴۶

نسرین رامه

این عکس امروز صبح هست برگهای باقیمانده سرحال شدن ولی همچنان یکی دو برگ خود به خود کنده شده و کنار گکدان افتاده ممنون از راهنمایی های خوبتون

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۲-۰۷ ۱۰:۴۷:۱۶

کارشناس شماره ۱

ریزش برگها بعلت کمبود اب بوده ، با کنترل آبیاری ، برگزایی مجددا انجام میشود . موفق باشید .

۱۴۰۲-۱۲-۰۸ ۱۰:۰۸:۵۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@