پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

طاهری

تعداد سوال: ۱

زرد شدن بامبو ویژه

تعداد بازدید ۶۴

من نه تا بامبو قدبلند تو یه ظرف آب دارم .چهار سال دارم.اللن یه تایمی میشه متوجه شدم یکی از بامبو هاااا هم از پایین هم از بالا کلا زرد و چروکیده شده و تغییر حالت داده خیلی ناراحتم نمی‌دونم باید چیکار کنم اینگار یکی دیگه ام داره همون شکلی میشه .همیشه آب تصفیه میدادم بهشون.یه تایمی اصلا ابشون و عوض نکرد و تا حالا هیچ کود و اینایی بهشون ندادم . و چون همشون تو یه گلدون شیشه اییی هستن تمام ریشه هاشون بهم پیچیده شدن و اصلا نمی‌دونم باید چیکار کنم چند روز پیش همسرم یه قطره برای بامبو از به پزشک گرفت که وقتی بهش دادم با سرعت بیشتر ساقه اش زرد شده .لطفا کمکم کنید.

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۲-۰۹ ۰۹:۱۵:۴۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر . ساقه ی زرد شده را جدا کنید . کمی ریشه ها را هرس کنید سعی کنید محل نگهداری گیاه گرم نباشد یا نوسان دما نداشته باشد . فعلا ازکوددهی خودداری کنید . اگر روی ساقه یا ریشه یا حتی گلدان شبشه ای ، حالت لزج ایجاد شده انرا با شست و شو با اب از بین ببرید و همواره یک تکه زغال در اب قرار دهید .

۱۴۰۲-۱۲-۱۱ ۰۰:۵۱:۵۶

طاهری

اره حالت لزجی داشت منم با آب تصفیه شستم .یعنی چجوری ریشه رو هرس کنم؟منظورتون از بالا یا پایین؟.نمیشه اون ساقه اییی که کلا زرد شده رو ببرم تو اب بذارم دوباره رشد می‌کنه دقیقا پیج کل زرده.تا چند وقت زغال باشه و چقدر آب بریزم تو گلدون اون مقداری که الان بود کافیه.و وقتی جدا هم کردم گل هارو تو هردوتا زغال بذارم

۱۴۰۲-۱۲-۱۱ ۱۱:۴۵:۴۵

کارشناس شماره ۱

نوک ریشه ها را کمی قیچی کنید به گونه ای که ریشه ها زیاد در هم تنیده و انبوه نباشد . ساقه هایی که زرد شده ، باید قسمت زرد شده جدا شود و میتوانید اگر قسمت بالایش سبز است انرا در اب بصورت جداگانه قرار دهید تا دوباره ریشه دار شود .

۱۴۰۲-۱۲-۱۱ ۲۳:۰۹:۳۰

کارشناس شماره ۱

زغال همواره در اب قرار داشته باشد . اب به اندازه ای در گلدان بریزید که دو تا سه گره یا بند از ساقه در آب قرار داشته باشد .

۱۴۰۲-۱۲-۱۱ ۲۳:۱۰:۴۳

طاهری

یکی از بامبو ها از یه بند پایین به سمت بالا زرد کرده یعنی اونو قطع کنم و بذارم تو آب ؟ ریشه ها و گفتید حرص کنم با قیچی یه وقت خشک نشن؟چون خیلی بهم چسبیده و پیچیده هستن؟ لزجی هارو گفتید بشورم با آب معمولی بشورم یا آب تصفیه؟ چه مقدار زغال توش بندازم.؟ هر چند وقت آب گلدون عوض بشه؟و هربار هم باید زغال عوض بشه همراه تعویض اب؟ دوتا از بامبوهاااا بجای صاف بالا رفتن خیلی حلال شدن و حالت شکم دار پیدا کردن؟ ممنونم و تشکر که همه سوالاتمو کامل جواب میدید .

۱۴۰۲-۱۲-۱۲ ۰۰:۵۴:۳۶

کارشناس شماره ۱

ان ساقه را دور بیاندازید . خیر ریشه ها با هرس خشک نخواهند شد . با آب معمولی بشویید و دما را یکنواخت نگه دارید تا دوباره حالت لزج ایجاد نشود یک تکه زغال بزرگ . نیازی به تعویض زغال نیست هرزمان اب را تعویض کردید دوباره همان تکه را داخل اب قرار دهید . آب گلدان نباید کدر شود اگر محیط گرم باشد باید زود به زود تعویض شود .

۱۴۰۲-۱۲-۱۳ ۰۹:۰۴:۱۹

کارشناس شماره ۱

خم شدن ساقه بعلت جاذبه است میتوانید ان ساقه ها را به ساقه های دیگر ببندید تا کج و خم نشوند .

۱۴۰۲-۱۲-۱۳ ۰۹:۰۵:۳۴

طاهری

نمی‌دونم چرا بامبوهاااا سرحال و شاداب نیستن .مثل قبلنااا پُر و پخش و زیاد بودن اینگاری . میشه به برگ هاش آب تصفیه اسپری کنم آخه خاک گرفته؟چندوقت یکبار میشه این کارو کرد؟ نوک نوک برگ های اینگاری زرد میشه و بعدش حالت قهوه ای سوخته میشه؟ یا اینکه برگاهاشو با دستمال خیس تمیز کنم؟ تشکر

۱۴۰۲-۱۲-۱۴ ۱۷:۳۴:۲۳

کارشناس شماره ۱

بله برگها حتما باید تمیز شوند حتی میتوانید گیاه را داخل حمام برده و برگها را ‌کاملا با اب بشویید . وجود گرد و خاک روی برگها علاوه بر اینکه مانع جذب رطوبت شده و باعث آسیب دیدگی برگها میشود، باعث شیوع افاتی مانند کنه نیز خواهد شد . هرزمان مشاهده کردید غبار برروی برگها در حال انباشته شدن است برگها را بشویید .

۱۴۰۲-۱۲-۱۵ ۰۸:۲۵:۵۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@