پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

محمد خسروانی

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگ هاورتیا گورخری ویژه

تعداد بازدید ۵۷

سلام من یه گلدون هاورتیا گورخری دارم که دوتا گیاه که یکیشون مادر هست و یکی دیگشون کوچیک تر هست اونی که کوچیک تره سرحاله و رشد خوبی داشته تو این یک سال ولی گیاه مادر از پایین برگ هاش زرد شدن و خشک شدن و جدا شدن و الان برگ هاش خیلی کم شده و هنوزم برگ ها در حال زرد شدن هستن الان نمیدونم باید تو گلدون جدا گونه ای بکارمش یا ریشش رو عمیق تر بکارم تصویرش رو اپلود میکنم ممنون میشم بگید که باید چه اقدامی کنم

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۲-۱۳ ۲۳:۳۰:۳۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر. لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری به چه صورت هستش ؟ ایا گلدان در کنار پنجره ی نورگیر و محیطی با تهویه ی خوب قرار دارد ؟

۱۴۰۲-۱۲-۱۴ ۰۸:۵۴:۰۵

محمد خسروانی

آبیاری تقریبا هر دو هفته یه بار منظم نیست بعضی وقتا فراموش میکنم مکانش هم تو اتاقی هست که یه پنجره بزرگ داره ولی نور به صورت مستقیم بهش نمیخوره در کل روشنه محیط دمای اتاق به خاطر وجود بخاری و خاموش یا روشن بودنش زیاد تغییر میکنه یا سرد هست یا گرم تهویه محیط هم خوب هست حدودا 9 ماهی هست که با همین شرایط تو همین محیط بوده ولی اخیرا اینجوری شده

۱۴۰۲-۱۲-۱۴ ۱۰:۱۵:۳۳

کارشناس شماره ۱

با توجه به محیط و نوسان دمایی که دارید بهتر است گلدان را به تراس و در محیطی سایه منتقل کنید . البته اگر دمای شهرتان نزدیک به صفر است بهتر است زمانی اینکار را انجام دهید که هوا ملایمتر شده باشد . دما باید یکنواخت باشد و این گیاه ، حتما به هوای تازه نیاز دارد. آبیاری باید زمانی که خاک نسبتا خشک است انجام شود و آبیاری در زمستان باید کمتر انجام شود .

۱۴۰۲-۱۲-۱۴ ۱۰:۴۷:۳۸

محمد خسروانی

ممنون بابت توضیحاتتون، پس نیازی نیست تو گلدون دیگه ای بکارمش یا خاکش رو عوض کنم؟

۱۴۰۲-۱۲-۱۴ ۱۱:۰۱:۲۸

کارشناس شماره ۱

خیر محیط را تغییر دهید . فقط مراقب باشید اگر گیاه را در تراس قرار میدهید حتما مکانش فعلا سایه باشد تا دچار سوختگی برگ نشود . بعد کم کم گیاه را به نور خورشید ( صبح تا ظهر ) عادت دهید

۱۴۰۲-۱۲-۱۵ ۰۸:۲۲:۲۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@