پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شادی کریمخانی

تعداد سوال: ۲

نگهداری از گیاه موز و اریکا ویژه

تعداد بازدید ۵۸

سلام وقت بخیر گیله موز من لکه های قهوه ای داره البته من چون اینترنتی خریدم نمیدونستم و اریکا هم داره زرد میشه

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۲-۱۷ ۰۹:۱۸:۵۰

شادی کریمخانی

میخوام گلدونشو عوض کنم نوک یکی از برگها هم انگار سوخته

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۲-۱۷ ۰۹:۲۶:۰۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لکه های روی برگ طبیعی هستند اما خشکی نوک برگ میتواند بعلت کمبود رطوبت یا آبیاری نادرست و سایر عوامل باشد لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری به چه صورت است؟

۱۴۰۲-۱۲-۱۸ ۱۲:۱۱:۲۷

شادی کریمخانی

روزی یک لیوان آب و اسپری

۱۴۰۲-۱۲-۱۸ ۱۴:۲۴:۵۱

شادی کریمخانی

این گل هم جلو پنجره است و یکی دو ساعت در روز آفتاب مستقیم بهش میتابه لازمه دورش کنم از پنجره ؟مثل اریکا ؟

۱۴۰۲-۱۲-۱۸ ۱۵:۱۵:۴۸

کارشناس شماره ۱

خیر موز به محیطی پرنور نیاز دارد اما زمانی که آب روی برگها اسپری میکنید نباید در ساعاتی باشد که شدت نور زیاد است بهتر است رطوبترسانی را اوایل صبح یا عصر انجام دهید . زیرا اگر برگها در زمانی که شدت نور زیاد است خیس باشند دچار سوختگی میشوند . بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید .داخل زیرگلدانی را از سنگریزه پر کنید و در آن آب بریزید بعد گلدان را روی سنگریزه ها قرار بدید به طوری که ته گلدان با آبِ داخل زیرگلدانی تماس نداشته باشه وآب فقط در زیرِ سنگریزه ها باشه .با این روش رطوبت گیاه بصورت یکنواخت تامین میشود . موز گیاهی رطوبت دوست و گرما دوست و نور دوست است . به محیطی با تهویه ی بسیار عالی نیاز دار د . شرایط را برایش فراهم کنید تا همواره سالم و شاداب بماند . بری تغذیه اش هم از بهار تا اواخر تابستان هر دو هفته یکبار از کود پتاس بالا استفاده کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 12-12-36
۱۴۰۲-۱۲-۱۸ ۲۲:۳۲:۱۵

شادی کریمخانی

با تشکر از شما من دبی زندگی میکنم بالکن ما خیلی زود سایه میشه ولی نور زیاد داره صلاح میدونید بزارمش تو بالکن چون داخل A/C روشنه . گلدونه رو هم که عوض کردم جوونه اش باز نمیشه

۱۴۰۲-۱۲-۲۲ ۱۳:۱۰:۴۳

کارشناس شماره ۱

بله بالکن برایش محیط مناسبتری است .

۱۴۰۲-۱۲-۲۲ ۱۵:۴۹:۱۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@