پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

محدثه ناصری

تعداد سوال: ۶

علت تغییر رنگ فیکوس بلک و جمع شدن برگ آن ویژه

تعداد بازدید ۱۳۲

سلام ،وقتتون بخیر ،خسته نباشید ،میخواستم بگم حدود دوماهی میشه که من این گل رو خریداری کردم، اما متاسفانه چند روز پیش متوجه شدم که روی یکی از برگ هاش یه لکه ای ایجاد شده و چند روز بعدش این برگ افتاد و وقتی به خاکش دقت کردم متوجه شدم که کرم های ریز در خاکش وجود دارد ،من هم از اونجایی که قارچکش پنکونازول داشتم بهش اسپری کردم اما مقدار قارچکش مناسب بود چون من با آب حل کرده بودم. حالا به نظرتون چیکار کنم ؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۲-۱۹ ۲۱:۵۰:۱۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا بفرمایید محیط گیاه از نظر تهویه چه وضعیتی دارد؟ نحوه ی آبیاری به چه صورت و چه مقدار است؟

۱۴۰۲-۱۲-۱۹ ۲۲:۳۲:۰۰

محدثه ناصری

اوایل کنار بالکن بودش و گاهی اوقات بالکن رو باز میذاشتم تا هم هوا و هم نور بیاد اما طی این چند هفته که هوا خیلی سرد شد بخاطر سرما نتونستم در بالکن رو باز بذارم .از نظر آب هر ۷ روز بهش آب میدم به طوری که آب از زیر گلدون خارج بشه .

۱۴۰۲-۱۲-۱۹ ۲۲:۴۱:۵۵

محدثه ناصری

یه چیزی هم فراموش کردم بگم ،بعد از اینکه سمپاشی کردم روز بعدش فیکوس تغییر رنگ دادو برگش جمع شد

۱۴۰۲-۱۲-۱۹ ۲۲:۴۵:۳۳

محدثه ناصری

امکانش هست سریعتر پاسخ بدید آخه یک برگ دیگش هم داره تغییر رنگ میده ،حالش خیلی بده

۱۴۰۲-۱۲-۲۰ ۱۴:۰۰:۲۰

کارشناس شماره ۱

اگر سمپاشی را در داخل منزل انجام داده باشید گیاه دچار شوک شده است . تنها اقدامی که فعلا میتوانید برایش انجام دهید اینست که گلدان را در تراس و محیطی کاملا سایه قرار دهید و هرزمان خاک گلدان نسبتا خشک شده بود گیاه را آبیاری نمایید .

۱۴۰۲-۱۲-۲۰ ۲۱:۳۲:۲۴

محدثه ناصری

سپاس از پاسخوگییتون♡ کود تقویتی چی بهش بدم ؟

۱۴۰۲-۱۲-۲۰ ۲۱:۳۷:۰۹

محدثه ناصری

فقط اینکه اگر گیاه را داخل تراس بزارم ،از اونجایی که در داخل منزل بوده ،چون دو هوا میشه بیشتر دچار شک نمیشه؟ دمای منزل ۲۹ درجه سانتی‌گراد هست ولی دمای هوای بیرون ۸ درجه سانتی‌گراد هست .

۱۴۰۲-۱۲-۲۰ ۲۱:۴۲:۰۲

محدثه ناصری

و اینکه مثلا قطره ضد شوک برای گیاه خوب هست ؟

۱۴۰۲-۱۲-۲۰ ۲۱:۴۶:۳۰

محدثه ناصری

یه سوال دیگه ،من ۷ روز پیش سم پاشی کردم آیا باز هم دوباره باید سم پاشی کنم برای امروز یعنی در اصل میشه دومرتبه دیگه ،چون امروز من دیدم بازهم لکه هاگسترش پیدا کرده...

۱۴۰۲-۱۲-۲۱ ۱۸:۱۶:۲۴

کارشناس شماره ۱

نیازی به سمپاشی نیست . برای تقویت از کود کلات آهن در فصل رشد ، استفاده کنید . البته قبل از کوددهی ، وضعیت گیاه باید به ثبات رسیده باشد .

۱۴۰۲-۱۲-۲۱ ۲۰:۲۰:۱۹

کارشناس شماره ۱

اختلاف دمای بیرون و داخل فعلا زیاد است . نمیتوانید در تراس بگزارید . وقتی دمای بیرون ۱۵ درجه شد میتوانید به تراس منتقل کنید .

۱۴۰۲-۱۲-۲۱ ۲۰:۲۱:۲۴

کارشناس شماره ۱

نیازی به ضد شوک ندارد .

۱۴۰۲-۱۲-۲۱ ۲۰:۲۱:۵۵

محدثه ناصری

سلام ،الان وضعیت گیاه به ثبات رسیده هست .میتونم از هیومیک اسید استفاده کنم به جای کلات آهن ؟؟

۱۴۰۳-۰۱-۰۷ ۱۵:۱۹:۴۹

کارشناس شماره ۱

ایا برگزایی هم دارد؟

۱۴۰۳-۰۱-۰۸ ۰۱:۱۲:۴۶

محدثه ناصری

خیر برگ زایی ندارد ،فقط دیگه برگهاش تغییرنگ نداد و چروک نشد همین ...

۱۴۰۳-۰۱-۰۸ ۱۱:۳۸:۵۸

کارشناس شماره ۱

فعلا نیازی به کود نیست . اجازه دهید هوا گرمتر شود . با شروع جوانه زایی یا برگزایی میتوانید کوددهی با کود کلات آهن را شروع کنید . هیومیک اسید سه ماه یکبار کافیست ، بیشتر استفاده نشود .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کلات آهن
۱۴۰۳-۰۱-۰۸ ۲۳:۵۸:۳۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@