پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مریم غربی

تعداد سوال: ۱

ریزش برگ آمستل ویژه

تعداد بازدید ۶۵

سلام امستل دومتری رو ۴۰ روز پیش خریدم هفته ای یکبار آبیاری میکنم یک روز درمیان هم آب اسپری میکنم یک مدت برگ قهوه ای ریزش داشت هرچند وز یکبار ولی الان برگ سبز سالم هم ریز ش داره.کنار پنجره جنوبی هست ولی چون پرده ضخیمه روزها پرده روبرای عبور نور کنار میکشیم وشبها دوباره می‌بندیم علت چیه برگها طراوت ندارند ولی رشد جوانه وبرگ جدید رو داریم

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۲-۲۰ ۱۳:۱۲:۲۸

مریم غربی

اینم برگ قهوه ای که میریزه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۲-۲۰ ۱۳:۳۵:۳۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر. امستل به محیطی با تهویه ی عالی و نور زیاد نیاز دارد . عدم تهویه ی مناسب محیط و کمبود رطوبت و افراط و تفریط در آبیاری از عمده ترین عواملی هستند که باعث اسیب رسیدن به امستل میشوند . با توجه به سایز گیاه ، باید فضای زیادی را به ان اختصاص دهید . حداقل ۶۰ الی ۷۰ سانت از طرفین و بالا ، باید فضای خالی در اطراف گیاه وجود داشته باشد . آیا روی ساقه یا برگها اثری از آفت هم مشاهده میکنید ؟

۱۴۰۲-۱۲-۲۰ ۲۱:۲۶:۵۱

مریم غربی

فضای کافی شاید بیشترازاین مقدار وجوددارد من هیچ نشانه ای از آفت در ساقه ها یاخاک تاحالا ندیدم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۲-۲۰ ۲۲:۰۲:۱۰

کارشناس شماره ۱

گیاه زیاد به دیوار نزدیک است . از بالا هم با سقف فاصله ی چندانی ندارد . و چون گرما رو به بالا میرود گیاه دچار آسیب میشود . برای این محیط ، گیاهی کوتاه تر ، مناسبتر بود . با این شرایط گیاه به مرور به شپشک دچار خواهد شد . تهویه ی عالی ، ابیاری کافی و دمای یکنواخت از مهمترین عوامل برای سلامت این گیاه است . اگر مشاهده کردید که زردی و ریزش برگها شدت پیدا کرد گلدان را به تراس و محیطی کاملا سایه منتقل کنید .

۱۴۰۲-۱۲-۲۱ ۲۰:۱۸:۵۵

مریم غربی

ممنونم نگران بودم دچارقارچ شده باشد دردمای فعلی مناسبه گیاه به تراس منتقل شود ساکن کرجم

۱۴۰۲-۱۲-۲۲ ۱۷:۴۱:۵۵

کارشناس شماره ۱

موفق باشید . میتوانید با ما در ارتباط باشید و بعد از بعبود شرایط و رعایت دستورالعمل ها ، وضعیت گیاه را اطلاع دهید .

۱۴۰۲-۱۲-۲۲ ۲۲:۴۹:۱۴

مریم غربی

سلام من گیاهی رو به مکان پرنور انتقال دادم همچنان ریزش برگ داره امروز خاک رو زیرو روکردم کلی حشرات ریز دیدم چه باید بکنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۲-۰۸ ۱۸:۳۷:۳۵

کارشناس شماره ۱

وجود حشرات بعلت رطوبت و تهویه و دمای نامناسب محیط است . میتوانید با سم دیازینون انها را از بین ببرید . آیا ریزش برگها ، نسبتا کمتر شده است ؟

۱۴۰۳-۰۲-۰۸ ۲۳:۲۹:۰۵

مریم غربی

نخیر بیشترشده الان جلوی پنجره جنوبی هست پنجره کناری اکثراوقات بازه سه دوره هم به صورت اسپری واب پاشی باکاربندازیم قارچکشی کردم

۱۴۰۳-۰۲-۰۸ ۲۳:۳۶:۴۸

کارشناس شماره ۱

با توجه به سایز گیاه ، باید گلدان را در محیط بازتر قرار دهید . اگر محیط مناسب گیاه نباشد استفاده از سموم موثر نخواهد بود و گیاه کاملا خزان خواهد کرد .

۱۴۰۳-۰۲-۰۹ ۱۵:۳۲:۲۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@