پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

رقیه عادلی

تعداد سوال: ۱

دیفن باخیا ویژه

تعداد بازدید ۷۷

سلام ۵روزه گل رو خریداری کردم.گل فروش گلدان و گیاه رو کامل تعویض کرد اما نگف کی آب بدم بهش...پشت پنحره با نور متاسب گذاشتمش بعد دوروز بهش آب دادم با کمی کود ۳ بیست...از شب روزی که آب دادم سه تا از برگاش یهویی زرد شد...توروخدا کمکم کنید دارم از غصه دق میکنم

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۲-۲۰ ۱۴:۵۵:۴۲

رقیه عادلی

الان داره رو به بالا یکی یکی زرد میشه... دیگه نباید جلو پنجره بذارم؟ پنجره رو باز کنم هوا بخوره؟ لطفا راهنماییم کنید

۱۴۰۲-۱۲-۲۰ ۱۵:۳۳:۳۷

رقیه عادلی

گذاشتمش تو راه پله که یکم هوا داشته باشه ولی خیلی استرس دارم نمیدونم چکار کنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۲-۲۰ ۱۵:۳۸:۴۷

رقیه عادلی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۲-۲۰ ۱۵:۴۰:۰۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر . گیاه بعلت کوددهی نادرست دچار شوک شده است . برگهای زرد را جدا کنید . گلدان را به مدت نیم ساعت در ظرف آب قرار دهید تا خاک کمی شسته شود . گلدان را در محیطی با نور ملایم و تهویه ی خوب و کمی خنک قراردهید . برای آبیاری اجازه دهید خاک گلدان نسبتا خشک شود و بعد گیاه را آبیاری نمایید. فعلا از کوددهی خودداری کنید .

۱۴۰۲-۱۲-۲۰ ۲۱:۲۹:۰۹

رقیه عادلی

سلام مجدد یعنی گل و گلدان رو باهم داخل ظرف آب بذارم؟ کل گلدون دوباره خیس میشه اشکالی نداره؟ریشش خراب نمیشه؟ تاچندروز جای پرتهویه و خنک قرار بدم؟ چقدر طول میکشه تا دوباره درست بشه؟

۱۴۰۲-۱۲-۲۰ ۲۲:۱۸:۰۱

کارشناس شماره ۱

بله گل و گلدان را باهم داخل طرف اب قرار دهید . باید اثر کود اضافی از خاک شسته شود . ممکنست مدتی گیاه دوباره برگ زرد کند که بعلت اثرات کوددهی است ، اما به مرور برگهای جدید رشد کرده و حال گیاه بهتر میشود . نکاتی را که برای نگهداری بیان شد رعایت کنید تا گیاه رو به بهبود رود .

۱۴۰۲-۱۲-۲۱ ۲۰:۱۴:۱۳

رقیه عادلی

خیلی ممنونم...فقط مابقی گل ها هم به همین صورت یهویی زرد شدن من میتونم به همین روش که گفتین شستشو بدم خاکشون رو؟ گیاه بیکین نخل ماداگاسکا و پتوس.

۱۴۰۲-۱۲-۲۲ ۱۵:۲۸:۴۶

کارشناس شماره ۱

بله . اگر کوددهی برای انها هم انجام شده همین اقدامات را انجام دهید .

۱۴۰۲-۱۲-۲۲ ۱۵:۴۸:۳۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@