پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نسرین گودرزی

تعداد سوال: ۱

سلام روز بخیر یک هفته ای میشه که شفلرا من از قسمت پاجوش که به تنه وصل میشه و برگها روی آن قرار دارند کامل میفته ویژه

تعداد بازدید ۴۵

کلا افتادن پا جوش های از ناحیه ی پایینی گیاه است ولی نه برگها زرد شدن. نه پژمرده در ظاهر سالم هستند ولی یک دفعه از ساقه جدا شده و میافتند در طول روز هیچ مشکلی ندارند ولی اول صبح که نگاه میکنم چند پاجوش افتاده لطفا راهنمایی بفرمایید ممنونم

۱۴۰۲-۱۲-۲۱ ۰۷:۴۰:۲۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا عکس گیاه را ارسال کنید

۱۴۰۲-۱۲-۲۱ ۲۰:۰۹:۱۷

نسرین گودرزی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۲-۲۱ ۲۳:۱۸:۲۴

کارشناس شماره ۱

لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری به چه صورت است و محیط گیاه از نظر نور و تهویه چه وضعیتی دارد؟ آیا روی گیاه افت یا مورد غیر عادی مشاهده می کنید؟

۱۴۰۲-۱۲-۲۲ ۱۵:۴۷:۴۰

نسرین گودرزی

عرض ادب قبل از هر چیز سپاسگزارم از پاسخگویی و زمانی که می‌گذارید من یک ماهی میشه شفلرا رو خریدم ابتدا در سالن بود که نور فقط مهتابی بود اما الان یک هفته ای میشه احساس کردم گیاه شادابی قبل رو نداره الان گذاشتم پشت پنجره آشپزخانه که نور غیر مستقیم میخوره آبیاری هم خود همکارتون گفتند هر جمعه آب بدم به گیاه ولی الان چند روزی هستش خاک خیلی خشک میشه منم کمی آب بهش میدم مجدد ممنون از پاسخگویی شما

۱۴۰۲-۱۲-۲۲ ۲۰:۴۱:۱۹

کارشناس شماره ۱

خواهش میکنم انجام وظیفه است . نور مهتابی برای این گیاه کافی نیست . شفلرا گیاهی نوردوست است و به محیطی با تهویه ی عالی نیاز دارد . ابیاری را هم باید زمانی انجام دهید که خاک گلدان نسبتا خشک شده باشد و بعد گیاه را سیراب کنید . برای ابیاری نمیتوان روز تعیین کرد زیرا مقدار و فاصله ی آبیاری به شرایط محیطی ، جنس و بافت خاک و جنس و سایز گلدان و اینکه گیاه در فصل رشد قرار دارد یا در فصل استراحت ؛ و سایر عوامل ، بستگی دارد و با توجه به این عوامل ، آبیاری متفاوت میباشد. برای شفلرا که گیاهی نسبتا آبدوست است بهتر است آبیاری را زمانی انجام دهید که خاک نسبتا خشک شده باشد . حاک گلدان نباید خیلی سبک باشد زیرا اب را به سرعت از دسترس ریشه خارج میکند و ممکنست گیاه سیراب نشود . پس بهتر است خاک ، بافتی نسبتا متوسط داشته باشد و در زمان ابیاری به اندازه ای اب در گلدان ریخته شود که از ته گلدان ، آب اضافی خارج شود . افتی روی گیاه مشاهده نکردید؟

۱۴۰۲-۱۲-۲۲ ۲۲:۴۶:۵۲

نسرین گودرزی

شما لطف میکنید نخیر فعلا که آفتی نداره

۱۴۰۲-۱۲-۲۲ ۲۳:۲۶:۰۶

نسرین گودرزی

پس من با توجه به کارشناسی شما به گیاه رسیدگی میکنم و نتیجه رو به شما اعلام میکنم لطفا اگر مورد دیگری مدنظر شما بود، که به سلامت گیاه کمک کند بفرمایید ، ممنونم

۱۴۰۲-۱۲-۲۲ ۲۳:۲۹:۴۱

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۲-۱۲-۲۳ ۲۱:۱۳:۰۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@