پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مریم لطفی

تعداد سوال: ۱

بابا آدم تنه قرمز ویژه

تعداد بازدید ۷۹

بابا آدم خریدیم هفته یکبار برگ جدید داد هفته سوم کود جلبک دریایی دادم خیلی خوب شد ولی بعد از یک ماه برگهاش شل شد یعنی بعد از یکهفته که جلبک دریایی دادم این اتفاق افتاد خاک گلدان عوض کردم کود ریشه و سه ۲۰ دادم ولی باز هم شل هست ....علتش چیه ...البته فکر میکنم هفته آخر آب زیاد دادم روزی یکبار هم آبپاشی میکنم

تصویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۱-۰۵ ۱۰:۴۶:۴۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر. کوددهی بیش از اندازه باعث بروز این اسیب شده است . لطفا بفرمایید گیاه از نظر تهویه و نور در چه وضعیتی قرار دارد؟

۱۴۰۳-۰۱-۰۸ ۰۰:۵۲:۰۶

مریم لطفی

نورش ۲ متر از پنجره فاصله هست

۱۴۰۳-۰۱-۰۸ ۰۱:۳۳:۵۵

مریم لطفی

پنجره ها صبح ها باز میکنم گلدان هم به فاصله ۲متر از پنجره هست ....سالن هم بزرگ تقریبا حدود ۵۰ متر میشه فقط میشه به حالت اول برگرده ساقه برگ ها از وسط دولاشده .... بابا آدم تنه قرمز هست ولی شاخه های جدید سبز رنگ هست دیگه قرمزی نداره ....

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۱-۰۸ ۰۱:۳۸:۴۲

کارشناس شماره ۱

نور برای این گیاه کم است . گلدان را کنار پنجره قرار دهید. پنجره ی جنوبی مناسبترین مکان برای نگهداری این گیاه است . علت کمرنگ شدن گیاه کمبود نور است . اما نرم شدگی ساقه بعلت بیشبود کود است و برای اینکه گیاه زودتر سرحال شود ناچارید با رویش هر برگ جدید ، برگهای قدیمی را جدا کنید .

۱۴۰۳-۰۱-۰۸ ۱۹:۴۵:۵۸

مریم لطفی

(بیشبود) ببخشید درمتن بالا این کلمه یعنی چی

۱۴۰۳-۰۱-۰۸ ۲۱:۲۵:۱۰

مریم لطفی

منظورتون متوجه نشدم برای سفت شدن ساقه

۱۴۰۳-۰۱-۰۸ ۲۱:۳۶:۰۰

مریم لطفی

آبیاری چطور باشه

۱۴۰۳-۰۱-۰۸ ۲۱:۳۷:۱۳

مریم لطفی

حدود ۱۰ روز هست برگ نمیده و آخرین برگی که درآمده ساقش شل شده

۱۴۰۳-۰۱-۰۸ ۲۲:۱۲:۲۹

کارشناس شماره ۱

"بیشبود" یعنی زیاد بودن ، زیاد بودنِ کود یا مواد غذایی در خاک باعث نرمیِ ساقه شده است . آبیاری را باید زمانی انجام دهید که خاک گلدان نسبتا خشک شده باشد. خاک گلدان نباید سبک باشد اگر خاک سبک است آنرا تعویض کرده و از خاکی با بافت متوسط استفاده کنید .

۱۴۰۳-۰۱-۰۹ ۰۰:۰۲:۳۴

مریم لطفی

ببخشید بعضی قسمت های ساقه چروک شده علتش چیه ..عکس گذاشتم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۱-۰۹ ۰۰:۳۲:۱۶

مریم لطفی

ببخشید بعضی قسمت های ساقه چروک شده علتش چیه ..عکس گذاشتم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۱-۰۹ ۰۰:۳۳:۳۱

کارشناس شماره ۱

فشاری که در اثر بسته شدن ساقه با نخ نایلونی روی ساقه ایجاد شده میتواند باعث چروک و آسیب دیدن ساقه شود اما افراط و تفریط در ابیاری و نامناسب بودن خاک و آسیب دیدن ریشه نیز نیتواند باعث چروکیدگی ساقه شود.

۱۴۰۳-۰۱-۰۹ ۱۲:۰۱:۳۱

مریم لطفی

امروز یه جوانه داره درمیاد عکسشو فرستادم خیلی خوشحال شدم ...‌... چه وقت برگ قدیمی تر رو بچینم؟؟ البته قبلا هم که سالم بود یه جوانه میزد یه برگش میافتاد وقطع میکردم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۱-۰۹ ۱۳:۴۹:۱۱

مریم لطفی

ببخشید یه بنجامین هم دارم یکماه که وقتی آوردیم ریزش برگ داشت یه مقدار که قطع شد دیگه برگ ریزی نداره ولی یه چند روزی هست بعضی برگ ها لک افتاده ...چیکارکنم قارچ کش کاربندازیم استفاده کردم ۳بیست دادم یکبار و روزی یکبار آبپاشی میکنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۱-۰۹ ۱۳:۵۳:۵۵

کارشناس شماره ۱

اجازه دهید برگ کاملا بیرون آمده و باز شود و سپس برگ قبلی را جدا کنید .

۱۴۰۳-۰۱-۱۱ ۰۰:۵۲:۲۱

کارشناس شماره ۱

مخیط نگهداری بنجامین از نظر تهویه و نور چه وضعیتی دارد؟

۱۴۰۳-۰۱-۱۱ ۰۰:۵۳:۰۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@