پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سهیل ناطقی

تعداد سوال: ۱

زرد شدن و خشک شدن برگ گل ها بعد از تعویض خاک و گلدان ویژه

تعداد بازدید ۷۱

سلام من چند روز پیش یه گل ترادسکانتیا زبرینا یا همون پندولا خریدم خاک و گلدان رو همون شب عوض کردم و موتعسفانه برگ گل ها داره زرد میشه و در نهایت خشک میشه چیکار کنم چندتا گل دیگه هم خریدم اوناهم همینطوری شدن اسماشون اینه پورتولاکاریا افرا فیکوس این دوتا هم دارن برگ هاشون خشک میشن

۱۴۰۳-۰۱-۰۷ ۲۱:۵۵:۱۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا عکس گیاه را ارسال کنید

۱۴۰۳-۰۱-۰۸ ۰۱:۰۱:۳۳

سهیل ناطقی

سلام یکیش که دارع برگاش زرد میشع و در نهایت خشک میشه اون یکی دیگه هم برگاش کنده میشه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۱-۰۸ ۱۶:۵۱:۴۱

کارشناس شماره ۱

آیا گیاهانتان در داخل منزل هستند یا هوای ازاد؟ از چه خاکی برای برگ بیدی استفاده کردید ؟ ایا خاک حاوی کوکوپیت و پرلیت است؟

۱۴۰۳-۰۱-۰۸ ۱۹:۳۲:۳۸

سهیل ناطقی

سلام و درود در منزل نگهداری میشن و خاکی هم که استفاده میکنیم والا این چیزی که شما گفتین نمیدونم هست یا نه ولی مشخصاتی که روی خاک هست رو براتون مینویسم خاک مرغوب برگ پوسیده خردشده وکودپوسیده حیوانی پرلیت ماسه وانواع شلتوک برنج

۱۴۰۳-۰۱-۰۹ ۰۰:۴۰:۱۰

کارشناس شماره ۱

کراسولا باید در هوای ازاد نگهداری شود و خاک ان نباید سبک باشد ، یعنی ترکیب خاکی که فرمودید برای کراسولا که یک ساکولنت است مناسب نیست ، میتوانید برای این گیاه از خاک کاکتوس و ساکولنت استفاده کنید. گیاه را به تراس و مکانی نیمسایه منتقل کنید و هرزمان خاک گلدان خشک بود به گیاه اب دهید . برگ بیدی هم در بهار و تابستان به نور زیاد و هوای تازه نیاز دارد . اگر در محیط داخلی بماند برگها به مرور کوچک و کمرنگ شده و گیاه بسیار ضعیف میشود . این گیاه هم به آبیاری متوسط نیاز دارد و باید زمانی که خاک نسبتا خشک شده باشد آبیاری انجام شود. هر چه نور بیشتر باشد گیاه سالمتر و رنگ برگها خوشرنگتر میشود ، برگهای زرد شده را جدا کنید و گلدان را به تراس و فعلا محیطی سایه منتقل کنید و بعد کم کم آنرا به نور عادت دهید . اگر ترکیب خاک گلدانتان خیلی سبک باشد بهتر است که بافت انرا نیز اصلاح کرده و از خاکی با بافت متوسط استفاده کنید .

۱۴۰۳-۰۱-۰۹ ۱۱:۵۷:۱۶

سهیل ناطقی

چه نوع خاکی برای برگ بیدی مناسبه

۱۴۰۳-۰۱-۰۹ ۱۳:۳۵:۵۸

سهیل ناطقی

وراستی یه دونه گل فیکوس هم دارم اونم حس میکنم برگاش داره جم میشه ودر اخر شل میشن

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۱-۰۹ ۱۴:۰۸:۴۵

کارشناس شماره ۱

نحوه‌ی آبیاری فیکوس به چه صورت است؟

۱۴۰۳-۰۱-۱۱ ۰۰:۵۱:۰۱

سهیل ناطقی

هفته ای یکبار

۱۴۰۳-۰۱-۱۱ ۱۲:۵۳:۳۷

کارشناس شماره ۱

محیط نگهداری فیکوسها از نظر تهویه و نور باید بسیار عالی باشد . ابیاری باید زمانی که خاک نسبتا خشک است انجام شود و به اندازه ای اب در گلدان ریخته شود که به ریشه ها به اندازه ی کافی آب برسد .عواملی مانند سبک بودن زیاد خاک گلدان یا تهویه ی نامناسب محیط یا نوسان دمای محیط از عمده مواردی هستند که میتوانند باعث چروک شدن برگها و یا حتی ریزش برگها شود . گلدان را به محیط پرنور و با تهویه ی خوب قرار دهید اگر تراس سایه دارید گلدان را در بهار و تابستان در تراس نگهدارید .

۱۴۰۳-۰۱-۱۲ ۰۰:۰۶:۳۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@