پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زینب برخورداری

تعداد سوال: ۲

زرد شدن نوک برگ های گل بنجامین سبز ویژه

تعداد بازدید ۴۸

گل بنجامین سبز من پاییز ۱۴۰۱ خریداری کردم و توی گلفروشی گلدان را عوص کردم، ۶ ماه اول خوب بود و بعد شروع کرد به زرد کردن نوک برگ ها، با اینکه برگ های سبز جدید می داد و هنوز هم برگ ها از نوک زرد می شود و میریزد.

۱۴۰۳-۰۱-۱۴ ۰۷:۱۳:۵۷

زینب برخورداری

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۱-۱۴ ۰۷:۱۹:۵۶

زینب برخورداری

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۱-۱۴ ۰۹:۳۱:۴۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری به چه صورت است؟ محیط از نظر تهویه و نور چه وضعیتی دارد ؟

۱۴۰۳-۰۱-۱۴ ۱۱:۵۱:۳۴

زینب برخورداری

آبیاری هر ۱۰ یا ۷روز یک بار ، اجازه میدم که خاک خشک بشه. کنار ینجره هست، حدود کمتر از یک متری ، نور مستقیم خورشید در زمستان حدود ۲۰ دقیقه و الان که بهار هست یک ساعت. تابستان تقریبا پنجره رو باز میکردم و در زمستان هم گاهی. با در وردی هال ۳ متر فاصله داره که وقتی در باز میشه هوا از اون سمت وارد میشه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۱-۱۴ ۱۲:۱۱:۳۶

کارشناس شماره ۱

با توجه به مدت زمانی که از تعویض گلدان و خاک گذشته ، بهتر است گیاه را از خاک خارج کرده و وضعیت ریشه و زهکش ته گلدان را چک کنید. اگر خاک در ته گلدان حالت غرقآبی داشته باشد باعث خفگی و آسیب دیدگی ریشه میشود و اگر خاک در ته گلدان خشک باشد ، بدان معنیست که آبی که در گلدان میریزید با توجه به بافت خاک ، گیاه را سیراب نمیکرده ؛ هر دو این عوامل میتوانند موجب ریزش برگها و آسیب دیدگی نوک برگها شوند . اگر ریشه اسیب دیده بود قسمتهای آسیب دیده را جدا کنید واز خاک برگ تازه به همراه کمی پیتماس برای کاشت مجدد استفاده کنید . ۱۰ سانت از ته گلدان را لایه ی زهکش بریزید . از پوکه و تکه های زغال برای لایه ی زهکش استفاده کنید. از دادن هر نوع کود تا سه ماه بعد از تعویض گلدان خودداری کنید . بعد از تعویض گلدان و خاک ، چند روز گیاه را در محیطی با تهویه ی خوب و نور ملایم و نسبتا سایه قرار دهید و بعد از چند روز گلدان را به محیطی با نور بیشتر منتقل کنید. آیا روی برگها یا تنه اثری از آفت مشاهده میکنید؟

۱۴۰۳-۰۱-۱۴ ۲۲:۰۹:۳۴

زینب برخورداری

سلام گلدون را خالی کردم ریشه پوسیده نبود و کف گلدون هم ماسه بود و خاکش هم یکنواخت نم دار بود ، ۵ روز پیش بهش اب دادم ، گلدان رو همون بذارم یا عوص کنم؟ ریشه اش هم چند تا زایده مثل جوش داره

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۱-۳۰ ۱۸:۲۷:۰۶

زینب برخورداری

لطفا بفرمایید کدوم گلدون رو بذارم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۱-۳۰ ۱۸:۳۳:۵۳

زینب برخورداری

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۱-۳۰ ۱۸:۳۵:۲۴

کارشناس شماره ۱

اگر ریشه های گیاه در گلدان اول ، بیش از حد به هم فشرده نمیشوند در گلدان اول بکارید . در غیر اینصورت در گلدان دوم آنرا بکارید اما یک سوم از آنرا لایه ی زهکش بریزید از پوکه و تکه های زغال استفاده کنید. از خاکبرگ بدون کوکوپیت و پرلیت استفاده کنید. چون خاک کاملا از ریشه جدا شده، گیاه به مدت زمان بیشتری برای احیا نیاز دارد . بعد از کاشت گلدان را در محیطی نیمسایه و با تهویه ی خوب (تراس سایه) قرار دهید و گیاه را سیراب کنید. فعلا از هیچ نوع کود و یا تقویت کننده ای استفاده نکنید.

۱۴۰۳-۰۱-۳۱ ۰۰:۵۲:۵۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@